Creep Nation

Po prílete do Kanady sa Sophia (Liv Collins) ubytuje v byte, ktorý je ponúkaný na internete. Uprostred noci sa stretne s kurióznym návštevníkom, ktorý tvrdí, že obydlie vlastní. Zostáva ešte viac prekvapená, keď ho na ďalší deň stretne opäť. Po prvotnom zdesení prichádza nadšenie, pretože po zoznámení zisťuje, že ide o sympatického muža. Jej dôvera k neznámym osobám ju ale čoskoro dobehne, pretože sa práve dostala do spárov kriminálnikov, ktorí točia nič netušiace obete a zábery dávajú na Dark Web. (Marceloo)

Marceloo

Po prílete do Kanady sa Sophia (Liv Collins) ubytuje v byte, ktorý je ponúkaný na internete. Uprostred noci sa stretne s kurióznym návštevníkom, ktorý tvrdí, že obydlie vlastní. Zostáva ešte viac prekvapená, keď ho na ďalší deň stretne opäť. Po prvotnom zdesení prichádza nadšenie, pretože po zoznámení zisťuje, že ide o sympatického muža. Jej dôvera k neznámym osobám ju ale čoskoro dobehne, pretože sa práve dostala do spárov kriminálnikov, ktorí točia nič netušiace obete a zábery ponúkajú na Dark Webe. - Hororové thrillery obsahujúce sociálnu kritiku internetu a rôznych stránok, kam ludia nevedome posielajú svoje informácie, ma vždy zaujmú, pretože asi nikdy nepochopím ludí, ktorí musia pridávať na Instagram a podobné nezmyselné stránky veci okolo svojho života, ktoré aj tak nikoho nezaujímajú. V tomto prípade ide o klasické spracovanie tejto tematiky, kedy sa slečna vďaka svojej nerozvážnosti stane obeťou násilníkov. Celý príbeh sa uberá už opozeraným smerom a prekvapilo ma, že ani v závere sa tempo nejako výrazne nezvyšuje, ale našťastie je spracovanie dostatočne živé na to, aby si udržalo pozornosť. Herci mi prišli dosť dobrí, či už sa to týka záporákov alebo kladných postáv. Plusom je aj pekná hudba a celkovo je nálada tohto filmu taká, že sa divák do príbehu dokáže vžiť a predstavovať si, ako by v týchto chvílach konal on sám, pretože dej má blízko k realite. V posledných mesiacoch som si horory z Kanady mimoriadne oblúbil a toto je ďalší príspevok od indie tvorcov z tejto krajiny, ktorý ma potešil. + herečka z The Hexecutioners a Deadsight ()