Malarkey

Nenucená španělská dramedie, která mi svojí náladou a provedením hodně připomínala i současné české komedie, kde herečky hrají prim. Velice pěkné historické prostředí, střelené reakce některých postav a atmosféra pohody na Vás dýchne hned v prvních minutách a udrží si Vaši pozornost až do závěrečných titulků. Takové komedie s vážně nevážně řešeným tématem nikdy neuškodí, coby oddychovka, kterou čas od času potřebuje každý z nás. ()

Aquila

Spíš než komedie romantický film s příjemnou venkovskou španělskou rodinou atmosférou, lehce přeslazený, ale ještě na hranici snesitelnosti. Všichni jsou růžově úžasní včetně mercedesu a povinné kvóty homosexuálních párů, což byla největší dramaturgická slabina filmu. Jakoby tam byli dodáni až dodatečně po finálním scénáři, což by ostatně nebylo ani překvapivé. ()

Aljak

Nemáte pocit, že takýchto filmov je už akosi príliš? Myslím tým filmy, kde sa hlavná postava po krachu vzťahu a výpovedi v práci vracia do svojho rodného mesta, alebo proste len zavíta z veľkého mesta späť do starého dobrého "vidlákova"... Lebo ja mám pocit, že sa z toho stáva už pomaly poriadne klišé. Takže o originalite nemôže byť asi ani reč, hoci väčšinou sa aspoň menia postavy, medziľudské vzťahy a rôzne okolnosti. Príbeh ako taký nebol na zahodenie, ale v takejto konverzačnej dráme jednoducho treba dať oveľa väčší dôraz na kvalitu dialógov (a tá tu chýbala). No a to, že tu bola tak silno presadzovaná žánrová komédia, to bola taktiež obrovská chyba, keďže toto by si priam pýtalo dramatické prevedenie. Takže celé to bolo také akési nemastné-neslané (ani komédia, ani dráma). Nehovoriac o tom, že väčšina postáv mi išla poriadne na nervy svojim egocentrickým správaním. Ja osobne som čakal od Španielov viac (takéto frašky zvyknú v poslednom čase točiť skôr Francúzi). ()

Marze

Je to debut režisérky. Patricia Font has natočila milou romantickou komedii, která potěší publikum s upřímným duchem. Pokud by byl vanilkový pudink film , jmenoval by se In Family I Trust. Má to trochu ekcesivní hudbu ale je to takový dotek magického realismu. Je to natočeno podle románu. Její partner jí podvedl a ona se vrací do rodného města pro pomoc své excentrické rodiny. ()