Dororo (TV seriál)

• Japonsko

どろろ

Dororo

Animovaný / Akční / Drama / Historický / Horor

Japonsko, 2019, 9 h 36 min (Minutáž: 24 min)

Předloha:

Osamu Tezuka (komiks)

Jošihiro Ike

Temné, dechberoucí, smutné, akční anime plné naturalistických scén, které výborně vykreslují časy, kdy přežívali jen ti nejsilnější a nejbohatší. Kombinace démonů a člověka, který s nimi bojuje tak dlouho, až se málem jedním sám stane, pro mě byla velmi strhující. O to těžší bylo čekat každý týden na nový díl. Moc se mi líbilo shrnutí, které jsem našla v komentářích pod posledním dílem tohoto anime, ale pozor, obsahuje spoilery: "First thing he feels is pain. First thing he hears is crying. First thing he says is a scream of anguish. First thing he smells is rotten eggs. First thing he sees is his 2 mothers burning alive." - Reggie(21.8.2019)

[Shlédnuta 1. epizoda, first impressions] Na první pohled to vypadá jako atmosféricky temná pomstychtivá buddy-cesta za spravedlností. Reprezentant světlých a naučných chvilek bude asi jen prcek Dororo, ale krom toho očekávám jen A jen nekompromisní mýcení démonů. Neviděl jsem původní verzi, čehož je tato remake, ale MAPPÁkům rád vzdávám hold, že umí pracovat s nepřeberným množstvím stylů a minimálně cca první půlku ho umí stabilně držet v rámci kvality. V grafice je cítit nostalgie starších anime, podporované překvapivě povedeným hudebním podkresem; OP mi nicméně nesedl. Mimo jiné zaujaly spirituální prvky a pochyby o víře, čekám i říznou akci. Decentní odpich za mě.(8.1.2019)

Původní Dororo vzniklo v roce 1967, avšak tohle je v podstatě remake, taky na to vychází manga remake. Snad se ještě něčeho dočkáme dalšího od Tezuky. Anime je velice dobré, Hyakkimaru je v podstatě hlavní hrdina, který zabijí démony, aby získal zpět části svého těla. Avšak mi ho sledujeme spíše očima Dororo, který s nim cestuje. Musím říct, že jediný co jsem ze světa Dororo viděl, bylo před tímhle to Dorama, takže jsem věděl, už předem kdo je Dororo a pár dalších věcí, tak nejspíš vím dopředu. Anime má však mnohem ponurejší atmosféru, dobrý souboje, hlavní postavy si člověk může jen oblíbit.(17.4.2019)

Za mě dobře skloubená akce s příběhem, který má místy slušný filozofický přesah. Zkrátka pojďme si nenápadně povídat třeba o cenně vyššího dobra, o tom, kdo má o čem právo rozhodovat a kdy je člověk člověkem a co to vlastně znamená a aby to nenudilo, tak u toho zabijeme pár démonů! A i já za sebe říkám, že to byla fajn cesta, zajímavá i drsná (s reálnými problémy jako je třeba hlad, prostituce, válka i smrt), na které mě prováděli uvěřitelné a sympatické postavy. Zkrátka takhle nějak má vypadat kvalitní a dobře vyvážené anime. 8/10(24.6.2019)

Začátek mě naprosto strhnul a každá minuta byla pastva pro oči. S každou další epizodou však začíná kvalita trochu víc pokulhávat a nakonec mi přestala docházet energie na tu strnulou epizodičnost. Konec už jsem shlédla jen se skomírající jiskřičkou prvotního plamene nadšení. Takže pokud můžete, zkoukněte to na jeden zátah.(29.10.2019)