poster

Kvílení vlkodlaků 3

 • anglický

  Howling III

 • anglický

  The Marsupials: The Howling III

 • anglický

  Howling III: The Marsupials

Komedie / Horor

Austrálie, 1987, 94 min

Režie:

Philippe Mora

Předloha:

Gary Brandner (kniha)

Scénář:

Philippe Mora

Kamera:

Louis Irving

Hudba:

Allan Zavod

Producenti:

Philippe Mora

Střih:

Lee Smith

Scénografie:

Ross Major

Kostýmy:

Ross Major
(další profese)
 • destroy83
  ***

  Tak na třetí pokračování Howlingu jsem se docela těšil. Výsledný dojem sice není špatný, ale poměrné zklamání se přeci jen dostavilo. Oproti vyvedené dvojce, mimochodem také pod taktovkou Philippa Mory, je třetí pokračování znatelně slabší. Dějově se přeneseme do Austrálie, kde v zapadlé osadě žijí vačnatí vlkodlaci, ovšem rozpory uvnitř kmene donutí mladou vlkodlačí slečinku prchnout do Sydney. Ta se ve městě zamiluje do mladíka od filmu a zplodí spolu dítě. Ale mladý pár je nucen čelit nejen dalším vlkodlakům, kteří si do města přichází pro svou příslušnici, ale i nenechavým vědcům, policistům a armádě. Do všeho se navíc připlétá ruský druh vlkodlaka v podobě baletky Olgy. Skupinka hrdinů následně prchá do buše, aby našla vytoužený klid. Snímek disponuje zajímavým dějem, kde je nastíněna i problematika soužití lidí s dalším odlišným druhem. Dále slušnými maskami a celkem podařenými scénami útoků vlkodlaků, bohužel bez jediné kapky krve, což je velká škoda. Nejvíce ovšem film podkopaly křečovité romantické vsuvky. Takže u mě za slabší tři hvězdy.(28.6.2009)

 • kingik
  odpad!

  Tohle už je i na mě moc. Marně hledám, co bylo na tomhle imbecilním hororu povedené. Phillipe Mora nikdy nepatřil k zajímavým režisérům, ale u jeho flákot se dalo, při troše dobré hororové vůle, přece jen pobavit. Jenže tohle bylo tak strašné, až mně není jasné, proč jsem tomu dal šanci. Chudák Dagmar Bláhová musela v emigraci brát i takové podřadné role. Když to tak vezmu, ještě jsem neviděl pořádný horor o vlkodlacích, ale tenhle suveréně okupuje nejspodnější patra na tohle téma. 0%(14.1.2012)

 • K.I.N.G.
  odpad!

  Když jsem byl malý, vždycky jsem toužil vidět některý z dílů této hororové série o vlkodlacích. No tehdy jsem samozřejmě ještě nemohl tušit, že se jedná o jednu z nejmizernějších a celkově nejhorších hororových trilogií všech dob. Už první díl byl žumpa a každý další je čím dál tím větší hnus. Tady už ale končím, na video-příživnická "pokračování" už vážně nemám žaludek.(14.4.2013)

 • Karamanlis
  **

  Ďalší tvrdý úder Howlingu ako potenciálnej solídnej hororovej sérii... Po nepodarenej dvojke, ktorá bola situovaná do legendárnej rumunskej Transylvánie sa dej tentokrát presúva do ďalekej Austrálie, ktorá je domovom podivného druhu vakovlkodlakov. Philippe Mora sa pokúsil o radikálnu zmenu scenára, vďaka ktorej chcel vlkodlačiemu príbehu dodať akýsi náznak racionálneho základu. Príliš sa mu to ale nepodarilo, jeho vakovlkodlaci sú všetko možné (komický, nechutný), len nie strašidelný...(13.6.2011)

 • tron
  odpad!

  Nemám etický problém označiť to za jeden zo 101 najhorších hororov, aké som v živote videl. Je to úplné dno. Od masiek cez hercov po réžiu a scenár. Scenár je preplnený šialenosťami. Napr. vlkožena utečie od vlkospoločenstva tak, že sa vlkomužovi vytrhne z náručia a začne bežať rýchlosťou dve metre za desať sekúnd. Namiesto toho, aby ju proste ježišikristenanebi chytil, kričí na ňu, aby stála. Ona ale prekvapivo utečie a rafinovane sa pred svorkou ukryje tak, že sa pokúsi stať hereckou hviezdu v (!!!) a oni ju následne idú hľadať do Sydney v prezlečení za mníšky.(26.1.2017)

 • - Snímek byl natočen podle románové trilogie "Howling" z let 1979 až 1985 Garyho Brandnera. (Terva)

 • - Nedlouho po začátku filmu, kdy hlavní postavy leží ne posteli, je možné všimnout si plakátu ke snímku V dosahu bestie (1982), který rovněž režíroval Philippe Mora. (Campbell)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace