Tender Mercies

Drama / Hudební

USA, 1983, 92 min

Líbí se mi atmosféra amerického venkova osmdesátých let, lidé jsou slušní, je cítit vzájemná úcta a respekt. Líbí se mi herecké výkony Roberta Duvalla i Tess Harper. Líbí se mi příběh filmu i jeho podobnost s Crazy Heart, který jsem viděl předtím, takže tak trochu deja vu v obráceném gardu. Jsem rád, že jsem na tenhle film po letech narazil.(21.1.2016)

• Houdini

Oscar 2 : Herec HR - Robert Duvall, Scénář + 3 nominace: Nejlepší film, Režie, Píseň - "Over You" . . . . . . Zlatá Palma - výběr(22.3.2004)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $8,443,124Tržby Celosvetovo $8,700,000(1.4.2010)

Mám rád příběhy zabývající se lidskými vztahy, ale ne ty, které dennodenně servíruje televize, prostoduché až hloupé. Ovšem tahle story, to je jiné kafe. Skoro tak jak se říká, že náhodné setkání může rozhodnout celý náš život. Možná na tomhle je něco pravdy, jenže pak stojí za úvahu, kde vzít manuál, který bych si představoval jako tlustou bichli. Ale to předbíhám. Na první pohled se dá opravdu říci, že Robert Duvall vytvořil postavu, která nemá chybu. Koukám a říkám si, tohle mělo opravdu hloubku, myslím tu skutečnou, ne předstíranou, kde žádná není. A pak je tady vynikající Tess Harper, která do filmu krásně zapadla jako střípek do mozaiky. Jsem tomu rád, protože dobrých snímků není nikdy dost.(28.1.2019)

• d-fens

ocenenia : MFF Cannes 1983 - Nominácia na 1. cenu(4.2.2013)

41. Zlatý Glóbus za rok 1983 - cena (1) - *Nejlepší herec (drama) - Robert Duvall + nominace (4) - Nejlepší film (drama), Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Tess Harper, Nejlepší režie - Bruce Beresford, Nejlepší filmová píseň - "Over You" - Hudba a text Bobby Hart, Austin Roberts(23.12.2008)

• LuccinyFilmy

Ten příběh sám je působivý, ale film se mě příliš nedotkl a zdál se mi zdlouhavý, neboť mi to téma nepřijde moc záživné.(3.12.2012)

Nemecky nazov: Tender Mercies - Comeback der Liebe(23.8.2009)