Girly Air Force (TV seriál)

• Japonsko

ガーリー・エアフォース

Girly Air Force

Animovaný / Akční / Fantasy / Sci-Fi

Japonsko, 2019, 12x24 min

Kacumi Ono

Zprvu bych si zakritizoval, že tu máme zase téma dívek, které jsou náhražkami nějakých strojů/nástrojů/věcí - v tomto případě Animy, které jsou součástí své stíhačky. Takže obecně bychom si mohli říct, že tu máme autora nadšence do armádní letecké techniky a chce se o svůj koníček podělit s ostatními a proto sem hodí holčiny a zápletku, aby to bylo zajímavé. Zprvu to zajímavé je, ale postupem se dostane do určitého bodu, kde není výkyv ani vzhůru, ale ani dolů. Takže tomu chybí jakýsi tah na branku, ale možná autoři cílí na pokračování, takže uvidíme. Akce si tu člověk asi užije nejvíc, kdy souboje jsou krásně dynamické a nejsou úplně jednočaré (že stačí zmáčknout jenom knipl a hnedka zásah, nekonečno munice nebo kosení po stovkách). Celkem iritujícím prvkem (jak už tomu u asijské produkce bývá) je naprosto nechápající hlavní hrdina, co se týče chování dívek (obzvláště v přítomnosti jeho kamarádky z dětství a ještě v tak očividných případech). Po hudební stránce jsem byl celkem překvapen celkem dynamickou hudbou a po animační stránce je to také dobré.(29.3.2019)