Uri: The Surgical Strike

• Indie उरी - द सर्जिकल स्ट्राइक (více)

18. září 2016 napadli nad ránem ozbrojenci indickou vojenskou základnu v Kašmíru. Zemřelo 17 vojáků a 4 útočníci. Indie z útoku obvinila znepřátelený Pákistán. "Ujišťuji národ, že ti, kteří jsou za tímto zbabělým útokem, nevyváznou bez trestu," uvedl premiér Nárendra Módí. Následné vyšetřování potvrdilo, že teroristé přišli z Pákistánu. Indická vláda se rozhodla inspirovat odvetnou akcí Mosadu po teroristickém útoku v Mnichově v roce 1972. Padlo rozhodnutí vyslat za hranice Indie několik týmů speciálních jednotek URI, které chirurgicky přesnými útoky zničí tábory teroristů, aby bylo islámskému Pákistánu jasné, že žádný akt agrese nezůstane bez odplaty. Film mapuje tuto operaci doposud nevídaných rozměrů i její průběh a je natočen na základě skutečných událostí. (Big Bear)

Fr

„…09.09.2016 TO INDICKÁ ARMÁDA OPLATILA VYKONÁNÍM JEDNÉ Z NEJSTRATEGIČTĚJŠÍCH TAJNÝCH OPERÁCÍ“… /// Od indickejch filmů jsem si dal pár let pauzu. (Proč? Prostě už mě tak nějak srali…) Takže jsem málem - podle nadšení, očekával akčňárnu západního stylu. No… takže ne! Úvod dobrej, pak jedeme příběh (celkem nuda, ale na druhou stranu vypovídá vo těch jejich složkách…). Po ¾ hoďce titulky, akce a zase příběh – je to podle skutečnosti, takže… To se kurva bojej, že když to nebude mít míň jak 2 hodiny, že na to nikdo nebude čumět? Hodně zpravodajský činnosti, takže zajímavý… ovšem jak pro koho. Do závěrečný akce je to dost dlouhý a i pak je to celkem nuda. Prostě vyprávění vo tý jejich operaci! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen kusy podle skutečnosti. 2.) Chcu poznat indickej „Boží hněv“. 3.) Thx za titule „andrea1717“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * ()

EvilPhoEniX

Indové servírují chlapáckou našlapanou jízdu o Indické speciální jednotce URI, která jde po Pakistánských teroristech. Indie se zde opravdu vytáhla. Nejen, že vynechala své tanečky, ale natočili velmi autentický, realistický a drsný akční film. Akce je ideální počet a je natočena perfektně. Všechny přestřelky jsou poutavě natočené, vizuálně působivé a speciální jednotka odvádí vskutku profesionální práci. Film baví i po příběhové stránce a udržuje si velmi solidní tempo, takže nestíhá nudit. Tohle se povedlo. Na podobné úrovni jako 13 hodin. 80% ()

Big Bear

Tohle byl slušný akčňák o indické speciální jednotce. Amíci mají ty své SEAL, Rangers, Britové SAS. Nejdrsnější z nejdrsnějších. U těchto jednotek už jen přežít základní náborový výcvik je neskutečné peklo a teprve pak začne ten skutečný dril.. Indická jednotka URI má udělat výpad na území Pakistánu a zničit tam teroristické tábory z nichž teroristé před časem zavraždili bezbranné indické vojáky. Indové docela zamachrovali a natočili opravdu solidně řemeslně zpracovaný akční film. Samozřejmě je to Indie. V polovině filmu dojde na slzičky a nebudeme ochuzeni ani o vojenskou písničku vousatého Inda. Když začal zpívat v autobusu, píchlo mně u srdce a děsil jsem se, že vojáci začnou v busu tančit... Naštěstí se tak nestalo a krátce po písni děj nabere slušné grády.Indové si neberou se svým sousedem servítky a tak uvidíme i pár celkem brutálních scén, které by západní režisér ze strachu před protesty neziskovek (proč se jim tak říká, když to všechno jsou ziskovky?) dnes už možná vynechal... Jen mne dost bavil ten jiný přístup filmařů. Na záčátku diváka čekají asi tří minutové titulky, kde tvůrci vysvětlují, že jakákoliv podobnost s čímkoliv je náhodná a nic nesouvisí s ničím... Skoro mi to připomněli články k teroristickým útokům na Idnes :-). Další co pobavilo byla výstraha v roho plátna, kdy hrdinové ve filmu pijí alkohol a výstraha upozorňuje, že pití alkoholu je návykové a zdraví škodlivé...:-) Představte si americký film jak hrdina drsňák popotáhne z retka a tohle naskočí v rohu obrazu.. :-). A do třetice jsem chvilkami nechápal, proč herci během odříkávání textů v té své hatmatilce chvilkami přecházeli do angličtiny. Slyšel jsem to v původním znění a působilo to fakt divně. Nešlo o názvy, nebo nějaké anglikanismy, ale prostě náhle uprostřed řeči přešli herci na anglinu aby vzápětí zase brebentili po domácím... Divné ! Uvědomil jsem si však jinou věc. I tenhle film jasně ukazuje jak to na hranicích islámského státu Pakistánu s Indií stále vře a já se bojím, že tam krom hraničních bojůvek může časem začít nějaký větší problém. A jelikož má Indie atomovky, může se ten problém týkat i zbatku světa... Dávám tedy za tři dron poštolky :-). * * * ()

