poster

Démon

 • Polsko

  Demon

 • anglický

  Demon

  (festivalový název)

Thriller / Mysteriózní / Horor

Polsko / Izrael, 2015, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aluska88
  ****

  Když se na polskou svatební veselku přižene Dybuk, může z toho vyjít docela slušný Mindfuck. Zajímavé dílo, nic podobného jsem, myslím, ještě nikdy neviděla. Zvláštní, tíživá atmosféra ve spojení s působivou hudbou je poctivě budována již od začátku filmu. Můj obdiv patří hercům, zejména Itayi Tiranovi, ten si to vyžral nejvíc:)(21.1.2017)

 • EvilPhoEniX
  **

  Zřejmě jsem neměl náladu, ale nudil jsem se šíleně. Demon má s hororem společné minimum, vlastně nic, jedná se o drama na svatbě Poláků- tenhle výrok je možná nejděsivější z celého filmu. Párkrát zafunguje humor od doktora, ale jinak ztráta času za mě. Potěší alespoň slušná řemeslná stránka, s kterou Poláci narozdíl od nás problém nemají. 40%(8.8.2016)

 • Morholt
  ***

  S technickou stránkou jsem neměl problém, herecky mi to vyhovovalo a záchvaty posedlosti měly něco do sebe. I ten kontrast mezi divokou východoevropskou svatbou a jakýmsi vyšetřováním dybuka docela fungoval. Jenže mě chybělo víc informací o strašidlu. Kdy, kdo, proč, jak? Jasně, pak by film sklouznul do klasické duchařiny se všemi klišé, co k tomu patří, čemuž se asi filmaři chtěli vyhnout, ale v tomto případě byla snaha o originalitu kontraproduktivní. Alespoň v mých očích. Něco na tom je, ale není to tak docela ono. 50%(17.9.2016)

 • J*A*S*M
  ****

  Svatba vymknutá z kloubů. Film o pokládání otázek a utíkáním před odpověďmi. Svatebčané v alkoholovém opojení odmítají racionálně řešit nakupené problémy týkající se nalezené kostry a bláznivého ženicha, podobně jako se v alegorické rovině polský národ jen problematicky vyrovnává se svou minulostí. Démon je film vyprávěný jakoby v opojení smyslů, pod vlivem. Velmi dovedně předvádí ten stav, kdy člověk trochu vnímá, trochu blouzní, motá se po světnici a je jako kdyby mimo sebe. Zde se do toho připlete ještě jakýsi duch dybbuk, ale to je spíše méně důležité. Je to art, ale art divácky vděčný, atmosférický, opojný a až překvapivě vtipný, na mnoha místech se celý sál s chutí smál. Wrona byl velký talent a je ho škoda.(23.3.2016)

 • Tuax
  *****

  Zhlédnuto na Febiofestu s bonusem, že film uváděl hlavní herec filmu z Izraele Itay Tiran a po filmu s ním byla i beseda, kdy odpovídal na všetečné dotazy diváků. To bylo moc fajn. Akorát se nad tím nese stín, že režisér filmu loni spáchal sebevraždu a nikdo netuší proč, ale herci a štáb film vzali pod svá křídla a propagují ho ve světě. Film samotný je pro mě geniální v jedné věci a to v dialozích. Které jsou mnohdy úplně od podlahy, až vidlácky přirozené, což nebývá zvykem. Nepůsobily vůbec strojeně a byla to díky nim velká zábava a humornost (záměrná). Třeba ve chvíli kdy nevěsta kope v zemi aby našla pohřbenou kostru: Nevěsta: třeba tu jsou další mrtvoly. Bratr nevěsty: Jestli tu jsou další, tak to se z toho všichni poserem. Do té situace a toho dění to sedlo naprosto dokonale a dlouho jsem nemohl přestat se smíchem jako většina, nebo ne-li celé kino. Ačkoliv příběh samotný je docela temný o posednutí. Neřekl bych démonem, jako spíše duší. Film se dá popsat taky jako film o svatbě, protože celé to je vlastně hlavně o svatbě a svatebčanech. Uvidíte poláky v dobrém i špatném světle jejich svateb a jak se staví k problémům. Navíc ne vše co je k vidění se skutečně odehrává a rozdíl mezi fantasií a reálem se tu směle smazává. Což umocňuje závěr filmu. Každopádně spousta hlášek se vryje do paměti a postava na mol sťatého doktora, který ale přeci vůbec nepije, jakbysmet.(23.3.2016)

 • - Krátce po premiéře filmu na Polském filmovém festivalu v Gdyni spáchal režisér Marcin Wrona sebevraždu. Manželka ho našla v ranních hodinách oběšeného v hotelovém pokoji. (klukluka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace