Dókjonin wa hiza, tokidoki, atama no ue. (TV seriál)

• Japonsko

同居人はひざ, 時々, 頭のうえ.

• Japonsko

Doukyonin wa hiza, tokidoki, atama no ue.

My Roommate Is a Cat

Animovaný / Drama / Komedie / Romantický

Japonsko, 2019, 4 h 36 min (Minutáž: 23 min)

Něco jako Barakamon s kočkou, který si vypůjčuje navíc hlavní tahák z filmové série Kdopak to mluví (hrané filmy z 90. let s Travoltou). Zkrátka neskutečně milé, sympatické anime třeba o tom, kterak autor knih s velkými problémy skrze setkání s jedním chlupatým zvířátkem ze své ulity vyšel a uvědomil si, že být sám nebude to pravé pro tvora společenského, kterým člověk a vlastně i ta kočka jsou. Nebo to bylo o jedné nedůvěřivé toulavé kočce, která skrze setkání s divným člověkem... Je to příjemná a zábavná podívaná, které hodně pomáhá střídání perspektivy mezi oběma hlavními hrdiny. Co se emocionální stránky týká, tak u mě vše skvěle zvládnuté, z počátku jsem měl pocit, že je vše příjemně hřejivé i vtipné a hlavně, že se nijak extrémně netlačí na pilu a emoce se z nás nesnaží za každou cenu ždímat, což jsem uvítal a neskutečně si to užíval. To opravdové drama přišlo až v samotném závěru, ale vzhledem k faktu, že jsem skončil s obrovským úsměvem na tváři to na mě evidentně zabralo - zkrátka nemám co vytknout, kočky mám rád (i když na ně mám alergii) a navíc to bylo z celé té zimní sezóny to anime, na které jsem se nejvíc těšil (a které ode mě i dostane plný počet). 9,3/10(21.4.2019)

Veľmi sympatické, oddychové anime o vzťahu mladého, osamelého spisovateľa a túlavej mačky. Pekne zobrazený vývoj hlavnej postavy. Každá situácia bola ukázaná z pohľadu človeka aj zvieraťa,; a práve to robilo tento seriál zaujímavým. Z mojej strany veľká spokojnosť, určite sa to oplatilo pozrieť. 78%(27.3.2019)

Prostě pohodové anime. Začínáme u samotáře-spisovatele, který má problém mluvit s lidmi, protože na to není zvyklý, ale končíme u někoho, kdo dokáže své strachy postupně překonávat. A proč? protože když si pořídíte kočičku (nebo když si ona pořídí vás?), tak prostě najednou musíte víc interagovat s okolním světem, když vůbec netušíte, jak byste se o ni měli starat. Je to milé, nemotorné, dojímavé i veselé. Taková pěkná každodennost. Ta je navíc okořeněna pohledem i samotné číči. Až jsem si chvílemi říkala, jaká škoda, že si ti dva vůbec nerozumí. Animace tomu pěkně sedla, netřeba detailu, ale ani nebyla odbytá. Hudba sice nijak zvlášť nezaujme, ale o to tu asi nejde. Pro mě krásná oddechovka po náročném dni.(25.9.2019)

Seriál najviac ocenia ľudia, ktorých vlastnia mačky... aspoň viem, že keď len tak lietajú po dome tak sa nehrajú, ale vlastne odháňajú duchov(14.6.2020)

Je to sice milé a sympatické, ale to že se seriál nikam neubírá a jedná se tak spíše o samostatné příběhy, které na sebe nijak výrazně nenavazují, považuji za mínus. Další mínus spočívá v tom, že seriál nejde ani jednou cestou, zkouší to tedy uhrát na obě, ale ani o jednu si nevybere, takže to neni ani komediální a ani dramatické. Ale poslední dvě epizody, mně najednou probrali a začne se v nich dít nějaké to drama a docela to bylo i napínavé. Ale osobně sem měl se seriálem problémy, a někdy u pátého dílů, sem to chtěl vzdát. A taky bych vzdal, ale celé to zachraňuje Haru a její část příběhu, sakra ta kočka je správné číslo a kdyby seriál byl jenom o ni, tak bych s tím hodnocením šel i výš, ale takhle musím dát lepší tři. Původně sem uvažoval o čtyřech, ale i to poselství bylo takové nevýrazné, tak sem se přiklonil k těm třem a to přesto že písničky, byli úplně, ale úplně perfektní. Je to škoda, osobně zvířata zbožňuji a tohle.....no z trailerů to působilo mnohem lépe.(3.4.2020)