Epizody(8)

Nová ředitelka se snaží srovnat do latě neukázněné studenty na „škole sexu“, o které si už cvrlikají i vrabci na střeše. Otis nechce, aby se provalily jeho tajné pletky. (Netflix)

Trailer 1

LasT_Olt

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Muž, který si oholí vous kvůli ženě, si nezaslouží ani vous ani ženu. -Abraham Lincoln, 1865. Tak co je nového v Mordale? Otis a Maeve to jedou furt dokola, už to docela připomíná takový ten klasický “would they ever?“ vztah, který známe ze sitcomů, prostě maybemaybemaybe a když už to vypadá, že se to někam posune, tak najede klasicky konflikt. Z toho konce bych moc nervozní nebyl, vsadím se ve čtvrté sérii se Maeve vrátí tak v druhém díle, ten cliffhanger z konce druhé série se taky vyřešil hned. To finále bylo možná moc uspěchané. Lidi se tam pořád rozcházejí, jakože fakt všichni, není tam ani jeden stálý vztah za ty tři sérky, takže vlastně můžu říct, že si ten seriál drží autentičnost :D V každém dílu dva rozchody a většinou kvůli totálním hovnům. Jinak je to stále hrozně zábavný, nedošel tomu absolutně šmrnc jako některým jiným zahraničním seriálům, které financuje Netflix (ahoj Papírový dome). Holt američané dělali tak dlouho trapné ,ubohé středoškolské dramata (ahoj 13x důvodů proč), až museli přijít jejich otcové kolonizátoři a ukázat jim jak se to dělá správně. Celkově tedy spokojenost a uvidíme co bude dál (kdyby oznámili konec seriálu, nebyl bych překvapený, možná jenom trochu zklamaný). btw. když ve čtvrtém díle Eric říká, že jede na svatbu k babičce do Nigérie, tajně jsem doufal, že až v Lagosu vystoupí z letadla bude tam čekat moderátor Simon a jeho kámoš pasta a stane se tohle. ()

CinemaRanger

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tak dlouho jsme čekali a nakonec přišla studená sprcha v podobě zklamání. Kouzlo minulých řad se vytratilo. Tohle není to Sex Education, co milujeme. Jenom pátá epizoda připomene staré dobré časy a vhrne divákům slzy do očí. Scénáristé se bojí šokovat a osmihodinovou stopáž naplňují vatou a zbytečnými dějovými linkami. Postavy se chovají podivně a nejednou se budete divit tomu, co zrovna provádí. Finále je velmi uspěchané. Kdyby to touto řadou skončilo, nezlobil bych se. 7/10 ()

Houbiczska

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Třetí série Sex Education se nese ve stejném duchu a kvalitě jako předchozí dvě a už tohle vlastně stačí ke spokojenosti a záruce kvality, protože pravidlem nejednoho seriálu je, že s přibývající řadou jde kvalita dolů, takže díkybohu. Stále zde sledujeme extrémně bizarní charakterové archetypy, které se moc nemění a jedou si pořád to své dokola, což ve výsledku není ani výtka, protože některé postavy jsou tak zábavné, až je potěšení je sledovat. Pořád mám trochu pocit, že humoru od první řady postupně ubývá a přibývá příběhové drama až k posledním dílům, kdy už se z komediální stránky téměr upouští a jde čistě o drama, ale naštěstí to vůbec nevadí, protože S.E. si za ty 3 řady vytvořilo tak stabilní, poutavé a zábavné postavy, že divák nemůže jinak, než prostě hltat jejich osudy co to jde. Jedinou výtku mám k až přílišné (ne)korektnosti ohledně LGBTQ a bůhví co ještě. Jasně, takový seriál se bez toho neobejde, ale aby doslova v každém díle MUSELA být zmínka o jakékoli lgbt či nebinární postavě a jejím problémem se zařazením do kategorie muži/ženy, no nevím nevím, trochu mi to vadí. Ve výsledku slušná a zábavná série, která si drží svou kvalitu a která opět navnadila na další řadu poctivým dramatickým cliffhangerem, ale chtělo by to větší dějový boom, ať časem nesklouzne do seriálového stereotypu ()

Disk

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

I třetí řada mého milovaného seriálu je totální bomba. Hlavně oživující francouzská a nigerijská odbočka. Celé je to totálně boží a moc mě těší, že tvůrčí tým dává velké prostory nejen hetero a LGBT+ lidem, ale i lidem nebinárním. Celé je to navíc totálně britské a kousavé, je to obrovsky spontánní a představa, že na čtvrtou řadu budu zase čekat minimálně celý rok, mě naplňuje smutkem. A ten geniální soundtrack... ()

DeathTheKid

Na 3 to není, to bych Sex Ed-u křivdil, ale na 4 taky ne. Největší problém mám a tím, že jsme všichni tak nějak držěli pěstičky pro Otise a Maeve, jenže mezi nima už není chemie a zajímavější to teda bylo s Ruby, kterou pak pro její velký úspěch zamrdali na druhou půli série do hajzlu. Dále Jackson. Překvapivě dobrý vývoj postavy v druhé sérii, který scénáristi rozjebou tak, že má jakože randit s absolutně plochým a nezajímavým queer charakterem. A víc nic, prostě se s jím/jí/jemi jen tahá. A stejně to, pičo, nedopadne! Eric je teď vyjebaná woke lifestyle píča a nová ředitelka bere tu motivaci odkaď že to? Asi z prdele. Maeve se po týdnu nastěhuje k cizí borce, ale Otise do karavanu na kafčo a sukačku nepozve. Omegalul, ty vole. Technicky vzato mám problém jen se scénáristy, protože spoustu postav dojebali na fest, nechali je udělat retardovaná rozhodnutí a naopak zbytečným charakterům dali moc místa nebo se ani neobtěžovali něco vysvětlit. Já to chápu, puberťáci mnohdy smysl nedávají, ale tohle je na můj zakrnělý mozek příliš. Navíc další cliffhanger, který je opět jen špatný a zbytečný. Já bych zvládl napsat lepší scénář, kurva! Nejlepší postavy - Adam, Ruby, Otis. No nic, od 4. série už nic nečekám a upřímně nemám ani tušení, co bych taky čekat mohl. ()