• Austrálie

Aditya Dhar

Aditya Dhar

Ronnie Screwvala
  • Lacike

Military porno agitka, ktorá nie je o nič horšia ako jej amerikánske predobrazy typu 13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi. Dokonca je to lepšie ako Čínske bezdejové agitky typu Operation Red Sea. Ale zase to ma menej akčných scén, ktoré sú fádnejšie prevedené. V jednu chvíľu tam po sebe všetci strieľali a ja som nevidel rozdiel medzi chrabrým Indom a zákerným Pakistáncom. A že to má nejakú zmysluplnú zápletku tiež nie je žiadna výhra, keďže jej dramatické prevedenie je na úrovni telenoviel. Aj na neodmysliteľné Indické pesničky dôjde. Ale komu sa páči žáner military porno prestreliek, tak pravdepodobne bude z tohto filmu nadšený. Holt, to nie je môj žáner a pozrel som si to len kvôli solídnemu traileru. 3/10(7.5.2019)

Tohle byl slušný akčňák o indické speciální jednotce. Amíci mají ty své SEAL, Rangers, Britové SAS. Nejdrsnější z nejdrsnějších. U těchto jednotek už jen přežít základní náborový výcvik je neskutečné peklo a teprve pak začne ten skutečný dril.. Indická jednotka URI má udělat výpad na území Pakistánu a zničit tam teroristické tábory z nichž teroristé před časem zavraždili bezbranné indické vojáky. Indové docela zamachrovali a natočili opravdu solidně řemeslně zpracovaný akční film. Samozřejmě je to Indie. V polovině filmu dojde na slzičky a nebudeme ochuzeni ani o vojenskou písničku vousatého Inda. Když začal zpívat v autobusu, píchlo mně u srdce a děsil jsem se, že vojáci začnou v busu tančit... Naštěstí se tak nestalo a krátce po písni děj nabere slušné grády.Indové si neberou se svým sousedem servítky a tak uvidíme i pár celkem brutálních scén, které by západní režisér ze strachu před protesty neziskovek (proč se jim tak říká, když to všechno jsou ziskovky?) dnes už možná vynechal... Jen mne dost bavil ten jiný přístup filmařů. Na záčátku diváka čekají asi tří minutové titulky, kde tvůrci vysvětlují, že jakákoliv podobnost s čímkoliv je náhodná a nic nesouvisí s ničím... Skoro mi to připomněli články k teroristickým útokům na Idnes :-). Další co pobavilo byla výstraha v roho plátna, kdy hrdinové ve filmu pijí alkohol a výstraha upozorňuje, že pití alkoholu je návykové a zdraví škodlivé...:-) Představte si americký film jak hrdina drsňák popotáhne z retka a tohle naskočí v rohu obrazu.. :-). A do třetice jsem chvilkami nechápal, proč herci během odříkávání textů v té své hatmatilce chvilkami přecházeli do angličtiny. Slyšel jsem to v původním znění a působilo to fakt divně. Nešlo o názvy, nebo nějaké anglikanismy, ale prostě náhle uprostřed řeči přešli herci na anglinu aby vzápětí zase brebentili po domácím... Divné ! Uvědomil jsem si však jinou věc. I tenhle film jasně ukazuje jak to na hranicích islámského státu Pakistánu s Indií stále vře a já se bojím, že tam krom hraničních bojůvek může časem začít nějaký větší problém. A jelikož má Indie atomovky, může se ten problém týkat i zbatku světa... Dávám tedy za tři dron poštolky :-). * * *(16.6.2019)

• Trevor

Vďaka ľudskému hnoju zo spoločnosti Eset som nútený písať recenziu ešte raz, pretože aktualizácia...Tento hnoj následne posiela prostredníctvom svojich progresívnych strán výzvy, aby ľudia volili ich dementných kandidátov....Indický veľkofilm o boji s pakistánskymi teroristami v americkom štýle, ktorý bol v móde pred desiatimi rokmi ukázal, že aj India po vzoru veľkého brata zo štátov nacistických vykresľuje svojho mladého vývojara ako génia a pakistanský tínedžer je kretén, ktorý nerozozná dron v podobe vtáka od živého zvieraťa. Prirátajme k tomu že z pakošského vrtuľníka netrafia ani jedného vojaka z Indie, prehnanú dĺžku filmu (aj keď osud rodiny hlavného hrdinu bol celkom zaujímavo spracovaný) a potrebu synchronizovať stopu s titulkami každých 5 minút a dospejem k rozhodnutiu, že viac ako 2* filmu dať nemôžem, čo je možno trochu škoda, lebo úvod bol ozaj vynikajúci a dúfal som, že po dlhšom čase si pozriem dôstojný akčný film.(21.6.2019)

Po Triple frontier přichází další indický našlapaný akčňák, který se mi nelíbil až tak jako 13 hodin, ale byl daleko poutavější než (čínský?) Operation red sea. Akce je skvělá a úchvatně zpracovaná, správně drsná a krev a pakistánci tam lítají vzduchem všude kolem. Čeho jsem se bál byl pokulhávající příběh, což se ale naštěstí nestalo, protože děj měl hodně zábavné prvky - droni ve tvaru ptáků, tajní špióni v politice na obou stranách. Indičtí herci byli taky skvělí, uvěřitelní a našlapaní. Indické vlastenectví a jejich písničky tam občas cítit jdou, ale nic, co by nám násilím podsunovali nebo vnucovali. Asi z toho úplná military klasika nebude, ale určitě se mi to líbilo víc, než jsem původně očekával.(7.6.2019)

• kenkaku

Neuvěřitelný. Akce po indicku.... ale co si o ní myslet? Je to komedie ve chvilích kdy by neměla. Mučení taháním za ucho... dron ve stylu sovy ze Souboje titánů... jakmile se na obrazovce vyskytne alkohol, zobrazí se varování “alkohol poškozuje zdraví”... hudební vložky místo tance zobrazují akční záběry!? Prostě armádní agitka. A pak postavy... Speciání jednotka se občas chová jako badna idiotů bez výcviku. Na druhou stranu. Natočené je to dobře (když se něco děje). Jen je to zbytečně moc dlouhé. Od indiánů rozhodně překvapení, jen si mohli odpustit (když už to není love story) ty stupidní indo-výstřelky.(21.5.2019)

• - Název filmu se objeví až po 45. minutě. (Rominator)

• - Akčním režisérem byl Stefan Richter. Jako koordinátor kaskadérů na filmu pracoval Slavisa Ivanovic. (Rominator)

• - Vo filme je spomenutý fakt, že výdrž batérií drona je zhruba 4 hodiny. Batérie slúžiace na tento účel v súčasnej dobe však vydržia iba okolo 10 minút, potom musí dron nútene pristáť. (MikaelSVK)