Miluji tě modře

Miluji tě modře

Komedie / Romantický

Česko, 2017, 90 min

Po popravčí, povrchní a neprofesionální recenzi Mirky Spáčilové na tento film jsem do kina vyrazil s očekáváním toho nejhoršího. A kupodivu jsem po skončení odcházel velmi spokojen. Film zůstal věrný tomu, co předem deklaroval - romantickému příběhu. Skvělí herci - oba hlavní hrdinové, on ještě o trošku více než ona, výborná mírně střelená Medvecká i stoický Kratina. Scénář nenabídl žádná klopýtnutí, která by naštvala, výtvarné pojetí a s ním celá Praha úžasné, hudba Markéty Irglové krásná, ta scénická i zpívaná píseň. Pár slušných vtipů, kterým se obecenstvo s chutí zasmálo, žádné přisprostlé fórky, žádné vulgarity, zkrátka milý a příjemný film nejen pro zamilované a nejen pro ženy. Dávám plný počet hvězd i přes scénu z obchodu, kde byl product placement přece jen už příliš okatý.(12.2.2017)

Romantická komedie z pozůstalosti Jaroslava Papouška? Domácí kinematografické končiny zažily už leccos, ale toto je snad poprvé. Nicméně není to vysloveně prohra, romkom z prostředí Národní galerie jsme tu ještě neměli. #finaleplzen(11.5.2017)

• Vančura

Film jsem chtěl vidět, protože mě zaujal jeho plakát a protože se mi líbil Šmídmajerův předchozí film Probudím se včera; jsem z něj ale nakonec velmi zklamaný (byť oba filmy spojuje nadprůměrný výskyt hezkých holek, v tomto filmu dokonce i často zcela nahých). První nelibost - obsazení. Václav Jílek s Denisou Nesvačilovou jsou oba stejným dílem nehezcí a nezajímaví a jejich herectví mě nebavilo (DS v některých záběrech vypadá jako pes). Role Davidovy matky v podání Taťjany Medvecké je vyloženě trapná a nepochopil jsem, proč o ní Davidův otec (herecky naprosto tragický Vladimír Kratina) mluví jako o ženě v přechodu, když jí v době natáčení bylo 63 let (tedy ve věku, kdy už měla klimakterium zaručeně dávno za sebou). V tom filmu se dál vyskytuje celá řada herců, které nemůžu ani vystát: Marek Vašut - děsivě špatný jako vždy, Rostislav Novák - jeden z nejošklivějších lidí co znám, Miroslav Táborský - na stará kolena hrající v čím dál větších kravinách, Josef Alois Náhlovský - zrůdně špatný neherec, a další. Herecky mě tam bavili jen mí oblíbenci Hana Vagnerová a Zdeněk Žák, prostor jejich postav ve filmu je ale bohužel jen malý. Druhá - snad ještě větší nelibost - product placement vyvedený do obludných rozměrů. Miloslav Šmídmajer se podle mě stává nekorunovaným králem českého product placementu, respektive toho, jak skrze něj dokonale film zprasit. Kdysi jsem s ním četl rozhovor, kde uvedl, že bez PP už dnes není možné natočit celovečerní film. Fajn, tak radši nic netoč, já na to - než přivádět na svět takovéto sračky, které jsou PP prolezlé skrz na skrz a vyloženě to křičí z každého záběru (vrcholně dementním příkladem za všechny je asi scéna, kdy David vstoupí do prodejny, kde se cizí žena ptá prodavačky: "Opravdu mi Donna Hair zlepší kvalitu vlasů?"). No a konečně mě ten film iritoval i tím svým pseudoartovým laděním, které se projevovalo například tím, že většina postav ve filmu nosí oblečení modré barvy (do modra jsou vymalované i stěny bytu Davidovy matky - po chvíli už vám ta všudypřítomná modrá začne lézt krkem), nebo že David o Tereze pronese, že "když běží, vypadá jako od Chagalla" - omg, ten, kdo mohl tak stupidní repliku napsat, nikdy žádný Chagallův obraz vidět nemohl. Celkově jsem z toho filmu byl skutečně hodně rozmrzelý a myslím, že je dobře, že chudák Jaroslav Papoušek už není mezi živými, jinak by se asi dost podivil.(29.9.2017)

Šmídmajer u mě boduje celkem pravidelně, a až na trapas se Čtyřlístkem bych ho nikdy neposlal ke dnu. Jako režisér je ještě úspěšnější. Ani tentokrát hodnocení neodpovídá kvalitě. Je to trochu ploché, bezzubé, ale ten chlap od začátku svlíká všechny kočky pod třicet, a za to má ode mě plné sympatie. Asi jako Kratina, jehož erotický bohém ošahává život plnými doušky. Denisa není prototypem sexbomby, ale hrála v Básnících, a to je samo o sobě silný argument. A mimochodem, i ona se poodhalí. Překvapilo mě, jak pěknou postavu má Hana Vagnerová. J.A.N. a jeho trafička. Fajn hudba u titulků na konci.(16.9.2017)

