poster

Ruská panenka (TV seriál)

 • USA

  Russian Doll

Komedie / Drama

USA, 2019–2021, 7 h 32 min (Minutáž: 25–30 min)

Komentáře uživatele Necrotongue k tomuto TV seriálu

 • Ruská panenka (TV seriál) (2019)
  ****

  Tvůrci seriálu podali opravdu mimořádný výkon. Prvními dvěma díly mě otrávili tak, že kdyby do hlavní role neobsadili Nataschu Lyonne, kterou žeru hlavně pro její hlasový projev, asi bych další pokračování vzdal. To by ale byla škoda, protože s dalšími epizodami přišlo výrazné zlepšení scénáře, nuda se vytratila a já jsem se začal velmi dobře bavit. Nemůžu si pomoct, ale mám pocit, že si ze mě tvůrci celou dobu dělali srandu.(16.5.2019)

 • Nic na světě není lehké (S01E01) (epizoda) (2019)
  **

  Úvodní epizoda mě tedy dvakrát nepřesvědčila, první kolo mi ještě přišlo zajímavé, pak už se vlastně nestalo nic, co by mě mohlo zaujmout a obě hvězdičky tak jdou za Nataschou Lyonne, protože slyšet její hlas, to je pro mě čirá radost. Navíc si vždycky, když ji vidím vzpomenu na vlka z "Jen počkej!", podobně jako on si umí cigaretu volně zavěsit do koutku, a to mě neomrzí.(15.5.2019)

 • Velký útěk (S01E02) (epizoda) (2019)
  **

  No jo, no, evidentně se na seriál dívám jen proto, že v něm hraje Natascha Lyonne, jiný důvod k tomu mít nemůžu, když mi z osmadvaceti minut přišlo zajímavých asi tak sedm. I přes krátkou stopáž jednotlivých epizod bych čekal zajímavější děj a klidně bych oželel několik neinvenčních úmrtí, aby se na to ušetřil čas.(15.5.2019)

 • Teplé tělo (S01E03) (epizoda) (2019)
  ***

  Nevím, možná se mě tvůrcům neustálým opakováním téhož podařilo oblbnout, ale v případě třetí epizody se mě zmocnil pocit, že se docela bavím. Asi to bylo nečekaně košatým dějem (ano, tím myslím, že nešlo jen o cyklus párty- smrt- párty- smrt.......) a hlavně závěrem, který přece jen slibuje jakýsi posun příběhu.(16.5.2019)

 • Alanův typický den (S01E04) (epizoda) (2019)
  ***

  Uvažoval jsem, proč je čtvrtá epizoda na rozdíl od předchozích dílů v červených číslech, ale nepřišel jsem na to, protože šlo vlastně jen o opakování úvodní epizody s jinou ústřední postavou. Ano, i já jsem přidal hvězdičku navíc, ta byla ale pouze za únik ze stereotypu.(16.5.2019)

 • Komplex nadřazenosti (S01E05) (epizoda) (2019)
  ****

  Konečně jsem se dočkal epizody, která mě opravdu bavila a u které jsem měl pocit, že došlo k prolomení zacyklení a tedy i k vývoji příběhu. Postava Alana podstatným způsobem oživila děj, bavilo mě zkoumání jednotlivých teorií, a vypadá to, že by spolupráce Nadii a Alana mohla seriálu výrazně prospět.(16.5.2019)

 • Odraz (S01E06) (epizoda) (2019)
  ****

  I v tomto případě jsem se dost dobře bavil, spolupráce obou notorických zmrtvýchvstávajících na mě přesně podle mých předpokladů funguje a opravdu mě zajímá, proč mizí některé předměty i Alanova ryba. Škoda, že nebyl seriál takto živější od začátku, nemusel bych tak šetřit na hvězdičkách.(16.5.2019)

 • Cesta ven (S01E07) (epizoda) (2019)
  *****

  No, kdo by čekal po slabém rozjezdu takový obrat? Já tedy ne, a přece přišel. Sedmá epizoda byla výborná, tvůrci se o to postarali hlavně tím, že to bylo takové psycho. U některých předchozích dílů jsem se docela nudil, teď jsem ale rád, že jsem u seriálu vydržel.(16.5.2019)

 • Ariadna (S01E08) (epizoda) (2019)
  *****

  Závěr seriálu se tvůrcům povedl stejně jako předchozí epizoda, takže je mi fakt líto, že byl počátek tak nezáživný. Houževnatý boj proti časové smyčce byl výborný, skvěle byly zvládnuty i různé časové dimenze a já si teď nejsem jistý, jestli jsem první polovinu seriálu nesledoval v nějakém nudném paralelním světě. No, zabít se kvůli tomu, abych to vyzkoušel, nepůjdu.(16.5.2019)