• Austrálie

Indie, 2019, 138 min

Aditya Dhar

Aditya Dhar

Ronnie Screwvala

Čtyři teroristé zaútočili 18. září 2016 na základní vojenský tábor Uri v Kašmíru, kde zabili devatenáct neozbrojených vojáků. Indická armáda provede 29. září 2016 odvetný strategický úder v tajné operaci The Surgical Strike... Tento film vzdavá hold mrtvým a všem statečným vojákům sloužícím v armádě. Příběhu by se dalo určitě něco vytknout, ale akční scény fungují dobře. Jai Hind. HODNOCENÍ 70%(22.4.2019)

Indové servírují chlapáckou našlapanou jízdu o Indické speciální jednotce URI, která jde po Pakistánských teroristech. Indie se zde opravdu vytáhla. Nejen, že vynechala své tanečky, ale natočili velmi autentický, realistický a drsný akční film. Akce je ideální počet a je natočena perfektně. Všechny přestřelky jsou poutavě natočené, vizuálně působivé a speciální jednotka odvádí vskutku profesionální práci. Film baví i po příběhové stránce a udržuje si velmi solidní tempo, takže nestíhá nudit. Tohle se povedlo. Na podobné úrovni jako 13 hodin. 80%(23.4.2019)

Tohle byl slušný akčňák o indické speciální jednotce. Amíci mají ty své SEAL, Rangers, Britové SAS. Nejdrsnější z nejdrsnějších. U těchto jednotek už jen přežít základní náborový výcvik je neskutečné peklo a teprve pak začne ten skutečný dril.. Indická jednotka URI má udělat výpad na území Pakistánu a zničit tam teroristické tábory z nichž teroristé před časem zavraždili bezbranné indické vojáky. Indové docela zamachrovali a natočili opravdu solidně řemeslně zpracovaný akční film. Samozřejmě je to Indie. V polovině filmu dojde na slzičky a nebudeme ochuzeni ani o vojenskou písničku vousatého Inda. Když začal zpívat v autobusu, píchlo mně u srdce a děsil jsem se, že vojáci začnou v busu tančit... Naštěstí se tak nestalo a krátce po písni děj nabere slušné grády.Indové si neberou se svým sousedem servítky a tak uvidíme i pár celkem brutálních scén, které by západní režisér ze strachu před protesty neziskovek (proč se jim tak říká, když to všechno jsou ziskovky?) dnes už možná vynechal... Jen mne dost bavil ten jiný přístup filmařů. Na záčátku diváka čekají asi tří minutové titulky, kde tvůrci vysvětlují, že jakákoliv podobnost s čímkoliv je náhodná a nic nesouvisí s ničím... Skoro mi to připomněli články k teroristickým útokům na Idnes :-). Další co pobavilo byla výstraha v roho plátna, kdy hrdinové ve filmu pijí alkohol a výstraha upozorňuje, že pití alkoholu je návykové a zdraví škodlivé...:-) Představte si americký film jak hrdina drsňák popotáhne z retka a tohle naskočí v rohu obrazu.. :-). A do třetice jsem chvilkami nechápal, proč herci během odříkávání textů v té své hatmatilce chvilkami přecházeli do angličtiny. Slyšel jsem to v původním znění a působilo to fakt divně. Nešlo o názvy, nebo nějaké anglikanismy, ale prostě náhle uprostřed řeči přešli herci na anglinu aby vzápětí zase brebentili po domácím... Divné ! Uvědomil jsem si však jinou věc. I tenhle film jasně ukazuje jak to na hranicích islámského státu Pakistánu s Indií stále vře a já se bojím, že tam krom hraničních bojůvek může časem začít nějaký větší problém. A jelikož má Indie atomovky, může se ten problém týkat i zbatku světa... Dávám tedy za tři dron poštolky :-). * * *(16.6.2019)

• kenkaku

Neuvěřitelný. Akce po indicku.... ale co si o ní myslet? Je to komedie ve chvilích kdy by neměla. Mučení taháním za ucho... dron ve stylu sovy ze Souboje titánů... jakmile se na obrazovce vyskytne alkohol, zobrazí se varování “alkohol poškozuje zdraví”... hudební vložky místo tance zobrazují akční záběry!? Prostě armádní agitka. A pak postavy... Speciání jednotka se občas chová jako badna idiotů bez výcviku. Na druhou stranu. Natočené je to dobře (když se něco děje). Jen je to zbytečně moc dlouhé. Od indiánů rozhodně překvapení, jen si mohli odpustit (když už to není love story) ty stupidní indo-výstřelky.(21.5.2019)

• Trevor

Vďaka ľudskému hnoju zo spoločnosti Eset som nútený písať recenziu ešte raz, pretože aktualizácia...Tento hnoj následne posiela prostredníctvom svojich progresívnych strán výzvy, aby ľudia volili ich dementných kandidátov....Indický veľkofilm o boji s pakistánskymi teroristami v americkom štýle, ktorý bol v móde pred desiatimi rokmi ukázal, že aj India po vzoru veľkého brata zo štátov nacistických vykresľuje svojho mladého vývojara ako génia a pakistanský tínedžer je kretén, ktorý nerozozná dron v podobe vtáka od živého zvieraťa. Prirátajme k tomu že z pakošského vrtuľníka netrafia ani jedného vojaka z Indie, prehnanú dĺžku filmu (aj keď osud rodiny hlavného hrdinu bol celkom zaujímavo spracovaný) a potrebu synchronizovať stopu s titulkami každých 5 minút a dospejem k rozhodnutiu, že viac ako 2* filmu dať nemôžem, čo je možno trochu škoda, lebo úvod bol ozaj vynikajúci a dúfal som, že po dlhšom čase si pozriem dôstojný akčný film.(21.6.2019)

• - Po závěrečných filmových titulcích následuje ještě krátká scéna. (Rominator)

• - Akčné sekvencie sa natáčali ďaleko od Indie, a to v Srbsku. (MikaelSVK)

• - Film je založen na skutečných událostech. (Rominator)