Zmizení

• Polsko Chyłka - Zaginięcie
Polsko, (2018–2019), 4 h 59 min (Minutáž: 40–44 min)

Předloha:

Remigiusz Mróz (kniha)

Magdalena Cielecka, Filip Pławiak, Michał Żurawski, Piotr Żurawski, Mirosław Baka, Piotr Głowacki, Szymon Bobrowski, Jakub Gierszał, Jacek Koman (více)

Epizody(7)

Joanna Chylka (Magdalena Cielecka) pracuje vo veľmi prestížnej varšavskej advokátskej kancelárii. Je bezkonkurenčne najlepšia a ako obhajkyňa neznesie porážku. Nekompromisne, ako dravá šelma, si ide za svojou korisťou - za víťazstvom v súdnom spore. Je rebelkou a bezcitnou mrchou na rozdiel od jej nového a mladého asistenta s prezývkou Zordon (Filip Plawiak), ktorý je novicom v tomto svete plnom podlých praktík a intrigánstva. Navyše je idealistom, ktorý verí v nevinu klienta. Keď bez stôp a akýchkoľvek dôkazov zmizne trojročná dcérka svojej dávnej kamarátky z detstva, obvinenie automaticky padne na oboch rodičov a je len na oboch advokátoch, aby priviedli prípad zmiznutia k úspešnému koncu. (sochoking)

sochoking

S každým seriálom u mňa Poliaci stúpajú o level vyššie! Chyłka je bezcitná šelma idúca len po víťazstve. Do tímu dostane mladého asistenta , ktorý je plný ideálov a verí v nevinnosť klienta. Perfektná kombinácia. Zaginięcie aka Zmiznutie je prípad, ktorým sa Chyłka zaoberá a v ktorom zmizla bez stôp po páchateľoch trojročná dcérka jej kamarátky z detstva, takže podozriví sa stávajú rodičia. Je to namakané, plné zvratov v deji i vo vývoji charakterov postáv plus kvalitných hlášiek. Absolútne jeden z top seriálov od našich poľských susedov. Neviem síce, k čomu by som ho mohol prirovnať, kedže to bol zrejme môj prvý s právnikom v hlavnej úlohe. ()