• Dzeyna

Umělci jsou divní stejně jako tenhle výtvor.(18.9.2017)

• malylada

Pokud bych měl napsat, o čem film je, tak vlastně o ničem. Nepamatuji si, zda jsem viděl nudnější romantický příběh s tak plochým dějem jako prkno na krájení. Už na začátku a vlastně v průběhu filmu jsem si říkal, zda přehlídka pornstars, hostesek, modelek je schválně filmem provázena, aby trošku film upoutal mužské publikum a nebo jsou tvůrci perverzní. Celá zápletka, jestli se tomu dá takto říkat, je otravná, plná zbytečných a utahaně nudných scén, při kterých se zasmějete snad ve dvou případech. Herci, neherci se utápějí v dialozích jako z ordinace a kromě hlavního hrdiny to bylo místy k nevydržení. Čím více se blížil závěr, tím se schylovalo k tomu nejhoršímu a chybělo málo k horšímu hodnocení. Také bych si moc přál, aby se tvůrci vyhnuli okatým reklamám, jako například na Mazdu, Bohemia chips a Žižkovskou věž. Je to trapné !!!!!.......3/10(4.2.2017)

Asi právě tak. Neurazí, nenadchne. Je to taková klasická "pohádka", která není sprostá a obhroublá a postavy v ní nejsou naprosto pitomé. Přesto je to prostě těžce stylizované, aby se u toho nemuselo nebo nesmělo moc myslet a k takové odlehčené atmosféře přispívá i několik humorů, které i zafungují. Takže co většina filmu je poměrně zkousnutelná, tak závěr mi přišel těžce zkratkovitý, jak kdyby ho původní scénář ani neměl a někdo ho musel narychlo domyslet a dát tak smysl názvu filmu. PS: Ten pokus o nalákání pánského doprovodu dámského diváctva přidáním několika nahých "asi modelek" mi také přišel jaksi zbytečně prvoplánový - docela by mě tak zajímalo nějaké srovnání původního Papouškova a finálního použitého scénáře.(30.1.2017)

Film je pozitivní koncept a já mám pozitivní věci rád. Takže 1 * za hezky vybarvenou Prahu 2* za hezký soundtrack *3 za lehkost... (nemůžu říct ani ň, proti těm co tomu dají odpad, ale když se chce, ty hezké věci se najdou :) )(6.2.2017)

• LadyPupu

Hrůza! Herecká, scénáristická, režijní hrůza. Není to vtipné, je to pouze děsivě pitomé, trapně předvídatelné, nesmyslně dlouhé a v podstatě o hovně.(22.9.2017)

• BajuBaju

Ale jo, tak jo...tak jednu hvězdičku za Táňu Medveckou a její řidičský a jogínský um.(5.2.2017)

• Harapes

Dvě hvězdy za velmi dobrou hudbu ve filmu díky Markétě Irglové...a Taťjanu Medveckou,výbornou herečku.(3.2.2017)

• Karp

Snímku bývá občasně vytýkán PP a v té souvislosti nezbývá než poznamenat, že by mu vzhledem k chemii mezi ústřední mileneckou dvojicí slušela především reklama na antikoncepci. Nevadí mi klišé, nevadí mi jednoduchý příběh, ale bezpohlavní naivita rozjásaného mladíka je v romantickém příběhu o nezdolném optimistovi a kreativci, který usiluje o přízeň docela zajímavé slečny do očí bijící a rušivá. Slečna sice dělá, co může, ale i její vášeň je vyloženě úporná a prázdná, dost možná i špatně zahraná. Naši mladí zamilovaní by v reálu mohli společně tak maximálně okopávat brambory a nikoliv milostně tokat. Navíc hlavní záporák a sok v lásce je spíš nevěrohodný idiot než zloduch.(2.2.2017)

• radaza

Za co?(29.1.2017)

• dwbmb

Jednoduchá lovestory s předem jasně rozdanými kartami. Ani špetka invence, ani trocha zamyšlení, jak udělat vztahy mezi postavami jakkoli zajímavé a alespoň malinko nepředvídatelné. Podle přítelkyně je to trochu šovinistický film spíše pro pány, ale nevim teda, pro jaký. Možná kdyby to bylo bez zvuku a trochu zrychlený...ne, ani to by nešlo. Co vám film ale neupře, je tradiční vydatná marketingová masáž různých komerčních výrobků, takže po odchodu z kina byste měli mít chuť na čaj, brambůrky, whiskey a napatlat si něco do vlasů. Nic z toho si sice nejspíše dlouho koupit chtít nebudete, na druhou stranu to je jediný dojem, který si z toho filmu skutečně odnesete.(27.1.2017)