Rominator

Čtyři teroristé zaútočili 18. září 2016 na základní vojenský tábor Uri v Kašmíru, kde zabili devatenáct neozbrojených vojáků. Indická armáda provede 29. září 2016 odvetný strategický úder v tajné operaci The Surgical Strike... Tento film vzdavá hold mrtvým a všem statečným vojákům sloužícím v armádě. Příběhu by se dalo určitě něco vytknout, ale akční scény fungují dobře. Jai Hind. HODNOCENÍ 70% ()

Marze

Příběh sleduje hlavní postavu filmu majora indické armády Major Vihaana Singha Shergilala. Film je rozdělen do několika kapitol. Robotický ptáček, který létá ve vzduchu hodiny má ve skutečnosti baterii na deset minut letu. ()

TheEvilTwin

Po Triple frontier přichází další indický našlapaný akčňák, který se mi nelíbil až tak jako 13 hodin, ale byl daleko poutavější než (čínský?) Operation red sea. Akce je skvělá a úchvatně zpracovaná, správně drsná a krev a pakistánci tam lítají vzduchem všude kolem. Čeho jsem se bál byl pokulhávající příběh, což se ale naštěstí nestalo, protože děj měl hodně zábavné prvky - droni ve tvaru ptáků, tajní špióni v politice na obou stranách. Indičtí herci byli taky skvělí, uvěřitelní a našlapaní. Indické vlastenectví a jejich písničky tam občas cítit jdou, ale nic, co by nám násilím podsunovali nebo vnucovali. Asi z toho úplná military klasika nebude, ale určitě se mi to líbilo víc, než jsem původně očekával. ()

ARI50

To co vypadlo jako obrovské překvapení se změnilo v rodinné drama a celkem konečnou nudu, délka filmu by ani tak nevadila ale když už nakopnout akční jízdou ať se drží aspoň trochu linie, škoda mohla to být Indická podívaná se vším všudy. ()

Morholt

Akční stránka byla parádní. Indické speciální jednotce to šlapalo jako po drátkách a pákistánští ručníkáři neměli šanci. Celé to ale zároveň působilo důvěryhodně a to i proto, že Indové se vyhnuli nějakému osobnímu gerojství. Závěrečné dlouhá sekvence věnující se samotnému zásahu patří na žánrovém poli k tomu nejlepšímu. Co se příběhu týče, tak ten byl tak trochu sešit horkou jehlou, ale drželo to jakž takž pohromadě a to v tomto případě stačilo. Došlo i na nějaké ty písničky, ale díky Bohu tu na ně nikdo netancoval a co se patosu týče, tak ten působil v indickém podání milým způsobem, jakkoliv to třeba v případě pohřbu působí nepatřičně. Prostor dostala i jedna z tradičních indických krásek, takže i přes poněkud přetaženou stopáž jsem velmi spokojen. 75% ()

Lacike

Military porno agitka, ktorá nie je o nič horšia ako jej amerikánske predobrazy typu 13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi. Dokonca je to lepšie ako Čínske bezdejové agitky typu Operation Red Sea. Ale zase to ma menej akčných scén, ktoré sú fádnejšie prevedené. V jednu chvíľu tam po sebe všetci strieľali a ja som nevidel rozdiel medzi chrabrým Indom a zákerným Pakistáncom. A že to má nejakú zmysluplnú zápletku tiež nie je žiadna výhra, keďže jej dramatické prevedenie je na úrovni telenoviel. Aj na neodmysliteľné Indické pesničky dôjde. Ale komu sa páči žáner military porno prestreliek, tak pravdepodobne bude z tohto filmu nadšený. Holt, to nie je môj žáner a pozrel som si to len kvôli solídnemu traileru. 3/10 ()

