Gromkaja svjaz

• Rusko Громкая связь (více)

danliofer

Už jsem těch verzí původního italského scénáře viděla několik a každý má své kouzlo v závislosti na národním koloritu toho kterého ztvárnění. Ruská verze mi byla blízká i jazykem a též trochu jiným zakončením než původní italská, a to hlavně s ohledem na pár s tchyní. Určitě doporučuji zhlédnout, případně si porovnat s pár dalšími verzemi :-) Ještě mě zaujal ten fakt, že hlavní mužské kvarteto ztvárnilo reálné komické kvarteto Kvartet I. I to se promítlo do skvělých slovních hříček a nástřelů na ně. ()

Alex333

Celý příběh se v podstatě odehrává v jedné místnosti, kde se sešli kamarádi středního věku na party. Během večeře paní domu nabídne hru: každý nechá svůj smartphone uprostřed stolu a celý večer bude číst nahlas každou přijatou zprávu a bude mít hlasitý odposlech při každém hovoru. Jenže každý má svá tajemství. Ve filmu hraje „Kvartet I“, což je dosti známým ruským většinou komediálním divadlem. Nicméně „Gromkaja svjaz“ sotva je komedií, jelikož popisuje složité vztahy a tajemný život každého z postav. O tom, že tento film vychází z italského „Naprostí cizinci“ dozvěděla jsem až po zhlédnutí ruské verze, takže nedokážu usoudit, který film je lepší. Nicméně „Gromkaja svjaz“ se mi líbila, ale řekla bych, že stejně oblíbená národem a citovaná tolikrát jako „O čjom govorjat mužčiny“ (jedna z předchozích prací „Kvartetu I“) nebude. ()