poster

Dracula cerca sangue di vergine... e morì di sete!!!

 • anglický

  Blood for Dracula

Horor

Itálie / Francie, 1974, 103 min

Scénář:

Paul Morrissey

Kamera:

Luigi Kuveiller
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • wipschka
  ***

  Normálně podobné pojetí Draculy příliš neoceňuji, ale zde mi nějak výrazně nepřekáželo..Ve filmu je skvělá hudba a výborné scény zvracení krve..Nakonec jsem si Uda, přízvuky a komediální nádech přecijen docela oblíbila..:-))(23.9.2012)

 • Mariin
  *

  Klasická předloha transformovaná do díla, stavějícího na erotických prvcích, politizující alegorii (marxistický sluha má styk s dívkami, které tím chrání před nemocným buržoustem Draculou) a šokujících detailech násilí a nechutností. Této zvrácenosti z Warholovy produkce (v roli muže v hospodě se objeví i Roman Polanski) nelze upřít formální úroveň (za to jedna hvězdička), jinak patří spolu s mokvajícími odpadky do kontejneru...(1.6.2013)

 • darkrobyk
  ***

  Oficiální text distributora mi vzal větu, kterou jsem chtěl komentář začít. Každopádně pro mne o něco slabší než Flesh for Frankenstein. Rozhodně se nejedná o horor, spíše o jakési existenciální drama, podobenství, alegorii. Film plyne v pomalých dialozích a Draculovi docházejí síly. Jedině panenská krev ho může posílit, leč té se zoufale nedostává. Prolhané děvenky si to rozdávají s Dallesandrem, ovšem Draculovi tvrdí, že jsou panny. Přicházejí jedny z nejkrásnějších scén filmu, kdy Udo Dracula dáví kurví krev a vypadá to, že dlouho nevydrží. Zelená kůže v obličeji, tepny a žíly napnuté k prasknutí a gejzíry temné krve, které ze sebe chrlí za doprovodu smrtelných křečí. Kdyby film vznikl o deset let později, chápal bych ho jednoznačně jako varování před AIDS. Erotické scény jsou spíše umírněné, což by nevadilo. Horší je, že plochá těla hereček působí vedle vysportovaného těla Dallesandra naprosto zoufale. Zatraceně, proč jim nedali v maskérně prsa? Pobavil mě rudý srp s kladivem na stěně, který vyslal jasný signál. Hudba průměrná, kamera ucházející (nejlepší je úvodní část s titulky), Udo uhrančivý a závěrečný masakr zábavný.(19.12.2013)

 • Kusko.t2
  ****

  Doba je zlá. Sexuálna aktivita mladých dievčat sa čoraz viac posúva smerom nadol ku nižším vekovým číslam. Vyschnutý gróf Drakula bažiaci po panenskej krvi, podniká svoju strastiplnú cestu za záchranou mimo Rumunska. Svoje dlhoročné sídlo opúšťa ťažko. Tuší totiž, že ho už nikdy neuvidí. Spolu so svojim spoločníkom, nabrúsenými kusadlami, uhrančivým pohľadom Udo Kiera a nemeckým prízvukom, vyráža do sveta. Panenská cesta za ukojením však nevychádza tak ako má. “CUNT“ DRACULA nie je spokojný s ponúknutým tovarom. Kto by čakal, že čistota sa pomaly ale isto stáva výsadou pedofilov. "Kdo dřív příjde, ten dřív mele". :)(13.10.2009)

 • Radko
  ****

  Temný gróf je prinútený odísť z krajiny svojich predkov, z Rumunska do neďalekého Talianska, aby tam našiel nepoškrvenú pannu. Neprejavuje sa pritom vôbec nejako démonicky či pánovito. Neustále neduživo, seba ľútostivo a choro stená nad nedostatkom panenskej krvi. Zároveň je v kuse komandovaný svojim sluhom, klamstvami nádejných adeptiek na sobáš ako aj konaním miestneho paholka, ktorý mu nielenže pretiahne skoro každú nádejnú pannu, ale oháňa sa revolučnými heslami o zániku hierarchickej šľachtickej spoločnosti. Netradičné podanie slávneho príbehu nie je vôbec trápnou satirou, skôr smutnou komédiou o pozvoľnom zániku dekadencie, valcovanej revolučným prúdom kdesi z východu. Plným sexuálnej potencie, srandovných odkazov na sovietsky "revolučný" stalinizmus a svojskú spravodlivosť. Zaujímavé je, že aj takto posunutý ikonický a známy príbeh si zachováva svoje základné špecifiká, akými sú absencia odrazu vampíra v zrkadle, jeho strach z cesnaku a krížov plus nutnosť porážky nemŕtveho dreveným kolom, narazeným do srdca krvilačnej ohavy. Vhodne pridanými prvkami sú vegetariánstvo, láska ku knihám a vypchatým vtákom. A auto. Auto, na ktorom si Dracula nevezie lyže, ale svoj spací vak: drevenú, zvnútra vankúšovým zamatom obloženú truhlu.(2.6.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace