Dókjonin wa hiza, tokidoki, atama no ue. (TV seriál)

• Japonsko

同居人はひざ, 時々, 頭のうえ.

• Japonsko

Doukyonin wa hiza, tokidoki, atama no ue.

My Roommate Is a Cat

Animovaný / Romantický

Japonsko, 2019, 12x24 min

Veľmi sympatické, oddychové anime o vzťahu mladého, osamelého spisovateľa a túlavej mačky. Pekne zobrazený vývoj hlavnej postavy. Každá situácia bola ukázaná z pohľadu človeka aj zvieraťa,; a práve to robilo tento seriál zaujímavým. Z mojej strany veľká spokojnosť, určite sa to oplatilo pozrieť. 78%(27.3.2019)

Prostě pohodové anime. Začínáme u samotáře-spisovatele, který má problém mluvit s lidmi, protože na to není zvyklý, ale končíme u někoho, kdo dokáže své strachy postupně překonávat. A proč? protože když si pořídíte kočičku (nebo když si ona pořídí vás?), tak prostě najednou musíte víc interagovat s okolním světem, když vůbec netušíte, jak byste se o ni měli starat. Je to milé, nemotorné, dojímavé i veselé. Taková pěkná každodennost. Ta je navíc okořeněna pohledem i samotné číči. Až jsem si chvílemi říkala, jaká škoda, že si ti dva vůbec nerozumí. Animace tomu pěkně sedla, netřeba detailu, ale ani nebyla odbytá. Hudba sice nijak zvlášť nezaujme, ale o to tu asi nejde. Pro mě krásná oddechovka po náročném dni.(25.9.2019)

Něco jako Barakamon s kočkou, který si vypůjčuje navíc hlavní tahák z filmové série Kdopak to mluví (hrané filmy z 90. let s Travoltou). Zkrátka neskutečně milé, sympatické anime třeba o tom, kterak autor knih s velkými problémy skrze setkání s jedním chlupatým zvířátkem ze své ulity vyšel a uvědomil si, že být sám nebude to pravé pro tvora společenského, kterým člověk a vlastně i ta kočka jsou. Nebo to bylo o jedné nedůvěřivé toulavé kočce, která skrze setkání s divným člověkem... Je to příjemná a zábavná podívaná, které hodně pomáhá střídání perspektivy mezi oběma hlavními hrdiny. Co se emocionální stránky týká, tak u mě vše skvěle zvládnuté, z počátku jsem měl pocit, že je vše příjemně hřejivé i vtipné a hlavně, že se nijak extrémně netlačí na pilu a emoce se z nás nesnaží za každou cenu ždímat, což jsem uvítal a neskutečně si to užíval. To opravdové drama přišlo až v samotném závěru, ale vzhledem k faktu, že jsem skončil s obrovským úsměvem na tváři to na mě evidentně zabralo - zkrátka nemám co vytknout, kočky mám rád (i když na ně mám alergii) a navíc to bylo z celé té zimní sezóny to anime, na které jsem se nejvíc těšil (a které ode mě i dostane plný počet). 9,3/10(21.4.2019)