Epizody(8)

Nová ředitelka se snaží srovnat do latě neukázněné studenty na „škole sexu“, o které si už cvrlikají i vrabci na střeše. Otis nechce, aby se provalily jeho tajné pletky. (Netflix)

Trailer 1

Spiker01

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

I ve třetí řadě stále vrchol netflixácké produkce. Stále největší klenot ve feel good žánru a ačkoliv chápu výtky a přílišné tlačení do popředí nejrůznějších minorit, já si to i tentokrát strašně užil a moc se těším na čtvrtou sérii.  PS : Jsem tým Ruby a nejen já, ale nejspíš ani tvůrci netušili, jak se ta postava stane oblíbenou (něco jako Steve Harrington ve druhé řadě Stranger Things), proto v druhé půlce třetí si ji už moc neužijeme, nicméně pevně doufám, že ve čtvrté to bude do sytosti. ()

EvilPhoEniX

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První polovina za 5, druhá za 4, ale velmi dobré. Sice ubývá humor a základní koncept je taky víceméně FUČ, ale díky skvělým postavám, to dobře drží pohromadě a slzy tekly nemálokrát. Nejsem však příliš spokojen s tím jak se jednotlivé vztahy vyvrbily a hodně to pro mě tahala Ruby, která v druhé půlce neměla už žádný prostor, škoda, přesto příjemně strávených 8 hodin. 8/10. ()

Disk

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

I třetí řada mého milovaného seriálu je totální bomba. Hlavně oživující francouzská a nigerijská odbočka. Celé je to totálně boží a moc mě těší, že tvůrčí tým dává velké prostory nejen hetero a LGBT+ lidem, ale i lidem nebinárním. Celé je to navíc totálně britské a kousavé, je to obrovsky spontánní a představa, že na čtvrtou řadu budu zase čekat minimálně celý rok, mě naplňuje smutkem. A ten geniální soundtrack... ()

bart_

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Rodičům našich potenciálních studentů mohu slíbit, že pokud pro ně vyberete naši akademii, získá kvalitní vzdělání v bezpečném prostředí bez sexu." "Bez sexu? Vždyť lidi tady šukaj i ve křoví." ________ Aneb cumarád taky rád. Zatímco první série 'Sex Education' byla skvělým úvodem do perverzního městečka Moordale, a druhá série byla zase báječnou dramedií, třetí série se mi líbila zcela nejvíc hlavně kvůli tomu, že čím víc se oddaluju od teenagerských let (přestože je mi teprav 20, kill me pls), tím větší mám tendenci si myslet, jako kdybych v několika situacích vyobrazených v seriálu sledoval sám sebe...... Inu, 'Sex Education' neztratilo takřka nic ze svýho půvabu, suchýho britskýho humoru, jedinečnýho charismatu, božího soundtracku, sympatických postav, a opět dokazuje, že jde o esenci současný vlny subžánru teenage seriálů. Seriál totiž kombinuje superlativa obou sérii, a zejména má mnohem víc koherentní děj, přestože dokáže zaujmout hafo příběhovými podzápletkami, u nichž se divák dočká náležitý emocionální katarze a nedokáže si jednoduše vybrat, která z nich je víc poutavější – ať už jde o přátelství Aimee a Maev, těhotenství Gillian Anderson, milostný vztah mezi Ericem a Adamem/Olivií a Lily, krizi středního věku bývalého ředitele Groffa, anebo konflikt nebinární Cal s konformní většinovou společností...... V čem 'Sex Education' nadále vyniká je akcent relativně aktuálního tématu kulturních válek – tedy konfliktu konzervativních a liberálních hodnot, kdy se potlačuje individualita jedince na úkor práva, pořádku, a zachování rádoby "tradic" – škola, do níž naši hrdinové chodí, se totiž ocitne pod diktaturou nové ředitelky Hope, která se pokusí revoltující studenty postavit zpátky do latě. Seriál se zároveň velice autentickou a přesto poutavou formou zabývá hledáním vlastní sexuální/genderové identity, a v neposlední řadě nejde opomenout velmi citlivě implementovaný motiv strastí a radostí dospívání. Tvůrci se navíc velmi intimně zaměřují na dílčí aspekty životů postav – přitom nemají potřebu sklouzávat ke karikaturám, přílišným klišé, anebo bezbřehým vztahovým kličkám. A kupříkladu proměnlivý vztah Otise a Ruby je za mě jedna z nejvíc atraktivních dějových linií co jsem na poli seriálový produkce za poslední dobu viděl – o to víc mě mrzí, že právě tenhle etalon třetí řady tak trochu vyšuměl naprosto zbytečně do ztracena...... Byť si v rezoluci myslím, že třetí řada mohla lukrativněji využít svůj unikátní potenciál, je tu jedno velké ALE: stále jde o seriál, v němž (ne)obyčejní teenageři řeší obyčejný životní problémy – a dle mě právě v tomhle aspektu tkví ono kouzlo, díky němuž považuju 'Sex Education' nejen v rámci mainstreamu za jeden z nejkvalitnějších ekvivalentů svýho subžánru. Přičtěte si k tomu ještě hodnotný poselství o tom, že se nemáme stydět za naše pocity a za to, kým jsme, a máte vymalováno. Už delší dobu jsem navíc skutečně neviděl seriál, který by mě tak extrémně dopoval endorfiny. Prcání zdar! ...... [VERDIKT: 8,6 simpů z 10] ()

Cappuccino

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Rozvoj niektorých postáv, ktoré boli doposiaľ nie príliš zaujímavé, sa rozbehol skutočne pozoruhodným smerom – Michael a Adam Groffovci. Na druhej strane sa mi však zdalo, že tvorcovia posunuli Meave a Otisa a trocho do úzadia, kvôli čomu bol záver série príliš urýchlený. Stále však ide o skvelú oddychovú zábavu. ()

• Otisova matka poprvé zmíní své příjmení za svobodna. (griph)
  • V scéne, keď si Adam (Connor Swindells) pri jedení buchty zašpiní ústa, má ich v každom zábere inak zašpinené a v jednom zábere ich dokonca má čisté úplne. (F2003F)