Papež František: Modlete se za mě

Francisco: The Man Behind the Pope

Životopisný / Drama

Španělsko / Argentina / Itálie, 2015, 104 min

• Marze

Zdá se mi, že tento hraný dokument hodně klouže po povrchu. To samé si lze přečíst v nějaké encyklopedii. František je skvělá osobnost.(26.1.2018)

• fafejt001

Nějak extra to životopisné zase nebylo .Ty skoky v ději , sice ne nějak chaotické , ale nemělo takovou posloupnost v ději . Určitě papež František je velmi zajímavá osobnost , ale jestli se na ni hodil Grandinetti , o tom se dá polemizovat . MNĚ teda něčím vadil . Takový bez osobního kouzla , často strohý , chladný , nějaký divný . Ten smysl pro humor co v něm bylo , to trooošku vyvážilo . I to konkláve bez špetku napětí , tajemnosti , emocí . Dalo by se říci , celkově slabší průměr .(12.12.2017)

Našťastie sa nestalo, aby film skĺzol k lacnému pátosu a glorifikácii, dokonca sa ani nesnažil byť k Jorgemu nápomocný v tom smere, že by sme sa smiali nad nejakou jeho roztomilosťou, ktorá by nám mala prvoplánovo ukázať, že aj on je predsa iba človek. Takže dve prvotné obavy sa nevyplnili. Tematicky vhodne povedané, chvalabohu. Nejaké tie scény so životnými múdrosťami tu sú, ale napríklad pri žene, ľutujúcu svoj potrat, máte plné právo s budúcim pápežom a jeho reakciou nesúhlasiť. Feijóo vám neplieska vyjadrené názory o hlavu, ako raz dané pravdy. Film je ale trochu zmätočný, skáče sa stále v čase, na druhú stranu tak ale nie je jednotvárny. Chýba mu však tým, že zachytáva hrdinu vo veľkých časových odstupoch, možno hlbší ponor do všetkého, o čom rozpráva. Rád by som sa viac dozvedel o zákulisí, ktoré je tu veľmi zaujímavo naznačené, ale ďalej neriešené iba zbežne. Samozrejme chápem, že toto je film o niečom inom, ako politike Vvatikánu.(25.4.2017)

• Flego

Na počiatku bola nekresťanská túžba natočiť film. Výsledok je taký, že sledujeme plytko natočený príbeh pápeža Františka plný skratiek a zrýchlených presunov. Tvorca vypichol zásadné momenty z jeho života a bez nejakej filmárskej schopnosti ich posunul divákovi. Tak film stratil akýkoľvek dramatický oblúk a pri troche snahy sa mohol stať dokumentárnym filmom. Takto zostal kdesi uprostred...(13.7.2017)

Príbeh novodobého pápeža, ktorý svojim nekonvenčným prístupom a spôsobom vyjadrovania vniesol do katolíckej cirkvi nový dynamický prúd. Tvorcovia sa tu zamerali na jeho myšlienky a práve na tento prístup, ale už menej priblížili jeho súkromný život, čo z toho tvorí taký trošku viac priemerný životopisný príbeh, aký by z toho mohol byť. Čakal som trošku viac. 50 %(2.12.2018)