Komentáře uživatelů k TV seriálu (57)

Sex education aneb ne-edukativně o sexu. Skvělá britská zábava, která nemá v dnešním seriálovém světě obdoby. Alespoň ne v rámci teen seriálů. Sice se zde sledujeme typické losery střední školy i rádoby "drsňačku" s piercingem v nose, ale tím výčet klišé definitivně končí. Cvokařka přes sex posedlá sexem, obří penis, fejkování masturbace, erotické komiksy s obřím chapadlem místo penisu, ale zároveň i momenty, které mají opravdovou hloubku a i přes ten výčet všeho, co jsem tu vypsala, se nejedná o hloupou zábavu, jakou známe z průměrných amerických filmů. A právě tenhle kontrast a kombinace zdánlivě nemožného vytváří tak nevšední dílo. Dál bych tu vykládala o jeho kvalitách, ale tohle se prostě musí vidět. Škoda, že někoho jako je Emma Mackey (Maeve) neobsadili do role Harley Quinn třeba v Gothamu. :D Vážně by se na to hodila. EDIT PO SHLÉDNUTÍ CELÉ ŘADY: Obsahuje SPOILERY! Snižuji z 5 na 4. :( První díl nastavil laťku hrozně vysoko, bohužel pak to jde s originalitou od desíti k pěti, až je poslední díl v podstatě úplně klasickou středoškolskou vztahovkou. Zatímco u pilotu se mohl člověk každou chvíli potrhat smíchy, později je to celý takový ubulený a přesně víte, k čemu se schyluje. Díky bohu alespoň za to, že Maeve a Otis neskončili spolu (i když hádám, že na to ještě máme druhou sérii).(17.1.2019)

Mila teenagerska zalezitost. 8/10(3.2.2019)

Lahůdková záležitost.(13.2.2019)

Nenechte se zmást, tenhle seriál není vůbec o Gillian Anderson. I když na svůj věk vypadá fantasticky, tak je spíše jen takovou třešinkou. Zbytek tvoří velmi dobře poskládaní herci, kteří zapadli do příběhu, který není tuctový, mnohdy je úplně jako ze života a hlavně se na něj báječně a uvolněně kouká. A to je tak jeden z důvodů, proč nakonec nadhodnocuju na plný počet. Seriál na podobné téma je víc, než dost, ale natočit ho takhle kvalitně, to se vážně vidí tak jednou, dvakrát za rok.(22.1.2019)

Dej niečo ako mix Masters of Sex a Charlie Bartlett. Sympatické postavy, ktoré si človek obľúbi. Prvá polovica oddychová, vtipná, druhá polovica vo väčšine smutná dráma. Poznámka pre seba - dávať si pozor na mix žánrov komédia + dráma či romantický, pokiaľ sa chcem smiať počas celej jazdy, pretože v polovici sa to vždy zmení buď na depresívnu drámu alebo gýčovitú romantiku.(17.1.2019)

Vtipne, misty hloubave, se skvelymi hereckymi vykony (Gillian vypada temer jako Meryl Streep :O ), s uzasnym retro feelingem. Osm dilu zhltnutych cobydup a pevne doufam, ze natoci i druhou serii. Je to takovy vtipny nahled na sexualni problemy teenageru dnesni doby. Scenar je opravdu skvele napsany, herci perfektne vybrani a btw., hudba? To je kapitola sama pro sebe.. Tvurci si opravdu vyhrali.(13.1.2019)

Příjemná seriálová novinka pro Netlix jak dělaná, ale to jí samozřejmě nebere na kvalitě, spíš naopak. Seriál mě chytl a nedalo se zabránit kliknutí na další díl. Velmi sympatické obsazení, všichni herci byli skvělí začínajíc samozřejmě Gillian Anderson, pokračující přes Asu až po nováčky Aimee Lou Wood, Ncuti Gatwa či dvojnici Margot Robbie Emma Mackey a další - všichni herci nesou seriál na svých bedrech a fungují perfektně jako tým se správnou chemií. Scénář je také vtipný, plný chytrého a trefného britského humoru ať už jde o vtipy napsané nebo jen předvedené gesty. Velmi příjemné překvapení. Teď už jen doufat, že bude další řady (nebo lépe - řady). Velké plus za dokonalý soundtrack u každé epizody!(13.1.2019)

