Kvílení vlkodlaků II

Zavýjanie 2: Tvoja sestra je vlkolak

Horor

USA, 1985, 91 min

• MM_Ramone

Druhá časť horrorovej werewolf série "Howling" nesie podtitul "Tvoja sestra je vlkodlak". Natočili ju v roku 1985, štyri roky po premiere úvodného filmu. Pokračovanie naň volne nadväzuje, avšak kvalitatívne viditeľne zaostáva. Na režisérsku stoličku už neusadol talentovaný Joe Dante. Réžie sa chopil akýsi babrák Philippe Mora. I scenár je len jedna obrovská hlúposť. Navyše to celé pôsobí desne lacno. Zrejme preto, že značnú časť rozpočtu minuli na honorár pre Christophera Lee, ktorý nejakým nedorozumením prijal úlohu v tomto hlboko podpriemernom snímku. *(6.9.2015)

• Karamanlis

Druhé pokračovanie môjho obľúbeného Howlingu, nesúce podnázov Stirba - Werewolf Bitch (v našich zemepisných šírkach vtipne preložený ako Tvoja sestra je vlkolak) je v porovnaní so skvelým prvým Kvílením kdesi úplne inde... Pokles kvality je citeľný po všetkých stránkach, kým Danteho Howling z roku 1981 sa napríklad mohol pýšiť pozoruhodnými špeciálnymi efektami a maskami, na ktorých pracoval skutočný majster tohto fachu Rick Baker, vzhľad vlkodlakov z Morovho sequelu sa pohybuje kdesi medzi Planétou opíc a človekom neandertálskym a hoci snaha tvorcov občas pritvrdiť je možno sympatická, ako celok Howling 2 za veľa nestojí.(9.6.2011)

• vegetol.mp

Tohle se musí prostě vidět. Film u kterého nejde odhadnout, jestli se tvůrcům vymkl z rukou nebo jde o zcela vážně míněnou švandu. Každopádně legračně špatné, ale i tak zvláštním způsobem chytlavé, se skvělým soundtrackem a totálně úchylnou střihovou skladbou. To, proč po téhle katastrofě dostal Philippe Mora i režii dalšího dílu, je mimo mé chápání.(20.12.2012)

Absolutní béčko. Špatné herecké výkony a primitivní děj. Jenže se to celé točilo v Československu a jsou tam věci, které jen tak běžně v hororech k vidění nebývají. Předně potěší české reálie a také štěky některých českých herců. Třeba Jirka Krytinář tam má docela zajímavou roličku. A jestli mě zrak nešálí tak jsem tam viděl i Kelišovou ze Slunce, sena ... ! Další důvodem proč se na Howling 2 podívat je opravdu sexy hlavní záporačka. Vůbec nahoty je ve filmu docela dost. Vlkodlačí sex se jen tak nevidí. Krom toho kdy se vám poštěstí vidět vyhřezlé oči a střeva Jirky Krytináře? Kvílení 2 je opravdu pěkná rarita.(15.1.2007)

• Bobik9

Béčko? Céčko?! Ne! Ještě mnohem níž! Lituju ten dlouhý, předlouhý čas, tkerý jsem tomuto filmu věnoval! Z těch 91 minut nestála za to ani jediná snad. To, že Transylvánií se myslí pohled na Orloj jsem překousl. Ale bohužel ten "film" neměl nic. Nechápu proč se do ěnj namočil Christopher Lee a mrzí mě, že se v něm objevilo toli čských herců, kteří byli mimochodem tím nejlepším v celém filmu. Děj nudný, chvilkama to připomínalo zvrácené vlkodlačí porno. Z kamery bych blil! Že byly kostýmy špatné nehraje roli vzhledem ke stáří filmu, ale netuším, jak může tato záležitost mít 41%. Nevím do jakého žánru to zařadit, ale horor to nebyl....i když když and tím tak přemýšlím, tak dokoukat tento film až do konce byl pro mě největší horor v životě.(8.5.2011)

• - Jenny (Annie McEnroe) je ke konci filmu spoutána v kostnici, která se nachází v chrámu sv. Petra a Pavla v Mělníku. (Všežrout)

• - Část filmu se natáčela také v zámku Jezeří u Horního Jiřetína na Mostecku. Filmaři zde pro potřeby natáčení pomalovali zdi jedné z místností, která tak zůstala dodnes. (Rachmanino)

• - Film sa natáčal v Českom Krumlove na Širokej ulici, ale môžeme v ňom vidieť interiér kostola sv. Víta. Zaujímavosťou je, že do prostredia Českého Krumlova bol pridaný Pražský orloj. (Zdroj: denik.cz) (Raccoon.city)