Mlyn na piesčine (TV film)

Psychologický / Drama

Scénografie:

Mária Zubajová

Kostýmy:

Jozef Haščák

Komentáře uživatelů k TV filmu (3)

Celý film odohrávajúci sa v jednom vidieckom dvojizbovom mlyne kdesi na Rusi stojí a padá na Milke Zimkovej. Ona sama predvádza poctivé herectvo nešťastnej a osamelej ženy, škoda, že o väčšine ostatných hercoch (s výnimkou Petrušku) to povedať už nejde. Pritom o kvalitných hercov košického štátneho divadla nie je núdza - Gažo, Rašev a ďalší - sú však málo využití. A ďaľšia škoda, že režisér neprehovoril vtedy 32-ročnú Milku aj na niečo odvážnejšie, keď už mali na ňu toľkí chlapi zálusk. Na druhej strane, zábery so zjavením mrtvého boli podarené, atmosférické.(8.8.2020)

Milka Zimková, slovenský sexsymbol začiatku osemdesiatych rokov, si v roli Nataši vyberá spomedzi asi desiatich mužov, iba manželovi nechce dať. Občas mi nebolo jasné, odkiaľ kam sa film vyvíja a v akom sme časovom období, asi mal niekto trochu viac popracovať na filmovom scenári. –––– Arzénik pomohol? Krysy podochli? –––– Chlapa by si potrebovala. Chlapa! Inak by si spievala, kobyla nevycválaná.(26.7.2020)

Zimkovú furt všetci omaciavajú. Tron v nehumornej roli taký ťarbavý. Zvyšok sú omaciavači. Cez korona pozriete čokoľvek..(22.3.2020)