Circa v 5 odpoledne mi na mobilu vyskočila zpráva "Zdar, mrkni se na Sex Education" a zrovna jako náhodou na mě vyskočil thumbnail když jsem zapínal Netflix......V 5 hodin ráno u posledního dílu jsem si dával budík do práce na 7. Závěr? To vstávání po dvou hodinách spánku za to rozhodně stálo (10/10 would do it again). Nevím co mělo znamenat to, že jsem si připadal jako bych se díval na seriál s atmosférou americké střední školy s rekvizitami ze 70. let, britskými herci a zasazené do moderní anglie, ale hrozně se mi to líbilo.(23.1.2019)

Příjemný počin se sympatickými a výborně zahranými postavami, skvělou hudbou (je milé zase slyšet The The), ale docela hlasitě to šustí papírem a zejména v závěrečném díle se slušně plní kvóty na klišé... Také mi přišlo, že seriálu dost podráží nohy zvolený formát. Totiž vzhledem k tomu, že se odehrává v průběhu několika málo týdnů, maximálně měsíců, a nerámuje třeba celý školní rok, jsem opravdu zvědavý, jak bude další série smysluplně navazovat, když spousta zápletek končí (nebo spíše nekončí) tak nějak uprostřed. Ale třeba se s tím tvůrci nějak poperou. 6/10(11.2.2019)

Skvěle svěží teenagerský seriál, který vlastně ze všeobecného povědomí teenagerský ani nebyl. To, proč tento seriál byl po svém vydání hned hitem zjistíte už po pár desítkách minut. Britské seriálové řemeslo opět předvedlo svůj šmrnc a humor v celé své kráse. Celý příběh se rozjíždí svižně a nastolí tempo, které se drží až do konce. Až na někdy časté klišé a dost čitelné vyústění některých situací(nemyslím konec) jsem byl s celým dějem velmi spokojen. Myslím, že obsazení má také velký podíl na celém úspěchu. Asa Butterfield už předvedl kvality v jiných počinech, ale tímhle se u mě výrazně zapsal do škatulky Herců. Celá výprava a lokace filmu mi evokovala pocit, že je seriál někde z 90. let. Když pak ve druhém díle Otis vytáhl iPhone a začal psát textovku, docela jsem koukal. Rozhodně originální kontent, který dává jiný rozměr a význam seriálům pro náctiletý. Překvapení roku.(8.2.2019)

Netflix si pro nás připravil sexuální výchovu a já jsem si myslel, že půjde jen o další tuctovou teen zábavičku na jedno použití. Ale světe div se a první epizoda se tvářila úplně jinak a vlastně celkově hlavní zápletka byla taková vcelku neotřelá a to přes to, že postavy se dají úplně s klidným svědomím zařadit do klasických kolonek ze střední školy. I když se originalita nevytratí úplně, tak k závěru to začíná víc klouzat směrem k tomu klasickému teen-dramatu, což je podle mě škoda. Jedinou útěchou tak může být jen to, že nedali dohromady Otise a Maeve. Celkově to byla docela dobrá zábava se zajímavými postavami a skvělým hudebním podkresem.(2.2.2019)

První polovina dílů diváka perverzně naláká a tu druhou dokouká, protože ho zajímá, jak skončí. Původní super myšlenka s poradcem se bohužel později zvrhla v další příběh teenagerů ze střední. Trochu divný retro střední, což nevadí, aspoň vizuál nepůsobí stereotypně. Herci působí sympaticky a sedí na své místo, až na Olu, se kterou jsem zpočátku trochu bojovala, ale dá se to. A Gillian Anderson? Páni, ta ženská má fakt svůj šarm.(20.1.2019)

Zatím seriál a překvapení roku. 10/10(2.2.2019)

