Od Lady Carneval k Draculovi (koncert)

Hudební / Dokumentární

Slovensko, 2018, 145 min

Komentáře uživatelů ke koncertu (2)

• Autogram

Dosť veľký průser celý tento koncert, tešil som sa naň, a nerád dávam prvé hodnotenie roka veľmi slabé. Hlavne ženská spevácka časť sa nevyznamenala. Keď to bola len momentálna indispozícia, tak koncert nemal ísť na záznam, a už vôbec nie do televízie, a keď svoje osvedčené piesne už nezvládajú, tak malo prísť iné obsadenie. Helena Vondráčková nielen zle intonovala, ale bola vždy pol až jeden takt pozadu, Leona nechala svoj skvelý hlas doma, Pocisková je krásna žena, tanečnica a herečka, ale jej školený spevácky hlas sa mi nepáči. Hůlka sa snažil, ale naživo si ho pamätám v celkom inej forme, vlastne iba Chodúr nesklamal a udržal svoju latku. Symfonický orchester a ďalší hudobníci museli dosť trpieť, určite ešte viac ako ja pri telke. Pritom výber piesní, spracovanie, celý priebeh koncertu bol výborný, len ten spev... Pocta dvom velikánom by mala vyzerať ináč.(1.1.2019)

Daleko lepší než v Čechách nedávno uvedeny koncert k nedozitym 80.narozeninám Karla Svobody. Přestože mám Helenu Vondráčkovou moc ráda, domnívám se, že by už neměla zpívat naživo, falešně intonuje a hlas zdaleka nemá tu intenzitu a jiskření jako kdysi. O Leone Machálkové, byť o 20 let mladší, se ani nebudu zmiňovat, ta byla pěvecky tragická.(1.1.2019)