Ellen DeGeneres: Relatable (TV film)

Komedie

USA, 2018

Ellen DeGeneres
  • flaming_foot

Ellen je nepochybně vtipná a její úspěchy jsou zasloužený. Tenhle návrat ke stand-upu ale nebyl vůbec zapotřebí a její kamarád, kterýho citovala v úvodu, měl očividně pravdu od samýho začátku a spešl by se měl spíš jmenovat "Not Relatable." Sedmdesát minut dlouhej set, plnej průměrnejch džouků a nezáživnejch historek nezachránila ani, světe div se, projekce pár fotek "vtipnejch" koček nebo video tancujícího papouška.. No publikum to ovšem hltalo i s navyjákama - buď jí tak neskonale uctívaj, nebo jí jen nechtěli naštvat a připravit se o šanci odejít domů se zbrusu novym toustrem nebo zvlhčovačem vzduchu. Sice to nevnímám, jako naprostou tragédii, ale myslim, že je to pro Ellen a její kariéru zbytečnej krok zpět.(26.12.2018)

Není to sice úplně nabušené, ale všechny vtipy padnou, kam mají.(4.3.2019)

Hořkosladká řachtanda, díky které je Ellen mnohem uvěřitelnější, než její výstupy na pohovce svojí vlastní talk show.(18.12.2018)

Pro cloveka, ktery s Ellen cetl nebo videl tak maximalne 3 rozhovory, vetsinu tech jejich zivotnich pribehu zna. Taky me zklamalo, ze i opakovala nekolik svych vtipu z minulych stand-upu. Ale celkove mam Ellen stale rada, pravdepodobne si to pustim znovu. Je to mily a vtipny stand-up.(28.12.2018)

První dva stand-up(y) Ellen jsou skvělé, její druhý pojmenovaný Here and Now je komediální zlato a já živou komedii miluji. Není tedy divu, že jsem se na novinku od Ellen těšil. 15 let od posledního stand upu. Patnáct let! A bohužel mi přišlo, že Relatable je vlastně o ničem. Má to stejnou kostru jako předešlá vystoupení Ellen. Jakoby si Ellen řekla, "Co mám dělat?" podívala se na scénář předešlých stand-upů a jen vložila aktuální jména. Ruku na srdce, za těch patnáct let se humor změnil a nefunguje to tak jednoduše jako tomu bylo před lety. S tématy si Ellen protiřečí - povídá jak nechce tančit, že to byla chyba, ale dvacet minut na to, má vtip založený na tanci. U Johnnyho Carsona se Ellen dočkala pocty posedět si u něj na židli, ale nebyla první ženou, které se této pocty dočkalo, Ellen nemusí mít ráda Joan Rivers či Rosanne Barr, ale to nic nemění na tom, že Joan byla tou první. Hraná videa na pódiu ničemu dle mého také nepřidala. Ale byly tu i úsměvné momenty, žádné hlasité haha jako tomu mám u Sarah Millican, ale měl jsem i úsměv na tváři při sledování Ellen. Jen si myslím, že stand up se za ty roky vyvinul, někteří ho umí vyšperkovat a obohatit, udělat jedinečným i v dnešní době, a Ellen zůstala... svá a stejná.(19.12.2018)

• - Prvý stand-up od Ellen od roku 2003. (dwdb)