Podivné nebe (festivalový název)

• Polsko

Obce niebo

Strange Heaven

Drama / Thriller

Polsko, 2015, 107 min

Film začína luxusne, ako veľmi znepokojujúca dráma, u ktorej sa vám otvára nožík vo vrecku. Avšak finále vyšumí do tuctového thrilleru, čo mňa osobne sklamalo na plnej čiare. 65%(16.4.2017)

Kde je moja dcéra? Je o ňu dobre postarané!(16.4.2017)

Film krásne poukazuje na to, čo za chorý systém sa hlavne na západe vymyslel - dieťa má väčšie práva ako rodič, sociálna pracovníčka, čo je dnes už synonymum zlodeja detí ži nacistickej svine, rozhoduje o osude osôb, s ktorými nemá nič spoločné. A vraj v záujme ich dobra. Dnešná spoločnosť sa snaží pomaly z každého rodiča urobiť tyrana a tak vidíme, čo sa deje na školách. Absolútny pokles disciplíny, žiadny rešpekt voči učiteľom či autoritám a čoraz viac aj útokov na samotných rodičov. Poľský prípad evokuje spomienky aj na Slovenku, ktorej britské úrady zhabali deti a trvalo extrémne dlhý čas, kým ich znova uvidela. A keď sa rodič dožaduje svojho dieťaťa, úrady z neho robia agresora len za jednu po zadku, ako sa to stáva v Británii. A keď dieťa kričí mama, mama, úradníčka ho vytrhne z náručia, pretože je to v jeho najlepšom záujme. Krásny sociálny, či skôr socialistický systém.(3.10.2018)