Princezny na export (TV film)

Dokumentární / Historický / Krátkometrážní

Česko, 2018, 26 min

Pavel Göbl

Petr Stach (mod.), Nikol Fischerová (vyp.)

Komentáře uživatelů k TV filmu (3)

Forma dokumentu mi moc neseděla. Je to spíš jen taková "přednáška", která je doplněna pár obrázky na zpestření.(4.1.2019)

• Arccos

Relativně zajímavý dokument, který by ale lépe fungoval jako rozhlasový pořad. Obrazová část pozůstává z nejednotné koláže všemožných záběrů a zdrojů, včetně nevhodných anachronistických renesančních nebo barokních výjevů. Moderovanou část nesmyslně zastupuje Petr Stach, sedící v koženkové židli za psacím stolem, a já se celou dobu ptám, proč a k čemu tam vůbec je.(1.1.2019)

• PaRi

Nebudu se rozepisovat o hodnocení tohoto dokumentu, protože mé hodnocení jednou hvězdou je výmluvné. Jen si neodpustím jednu poznámku. V Anotaci se píše, že Eliška vypráví své osudy v ich formě. Podle mě nevypráví, ale čte a to ještě velmi špatně! Je mi záhadou, že herečka Nikol Fischerová nerozezná polohu čteného textu a vyprávění a že na to tvůrce neupozornila tak zkušená dramaturgyně jako je paní Hádková. Ten, kdo to ale rozpoznat měl, byl pan režisér.(3.1.2019)