poster

Dracula cerca sangue di vergine... e morì di sete!!!

 • anglický

  Blood for Dracula

Horor

Itálie / Francie, 1974, 103 min

Scénář:

Paul Morrissey

Kamera:

Luigi Kuveiller

Střih:

Jed Johnson

Scénografie:

Enrico Job
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Vaklaf
  ****

  Po výtečném Flesh for Frankenstein jsem si dal trochu pauzu, než jsem se vrhl na další warholovskou ulítlost. Mistr Udo Kier tu září snad ještě víc než jako šílenej vědec. Oproti tradičně podávaným upírům je to takovej chudáček, u nějž máte pocit, že by jste ho spleskali i vy. Ale právě oceňuju jiný pojetí. Nicméně co se zábavy týče, oproti předešlému filmu jí dost ubylo. Zvlášť rozjezd je hodně pozvolnej. Prostě adrenalinu u toho moc nevypotíte. Celý se to tváří tak nějak - na horor až nebývale - umělecky. A rozhodně musím vyzdvihnout hudební stránku, která onen umělecký dojem hodně utváří. Hodně mi to připomínalo třeba úvod Trierova Antikrista. Mám-li to nějak uzavřít: Vnímám-li film jako Draculu, pak prostě neobstojí srovnání s tím od Coppoly, kterej je ale zase mnohem mladší a prostě nejlepší. Na druhou stranu, tady nalézáme určitou zajímavou invenci a formální stránka je řekněme srovnatelná. Nemůžu se rozhodnout mezi 3 a 4 *. Ale spíš víc, neb rád ocením netradiční pojetí. A navíc Draculovo cestování s rakví na střeše auta...(3.7.2011)

 • gumli
  ***

  Dracula cestuje z Rumunska do slnečného Talianska,pretože v Rumunsku už nie sú panny,hahaha.Keďže Taliansko je kresťanská krajina,tak tam určite panny budú.Sú oveľa lepšie filmy o Draculovi,tie tri hviezdičky sú len za záver filmu,pretože ten nemá obdobu.Ináč za moc nestál.Chudák Dracula,krv z prvých dvoch žien nebola dobrá,pretože ženy neboli panny.A tak Dracula v kúpeľni dávi krv ktorú z nich vycicial,krúti sa po dlážke od bolesti brucha ako had,hádže to z nim po dlážke,vyzerá ako keby už mal dušu vypustiť.Ak vôbec nejakú dušu taký upír má.To sa opakuje dva krát.Ale je tam aj jedná panna,najmladšia zo štyroch dcér a vyzerá to tak že konečne si Dracula príde na svoje.Lenže je tam Mario,asi bol komunista,pretože v izbe ma na stene veľkú fotku Stalina a aj kosák a kladivo.A tak ten mladý komunista pannu prefíkne.Ale záver filmu je brutálny,ale zároveň aj smiešny.Dracula,keď ho Mario mordoval,sa zmohol akurát na nejaké to prskanie,ako nasratá mačka,nič viac,čo mi pripadalo dosť smiešne.A filmový Dracula "Udo Kier" mi pripadal skôr ako vyfintený,nagelovaný slizký buzík, spolu aj zo svojím "sluhom",alebo ako ho nazvať.Ináč ten film za veľa nestál.(9.12.2011)

 • Kusko.t2
  ****

  Doba je zlá. Sexuálna aktivita mladých dievčat sa čoraz viac posúva smerom nadol ku nižším vekovým číslam. Vyschnutý gróf Drakula bažiaci po panenskej krvi, podniká svoju strastiplnú cestu za záchranou mimo Rumunska. Svoje dlhoročné sídlo opúšťa ťažko. Tuší totiž, že ho už nikdy neuvidí. Spolu so svojim spoločníkom, nabrúsenými kusadlami, uhrančivým pohľadom Udo Kiera a nemeckým prízvukom, vyráža do sveta. Panenská cesta za ukojením však nevychádza tak ako má. “CUNT“ DRACULA nie je spokojný s ponúknutým tovarom. Kto by čakal, že čistota sa pomaly ale isto stáva výsadou pedofilov. "Kdo dřív příjde, ten dřív mele". :)(13.10.2009)

 • J*A*S*M
  ***

  V Rumunsku došly panny, a tak musí Dracula vyrazit na cesty :-D ... Vtipná premisa, charismatický Udo Kier a jeho půvabný přízvuk, jinak ale nic extra. S většinou filmů, které zpracovávají příběh hraběte Draculy, mám jeden velkej problém - přijdou mi zbytečné, neboť už jsem viděl zpracování mnohem lepší. Tři hvězdy si tento hladový upír ale určitě vysloužil.(15.6.2010)

 • darkrobyk
  ***

  Oficiální text distributora mi vzal větu, kterou jsem chtěl komentář začít. Každopádně pro mne o něco slabší než Flesh for Frankenstein. Rozhodně se nejedná o horor, spíše o jakési existenciální drama, podobenství, alegorii. Film plyne v pomalých dialozích a Draculovi docházejí síly. Jedině panenská krev ho může posílit, leč té se zoufale nedostává. Prolhané děvenky si to rozdávají s Dallesandrem, ovšem Draculovi tvrdí, že jsou panny. Přicházejí jedny z nejkrásnějších scén filmu, kdy Udo Dracula dáví kurví krev a vypadá to, že dlouho nevydrží. Zelená kůže v obličeji, tepny a žíly napnuté k prasknutí a gejzíry temné krve, které ze sebe chrlí za doprovodu smrtelných křečí. Kdyby film vznikl o deset let později, chápal bych ho jednoznačně jako varování před AIDS. Erotické scény jsou spíše umírněné, což by nevadilo. Horší je, že plochá těla hereček působí vedle vysportovaného těla Dallesandra naprosto zoufale. Zatraceně, proč jim nedali v maskérně prsa? Pobavil mě rudý srp s kladivem na stěně, který vyslal jasný signál. Hudba průměrná, kamera ucházející (nejlepší je úvodní část s titulky), Udo uhrančivý a závěrečný masakr zábavný.(19.12.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace