Od Lady Carneval k Draculovi

(koncert)
všechny plakáty

Televízny záznam dychberúcej hudobnej šou, ktorá bola v roku 2018 s obrovským úspechom uvedená nielen v Bratislave, ale aj v Žiline a v Košiciach. Šou si chce uctiť dvoch velikánov česko-slovenskej hudobnej a divadelnej scény. Je to pocta Karlovi Svobodovi, geniálnemu hudobnému skladateľovi a hitmejkrovi, ktorý by v decembri 2018 oslávil osemdesiate narodeniny a miláčikovi slovenských divadelníkov, režisérovi Jožkovi Bednárikovi, od ktorého smrti uplynulo práve 5 rokov. Prvá časť koncertu je venovaná tým najväčším hitom Karla Svobodu, v sprievode skvelých Slovenských symfonikov pod vedením Adriana Kokoša odznie Depeše, Vzdálený hlas, Yvetta, Fanfán, Mistrál, Čau,lásko a mnohé ďalšie, vrátane jeho nesmrteľnej filmovej hudby. Druhá časť je venovaná geniálnemu spojeniu Svoboda- Bednárik a nádhernej hudbe z muzikálov Dracula a Monte Cristo. Súčasťou šou sú aj vynikajúce dokrútky, v ktorých uvidíme nielen Karla Svobodu a Jožka Bednárika, ale aj množstvo umelcov, ktorí si na nich a nezabudnuteľné stretnutia s nimi s láskou i s úsmevom spomínajú. (RTVS)

Autogram

Dosť veľký průser celý tento koncert, tešil som sa naň, a nerád dávam prvé hodnotenie roka veľmi slabé. Hlavne ženská spevácka časť sa nevyznamenala. Keď to bola len momentálna indispozícia, tak koncert nemal ísť na záznam, a už vôbec nie do televízie, a keď svoje osvedčené piesne už nezvládajú, tak malo prísť iné obsadenie. Helena Vondráčková nielen zle intonovala, ale bola vždy pol až jeden takt pozadu, Leona nechala svoj skvelý hlas doma, Pocisková je krásna žena, tanečnica a herečka, ale jej školený spevácky hlas sa mi nepáči. Hůlka sa snažil, ale naživo si ho pamätám v celkom inej forme, vlastne iba Chodúr nesklamal a udržal svoju latku. Symfonický orchester a ďalší hudobníci museli dosť trpieť, určite ešte viac ako ja pri telke. Pritom výber piesní, spracovanie, celý priebeh koncertu bol výborný, len ten spev... Pocta dvom velikánom by mala vyzerať ináč. ()

markytanek

Daleko lepší než v Čechách nedávno uvedeny koncert k nedozitym 80.narozeninám Karla Svobody. Přestože mám Helenu Vondráčkovou moc ráda, domnívám se, že by už neměla zpívat naživo, falešně intonuje a hlas zdaleka nemá tu intenzitu a jiskření jako kdysi. O Leone Machálkové, byť o 20 let mladší, se ani nebudu zmiňovat, ta byla pěvecky tragická. ()