Agatha a podstata vraždy (TV film)

Agatha and the Truth of Murder

Krimi / Drama / Mysteriózní

Velká Británie, 2018, 92 min

Terry Loane

Tom Dalton

Damien Elliott

Scénografie:

Ashleigh Jeffers

Začátek je nesnesitelně Agátoidní.. Jak se však nasypou všici podezřelý do tý chaloupky, a začnou se dít věci, tak to má děj, má to cíl, a mě to trefilo přímo do černýho. (nebo do hnědýho?) to je fuk. Rozuzlení bylo, výstřik vzteku se nekonal, pro jedno skouknutí se to dá i někomu doporučit.(19.11.2019)

Slušná detektivka, která má napětí.(13.5.2019)

Agatha při své záhadném dvoutýdenním zmizení rozehraje hru na odhlalení skutečného vraha? Fascinující.. kdyby o tak skutečně bylo. :-)(13.3.2019)

• honajz

Moc se mi to nelíbilo. Má to veškeré neduhy TV produkce, scénář jednoho dílu seriálu je roztahaný na celovečerní stopáž, aby z toho byl televizní film, do toho tu máme dnes tak módní lesbické téma, sama Agatha po celou dobu na panském sídle chodí v chlapském obleku a s ulízanými vlasy. do toho zde máme setkání Agathy s Conanem Doylem, ó, jak originální, a ze života Agathy Christie jen povrchní kydy jak z Blesku včetně vztahu s manželem. Jinak Mary Westmacotte je Agathin pseudonym, který začala používat až čtyři roky po svém zmizení a minimálně ve dvou knihách docela přesně naznačuje, kde těch 11 dní byla a co dělala - a ne, nešlo o milostnou aféru, a dokonce ani neřešila vraždy. Jinak k samotnému filmu - případ zavražděné lesbické ošetřovatelky a nějakých sedmi lidí sezvaných na panské sídlo mne nijak moc nezaujal, chyběla mu atmosféra, a to sezvání všech na jedno místo je sice agathovské, ale sama autorka si už časem uvědomovala, jaké klišé píše stále dokola. Navíc mi tady vadily drobnosti, že Agatha píše dopisy jako že v zastoupení právnické firmy, alee píše je rukou, ačkoliv doma má psací stroj a právnická firma v té době určitě už také měla psací stroj.(2.2.2021)

Když už jste (skoro) vše, co se Agathiny tvorby viděli, tak jako já, pak rádi vezmete zavděk i něčím, co přímo nenapsala. A věřte nevěřte - ono to není nejhorší. Samozřejmě je tam pár úsměvných pasáží (trapnějších), ale asi jen 2-3. Slušný snímek, který může leccos nastínit. Fajn. Neurazí.(31.12.2020)