Úspěch (TV seriál)

• Chorvatsko

Uspjeh

Success

Krimi / Drama

Chorvatsko, 2019, 5 h 5 min (Minutáž: 47–56 min)

Za mě a to hlavně na konci moc rozvláčné až utahané. Zajímavá předmluva na začátku, plus neokoukaní herci v příběhu, který se nakonec sveze úplně jinam, než by člověk na začátku čekal. Není to žádný megaprůser, ale vzhledem k vysokému hodnocení na IMBD jsem čekal mnohem víc.(10.1.2019)

Mohl to být příjemný večer na jednom záhřebském sídlišti, nebýt toho, že se potkali lidé, kteří se potkat neměli, a vzedmuly se emoce, které už nikdo nedokázal zastavit. Na zemi zůstalo tělo syna jednoho z nejmocnějších zločineckých bossů a čtyři lidé, kteří měli štěstí, že přežili, záhy pochopili, že štěstí je pojem relativní. HBO předvádí, v čem je jeho síla a přednosti, když dává příležitost regionálním týmům, a tak máme možnost vidět vynikající chorvatské herce a práci špičkového režiséra, jenže co naplat, celkový dojem sráží scénář, který po slibném rozehrání příběhu stále častěji dává poznat, jak moc chce scénárista tlačit příběh tam, kam potřebuje. Takhle opravdu v reálném světě miliardáři nekončí a spravedlnost nevítězí. Celkový dojem: 60 %.(22.8.2019)

Doporučuji sjet jen první epizodu. Ta je skvělá a bez potíží funguje jako takový malý samostatný film. Pak už to ale jede jenom z kopce... bohužel. Chorvati mají velmi dobré herce, promakaný vizuál v malíku (ještěže máme např. Hořící keř, jinak by se zdejší produkce mohla jen zahanbeně plácat do čela), a taky cit pro silné melancholicko-industriální scény. Ale to je naneštěstí všechno. Prostřední cca dvouhodinová část seriálu tone v nezáživné šedi, spousta linek a postav se nepříliš elegantně odporoučí do pryč, a narychlo spíchnuté, násilím roubované rádoby akční finále už je jen scénáristickým hřebíkem do bohatě zdobené rakve. Od druhého dílu se to holt táhne jako nudle, a jeden se nezbaví myšlenek, jak parádní by to mohlo být pouze jako jeden dlouhý film.(14.1.2019)

• iz67

Předvídatelné postavy, hysterické herecké projevy, nepodareny chorvatský pokus o severskou krimi. Po druhém dílu jsem to ukončil.(16.4.2019)

Nemám prakticky žádné znalosti o chorvatské kinematografii, ale toto se jim vážně povedlo. Mám ráda, když kromě působivé vizuální stránky nepostrádá snímek opravdovost a to Američani popravdě moc neumí, takže když jsem viděla v nabídce, že jde o evropský seriál, rozhodla jsem se to prubnout. A chybu jsem neudělala. Jistě, všude se najde pár detailů, nedokonalostí, ale tady mi rozhodně nic nebránilo si seriál užít a možná i tím, že jsem viděla všechny díly během pár dnů mi vůbec nepřipadal rozvláčný, jak se tu píše. Brala bych pokračování. Nebo něco jiného od stejných tvůrců. A aspoň tu mladou holku bych ráda ještě v něčem viděla. Ta se neztratí.(7.2.2019)