• kelto44

Mozno si o mne budete mysliet kvoli mojmu komentaru hocico , uprimne ale mne je to uplne jedno. Tento film sa da vypisat viacerimi vecami , najviac ho ale vystihuje katastrofa. A preco? Pretoze katastrofa to naozaj je a v tomto filme nenajdete ani jednu pozitivnu stranku. Ked sa na to chystate , tak na to aj mozete rovno zabudnut , tak nad tym este popremyslajte. Herci mi su nesympaticki , toto by zahral asi kazdy kto este ma usta ba dokonca aj ja , dokonca aj podla mojho ocakavania scenar tiez je velmi hlupy. Ja som pri tom naozaj mimo , snazil som sa , no nenasiel som ziadnu pozitivnu vec a vobec som nepochytil pointu ani zmysel tohto filmu. Dokonca aj tu nie velmi dobre csfd hodnotenie (42% k 13.4.17) mi pride velmi nadhodnotene. Divim sa ludom , co dali 3 a vyssie a prosim ich o to aby mi napisali ich dlhy nazor alebo rozbor filmu , ved aj hodnotit to 2 je podla mna prilis. /0%/(14.4.2017)

Vůbec nevím co jsem od toho měl čekat, ale tak nějak sem dostal vše co jsem potřeboval i když jsem vlastně ani nečekal že něco dostanu. Za mě parádní česká jiná podívaná pro odreagování a na to že jsem chlap, muž věkově na hranici 36 let a můj život je založen na prázdnotě (videoherního průmyslu,fitness a práci, bez partnerky) a vnitřním naplnění z uspokojení druhých, mých blízkých musím říct že tenhle film je vážně báječná podívaná a jednohubka pro klidný večer. A možná jen podotknu každý v tomto filmu a vlastně v jakém koli filmu uvidí jen to co chce.... A nic dál :)(18.9.2017)

• sardon

Tak nějak jsem nepochopil o čem ten film je, pro mě byl o ničem. Už od začátku jsem se dost nudil a dokoukal jsem ho jen pro to, že jsem doufal, že se děj dostaví.Nestalo se.Hlavní hrdina v podání Václava Jílka se celý film tváří naprosto přiblble, jako kuře co se včera vylíhlo z vejce.Z hereckých výkonů mne tak zaujali jenTaťjana Medvecká, Rostislav Novák ml., Miroslav Táborský a Marek Vašut. Největší zklamání pro mne však bylo zjištění, že autorem scénáře byl Jaroslav Papoušek, tvůrce dnes už klasických a nikdy neokoukaných náhledů do života " typické české" rodiny Homolkových.Nechápu, kde se stala chyba.Na odpad to sice není, ale víc jak jednu hvězdu taky ne.(23.9.2017)

• zigy

Zklamání roku. Potom, co jsem viděl Nesvačilovou v Básnících, mě tady hrozně zklamala. Stejně tak Jílek. Takhle topornou mileneckou dvojici aby pohledal. Známí herci ve vedlejších rolích to nevytrhnou, když je scénář tak umělý....ach bože, to bylo na úrovni venezuelského romantického filmu, a teď jsem ty Jihoameričany urazil. Ale stejně ty dvě hvězdy dám. Proč? To sám nevím, asi proto, že Šmídmajer je mi jinak sympatický a nechci ho shodit. Taky ten umělecký a poetický nádech je mi v této době komerce a konzumu sympatický. Ale bohužel, ta erotika tady hrubě nevyšla, naprosto bez invence a lepšího vkusu.(25.9.2017)

• Arsenal83

Pseudoromantická komédia, kde je najromantickejšia časťou ustavičné ukazovanie nahých žien, vraj v umeleckom štýle. Prakticky sa tú stráca pre diváka pointa, keďže sa musí neustále pozerať na mladé celkom obnažené „prej herečky“. Nie, že by to normálnemu heterákovi vadilo, ale na takýto štýl predsa existuje iný filmový žáner. Minimálnu kvalitatívnu úroveň si zachovala aspoň hudba Markéty Irglovej.(15.10.2017)

zaklad nebyl blbej. scenar i dialogy mali hlavu patu, bylo romanticke i lehce vtipne. tak jemne vtipne. cekal jsem pruser, ale byl jsem mile prekvapen.(16.10.2017)

Neurazí, ani nenadchne. Ale láska zvítězila, takže vše podle klasického scénáře. Prostě film na sobotní odpoledne, kde můžu úplně vypnout, v klidu sledovat děj, občas se zasmát nějakému fórku a naprosto žádné vulgarity, na které jsem poslední dobou hodně alergický. Dávám tři a půl hvezdy(28.1.2017)

<< předchozí 1 2