Trevor

Vďaka ľudskému hnoju zo spoločnosti Eset som nútený písať recenziu ešte raz, pretože aktualizácia...Tento hnoj následne posiela prostredníctvom svojich progresívnych strán výzvy, aby ľudia volili ich dementných kandidátov....Indický veľkofilm o boji s pakistánskymi teroristami v americkom štýle, ktorý bol v móde pred desiatimi rokmi ukázal, že aj India po vzoru veľkého brata zo štátov nacistických vykresľuje svojho mladého vývojara ako génia a pakistanský tínedžer je kretén, ktorý nerozozná dron v podobe vtáka od živého zvieraťa. Prirátajme k tomu že z pakošského vrtuľníka netrafia ani jedného vojaka z Indie, prehnanú dĺžku filmu (aj keď osud rodiny hlavného hrdinu bol celkom zaujímavo spracovaný) a potrebu synchronizovať stopu s titulkami každých 5 minút a dospejem k rozhodnutiu, že viac ako 2* filmu dať nemôžem, čo je možno trochu škoda, lebo úvod bol ozaj vynikajúci a dúfal som, že po dlhšom čase si pozriem dôstojný akčný film. ()

Andrea1717

Veľmi silný film, výborne natočený. Keďže ide o čisto vojenský film, okrem niekoľkých záberov objasňujúcich rodinné zázemie hrdinov, nie je na tom veľa "klasického Bollywoodu" snáď len to vlastenectvo o ktoré ale hlavne v tomto filme ide. Veľmi dobré, smutné, občas aj vtipné, napäté a precítené. ()

Packal13

Přestože to trochu ztrácí po obecný produkční kvalitě (holt to není nablejskanej hollywood) a tak se občas objeví podivná kamera nebo efekty. Co se týče stránky příběhu je to pěkně podaná zamotaná situace v indii (a pakistánu), herci hrajou taky docela slušně a obecně je tam vlastně strašně málo "indie" a působí to hodně západně....dokonce tam není ani jedno taneční číslo! ()

slovan1

Místy zdlouhavé a zbytečné rodinné drama. Nicméně, já se na tento film těšil. Očekávání naplnil, hlavně mě překvapila nadupaná akce a kupodivu i dobrý soundtrack. Občas zpomalovačky a nažehlení vojáčci jako od Baye. Člověk se asi nikdy nedoví jak přesně to bylo a zda všechny operace na konci filmu proběhly tak jak proběhly.... ()

kenkaku

Neuvěřitelný. Akce po indicku.... ale co si o ní myslet? Je to komedie ve chvilích kdy by neměla. Mučení taháním za ucho... dron ve stylu sovy ze Souboje titánů... jakmile se na obrazovce vyskytne alkohol, zobrazí se varování “alkohol poškozuje zdraví”... hudební vložky místo tance zobrazují akční záběry!? Prostě armádní agitka. A pak postavy... Speciání jednotka se občas chová jako badna idiotů bez výcviku. Na druhou stranu. Natočené je to dobře (když se něco děje). Jen je to zbytečně moc dlouhé. Od indiánů rozhodně překvapení, jen si mohli odpustit (když už to není love story) ty stupidní indo-výstřelky. ()

iXtr3m3

Ok, za snahu dávam tri body, lebo na indické pomery to chcelo neskutočné nervy, odpustiť si všetko, čo je pre ich kultúru aspoň tú filmovú sväté a to tanečky a spevácke čísla. Na druhú stranu, ak toto niekto prirovnáva k Vojakom z Benhgází a pod. tak nemôže to snáď myslieť vážne. Toto sa na to jednoducho neťahá a to nie ksichtami, taký rasista nie som, nebol som a nikdy nebudem, ale je to technicky na inej úrovni (slabé výbuchy, iskry pri kontaktnom dopade striel lietajú rovnako od kovu a rovnako od stromov wtf? atď.). Ale ako pokus o niečo vážnejšie, kvitujem a chválim. Pritom fakt proti Indii nemám absolútne nič, zvládol som pozrieť ich bulšity sci-fi mega rozmerov ako napr. Enthiran aj 2.0, čo sú pre mňa odpady, na druhú stranu Ra One sa mi páčil aj obsadením aj spracovaním, keďže v danej dobe nastavil laťku pomaly do dnešnej doby neprekonateľne, ale toto beriem zatiaľ len ako pokus o niečo serióznejšie. Sme na dobrej ceste, ale sme len na polceste. Tak to beriem ja. ()

agassi68

Do polovice to bola agitka na spôsob Ramba či sovietskych vojnových filmov, no druhá polovica už priniesla hollywoodsku režbu. Keď si pridám exotickú muziku tak na tých slušných 70% to má.. ()