Príbeh starnúceho mlynára a jeho mladej ženy. Problém nezmyselnej honby za majetkom, ktorý ničí charakterové vlastnosti človeka a hatí cestu za ľudským šťastím. (Československá televize)

majo25

Celý film odohrávajúci sa v jednom vidieckom dvojizbovom mlyne kdesi na Rusi stojí a padá na Milke Zimkovej. Ona sama predvádza poctivé herectvo nešťastnej a osamelej ženy, škoda, že o väčšine ostatných hercoch (s výnimkou Petrušku) to povedať už nejde. Pritom o kvalitných hercov košického štátneho divadla nie je núdza - Gažo, Rašev a ďalší - sú však málo využití. A ďaľšia škoda, že režisér neprehovoril vtedy 32-ročnú Milku aj na niečo odvážnejšie, keď už mali na ňu toľkí chlapi zálusk. Na druhej strane, zábery so zjavením mrtvého boli podarené, atmosférické. ()

Autogram

Milka Zimková, slovenský sexsymbol začiatku osemdesiatych rokov, si v roli Nataši vyberá spomedzi asi desiatich mužov, iba manželovi nechce dať. Občas mi nebolo jasné, odkiaľ kam sa film vyvíja a v akom sme časovom období, asi mal niekto trochu viac popracovať na filmovom scenári. –––– Arzénik pomohol? Krysy podochli? –––– Chlapa by si potrebovala. Chlapa! Inak by si spievala, kobyla nevycválaná. ()

agassi68

Zimkovú furt všetci omaciavajú. Tron v nehumornej roli taký ťarbavý. Zvyšok sú omaciavači. Cez korona pozriete čokoľvek.. ()

Hombre8

Copak je opravdu nutné každou blbost zfilmovat? Ve své době to možná na matičce Rusi někoho zajímalo a možná to byl i takový ruský vesnický dekameron, ale jinak...? ()