Milé překvapení hned na začátku roku. Děj přijemné odsýpá, postavy si dokážete rychlé oblíbit a ač tomu název nenapovídá, nejedná se jen o další verzi Prciček. Všechno jde víc do hloubky, postavy mají uvěřitelné problémy a strasti, bojují s nimi a ne vždy se dočkají vítězství. Doufám, že za rok vznikne druhá řada.(12.1.2019)

Neskutečně milý a duchaplný seriál, který prokazuje, že i s klasickými dějovými linkami ze střední se dá neotřele pracovat díky výborně napsaným a zahraným sympatickým postavám. (Jen netuším, proč to působí tak brutálně retro, až do 3. dílo jsem si myslel, že se to odehrává v 80. letech.)(14.1.2019)

Teenage smerované seriály veľmi nemusím, avšak pri Sex Education som sa nechal zlákať pomerne silno propagovanými reklamami od Netflixu, ktoré boli na každom rohu. A musím uznať, že to vôbec nebolo zle strávených 7 hodín pri úvodnej sérii, ktorá ponúka zaujímavú príbehovú linku okolo mladého Otisa a jeho nezvyčajným problémom. Naviac mňa osobne príjemným spôsobom zaskočila skutočnosť, že seriál funguje aj ako výborná sociálna drama odrážajúca charakter dnešnej mládeže. Som zvedavý, čo prinesie pokračovanie.(17.2.2019)

Tak trochu pěna dní - celé to zhltnete na jednou či na dvakrát, skvěle se pobavíte, má to dobré herecké výkony... Ale když se vás za týden někdo zeptá, o čem to je, abyste se podívali znovu. (Totéž se mi stalo u 10 Reasons Why.)(1.2.2019)

zatím největší letošní seriálové překvapení...je to milé,chytré,příjemné,vtipné,skvěle obsazené,dobře zahrané a samozřejmě to má boží soundtrack.Za začátku mě trochu zaráželo do jaké doby a místa je to celé situované (mix 80/90/současnost a navíc mix USA/Anglie),ale brzy jsem si zvyknul a víc neřešil.Klidně bych si ještě pár dílů dal...90%(8.2.2019)

Tohle mi hodně sedlo. Herci jsou moc fajn, potěšil můj oblíbenec Purefoy i když měl jen miniroličku a Gillian výborná, jen se mohla trochu víc ukázat. Příběhově takové ty klasické linky, které jsme viděli už několikrát, ale jsou moc pěkně vyprávěny a k tomu slušně okořeněny sexuálními problémy náctiletých. Vše to je krásně natočené, zahrané a hlavně velmi zábavné. Bohužel 8 epizod uteče velmi rychle a tak nezbývá než čekat na další sérii.(10.2.2019)

Příjemné překvapení na několika frontách, ovšem s pár rozporuplnými momenty. Doufal jsem ve větší zaměření na sex education na úkor vztahových problémů. Vztahům se ale člověk na střední škole nevyhne, tedy to nelze brát jako minus. Tím spíš, když jsem se později přistihl, jak už se mi hlavní hrdinové příběhu dostali pod kůži. Pilot je skvělý, nato nastavený trend pokračuje, aby později scénář trochu oslabil. Například předzávěrečná scéna, to jak dopadne tušil každý, ikdyž v životě nemusel vidět žádný film. Gillian jsem jako extra herečku moc nebral, fanda Akta X nejsem, ale musim přiznat, že tady je vynikající, neskutečně si užívá svoji roli. Hlavní hvězdou je ovšem Emma, o jejíž podobě s mou favoritkou Margot netřeba mluvit, ale to, jak si krade veškeré scény pro sebe mluví samo za sebe. Seriál je bohužel moc krátký, slušelo by mu min 10 epizod...tvůrci rozjeli několik dějových linek, z nichž skoro žádnou nedotáhli do nějakého konce. Dlouho jsem váhal, jestli pět hvězd není moc, ale protože mě dostihly emoce a za milý styl podání sexuálních problémů, stejně jako celkovou atmosféru nejen prostředí, ale celého seriálu, jsou tam. O tom, že 2. sérii je nutností snad netřeba ani uvažovat, snad se dočkáme co nejdříve...(19.2.2019)

<< předchozí 1 2 3