Return of Captain Invincible, The

Muzikál / Fantasy / Komedie / Sci-Fi

Austrálie, 1983, 90 min

Upřímně, sehnala jsem si to jen kvůli zpívajícímu Ch. Leemu. Čekala jsem něco na úrovni filmů sobotních dopoledních filmů a ejhle! Bylo to lepší. Kapitán Nepřemožitelný, hrdina Ameriky, který bojoval s nacisty, je jednoho dne označen za komunistu. Jeho vláda, které pomáhal, ho zradí a on se ocitne v Austrálii s flaškou alkoholu stále při sobě. Amerika je však po letech v krizi, objevují se záhadné útoky a tak vláda hledá hrdinu....Přivedou Kapitána zpět a snaží se obnovit jeho ztracené superschopnosti, aby se mohl postavit svému starému nepříteli - nacistovi Midnightovi. Už od počátečních "archivních" záběrů je jasné, že tohle bude fajná parodická a vkusná zábava. Alan Arkin je skvělý, některá muzikálová čísla sice trochu za uši tahají, ale choreografie, kamera a některé nápady to v pohodně přehlušují. Prezidenstký rap "Bullshit, Bullshit!" nebo "Evil. Mr. Midnight" a samozřejmě "Name your Poison"....jaj, dokonalost! A navíc má pan zloduch skvělý vkus na ženy v prádélku. Zkrátka, divím se, že tenhle film je s tolika nápady, zábavností i technickou podařeností tak neznámý. Jediné, co to hodně kazí, je příliš ukvapený a prapodivný konec. Dotáhnout ten a myslím, že by se tenhle film mohl hrdě postavit mezi kulty typu Rocky Horror Picture Show (no dobrá, trochu možná přeháním). "Into the Blue!"(15.12.2010)