Komentáře uživatelů k sérii (2)

1. séra Russian Doll" ma celkom príjemne prekvapila. Dokopy to ani nie je moc dlhé. Len nejaké 4 hodiny. To mi vyhovuje, lebo sa človek tým dokáže veľmi rýchlo prelúskať a dostane sa na koniec. A popravde poviem, že prvá séria pôsobí aj ako dostatočne uspokojivé zakonečenie. Viem, že bude ďalšia séria, no neviem či sa vrátime k týmto postavám. Ja by som bol tomu rád, len neviem čo by sa dialo ďalej. To je asi vo hviezdach. Natasha Lyonne opäť hrá seba samú a zase jej to ide dobre. Možno by som ju mal trošku kritizovať, že recykluje svoje postavy, ale na druhú stranu je v tom tak dobrá, že si jej postavu opäť viem užiť. Nadia je vtipná a má šarm. A dokázala ma počas jednotlivých epizód dobre držať. Takže jej dávam kredit. Chalan čo hrá Alana je podľa mňa tiež dosť dobrý. Myslím si, že to síce začína trošku ako starý známy koncept nesmrteľnosti, kde sa opätovne preberieme v nejakom bode a prežívame všetko odznova, no má to pár nových elementov, ktoré to robia zaujímavé. V prvom rade sa mi páči, keď zistíme, že to afektuje 2 postavy. To je nové. Postupne si všímame, že v jednotlivých skokoch sa odohrávajú nejaké zmeny. Najprv malé, no postupne väčšie a väčšie, až ku koncu dokopy sme vo svete, v ktorom nie je skoro vôbec nič. To sú inovatívne veci a fungujú. A myslím si, že v poslednej epizóde to vynikajúco zaklincujú, keď sa ocitnú obe postavy v úplne inom univerze a majú dokpoy len jednu príležitosť niečo zmeniť. Nebudem to spoilovať, no je to podľa mňa kreatívne a fungujúce. Možno by som bol radšej, keby to bolo trošku dlhšie a dalo nám viac informácií, no ako celok je to podľa mňa dobrý seriál s dobrými a aj celkom inovatívnymi nápadmi. A som len zvedavý, s čím príde seriál nabudúce. Hodnotenie: B+(15.8.2019)

Je pravdou, že sa v seriály objaví niekoľko skvelých momentov, ale viac-menej romantické seriály pre mňa nie sú práve tým, nad čím by som sa rozplýval a aj keď je ich hlavná pointa niekde inde predsa len to bol seriál skôr o vzťahoch ako o smiechu, aj keď vtipných momentov sa našlo pomerne veľa ale nakoniec tam bolo predsa len o čosi viac romantiky. Od istého momentu mi to prišlo pomerne stereotypné a nemyslím si, že sa do druhej série budem príliš hrnúť.(29.12.2019)