Série(4) / Epizody(32)

Trailer

ABLABLABLA

Konec jednoho pro mě naprosto překvapujícího seriálu. I slzička mi ukápla. Když jsem na něj narazila, nečekala jsem, že mě animovaný seriál tak nadchne, uchvátí, pobaví, poučí, překvapí a dojme. Postavy se mi neskutečně líbily a především pak, když začaly během 3. série dostávat větší hloubku a vyvíjet se ze svých zaběhnutých kolejí. Vůbec postava Carmen byla jednoznačně nejlepší, ale dost se mi zamlouvala i postava Jules a Playera... Animace ač jednodušší, tak perfektní, alespoň se člověk soustředil na to podstatné - děj, jenž byl boží. Naprosto super zvrat ve 4. sérii tomu dodal grády a vůbec 4. série byla neskutečně svižná a nabitá překvapeními. Kdybych to měla shrnout, tak asi nejslabší byla 2. série, kde se vlastně dělo něco "obdobného" jako v 1. sérii, ale i tak tam byly sem tam nečekané zvraty. Každopádně až od 3. série začaly konce dílů nabírat větší hloubku a překvapení a nekončily vždy tím, že Carmen porazila VILE, ale naopak se začaly objevovat clift hangery. Líbily se mi "vzdělávací odbočky", kdy se člověk dozvěděl o každé zemi/městě nějakou zajímavost. A hlavně se mi zamlouvalo, že se děj odehrával opravdu po celém světě, i přestože je to americký seriál, které jsou známy svou předpojatostí, že USA je středem vesmíru :D Myslím si, že právě pro děti to je super přínos, a nejen pro ně :D No prostě naprosto boží seriál, který doporučuju všem věkovým kategoriím. ()

Víteček

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Je určitě na škodu, že neznám žádnou z videoher s Carmen, určitě bych to ocenil ještě víc, ale i bez toho se to dá bez problémů sledovat a užil jsem si to. Animace mi celkem sedla (působí to na mě rozpohybovaností trochu jako takové západní anime) a myslím si, že to vypadá dobře. Postavy byly sympatické a rozmanitě zajímavé, obzvlášť titulní hrdinka a oba policisté. Příběh je takový dětsky seriálový, ale rozhodně neurazí. V oblasti namluvení není nikdo z hlavních postav, kdo by mě vyloženě nadchl, ale celkově mu zároveň není moc co vytknout a je dobré. Za mě 75 % a celkem chuť kouknout se na druhou řadu, až bude. ()

Jirka_Šč

Vůbec to není zlé. První a druhá série jsou možná trochu šablonovité, ale pak se děj trochu mění a to se mi líbilo. Carmen Sandiego je sympatický charakter. ()

Hanyou

Nemohu srovnávat s žádnou předchozí inkarnací této postavy, takže tento Netflix výtvor hodnotím, jako samostatný subjekt. Postavy jsou solidně napsané, i když by jich mohlo být víc (VILE musí mít stovky agentů, ale pořád posílají na akce jen 4 stejné), animace je prostá, ale dobře se na ní kouká a příběh není nijak spletitý, ale je zábavný. Celkem se mi líbila naučná stránka, kterou nezapoměli dodat. Takže to by to byli normálně asi 4*, ale Chase je naprosto k sežrání. ()