Epizody(10)

Nedůtklivá vdova hledající řidiče, který srazil jejího manžela a ujel, se spřátelí s excentrickou optimistkou, která tak trochu klame tělem. (Netflix)

dubinak

1. série Dead to Me si pro mě přichystala docela dost emotivní zážitek, který v sobě obsahuje velmi kvalitní herecký ansámbl, které divák většinou potká spíš v komediálních záležitostech. O to víc jsem byla nadšená hlavně výkonem Christiny Applegate, která excelovala v dramatických scénách a věřila jsem jí každý výraz ve tváři. Scénáristicky je to něco, co můžeme nazvat originálním nápadem a tím, že stopáž je opravdu příjemně dlouhá, tento seriál plyne jako voda. Dead to Me mě až překvapilo vážností s jakou téma smrti uchycuje a přimělo mě zamyslet se nad pomíjivostí života. Nutilo mě to pouštět další a další díl, protože každá epizoda přichází s novým twistem, který přispívá k rozvinutí dynamického děje, který se vlastně postupem času vytáčí z nuly na sto. Palec nahoru za originalitu a výborný scénář. ()

silentname

"Dead To Me" sa v prvej sérii ukazuje ako veľmi sľubný seriál. Uvidíme čo sa udeje v druhej sérii, no na teraz som veľmi spokojný. V prvom rade je treba povedať, že Christina Applegate a Linda Cardellini sú obe excelentné vo svojich rolách. Osobne by som si dokonca dovolil tvrdiť, že Linda je absolútne perfektná. V role, kde by som ju najradšej objal a zbavil všetkého čo ju trápi. Lebo napriek tomu, že chce ona pomôcť Jen, tak reálne by viac ona potrebovala vo svojom živote niekoho, kto by pri nej stál a dokázal jej pomôcť s jej trápením. V jadre vidieť, že je to dobrá žena. Len sa ocitla v skutočne nezávideniahodnej situácii. A o to viac dokáže udalosť, ktorá sa stane v predposlednej epizóde zabolieť. Pretože ak by som si pod ničím predstavil pojem, že prišla o všetko, tak toto je skoro až definícia. Celkový pocit zo seriálu je podľa mňa dobrý. Tvári sa to ako jednoduchý príbeh s ľahkou zápletkou, no čím ideme ďalej o to viac ma to zaujímalo. Najviac to pretláča práve to priateľstvo medzi Jen a Judy. No rovnako je treba povedať, že aj Jen ako matka a jej vzťah s jej synmi je veľmi zaujímavý. Je skvelé vidieť ako sa postupne z ničoho môžeme veľa dozvedieť. A ako hlboko sa dajú niektoré vzťahy vnútri človeka pochovať. Skoro mi až oči vypadli z jamôk, keď som to videl. Fakt hrozné. Ale čím viac sa dozvedáme o oboch postavách, o to viac to začína dávať zmysel. A tie bolesti sú veľmi skutočné. Myslím si, že ak si nájdete 5 hodín času, tak ho nebudete ľutovať. Som zvedavý čo tohto roku prinesie druhá séria. Hodnotenie: A ()

zahadum

Dosť podivný až bizarný nápad ktorý miestami stojí na mieste, kričí, jačí, robia sa protichodné rozhodnutia a logiky je tu málo ako neskorumpovaných politikov...koniec je už priam malá katastrofa kedy to celé utopia veľmi ale naozaj veľmi úboho....dívať sa na to dá a aj keď je to bizarné a neuveriteľné musím uznať,že je to originálne a miestami tam nevadil ani ten tzv. čierny humor...druhú sériu vyskúšam. ()

sofiapetra

První série se trochu vlekla a dost mě tím štvala, ale druhá řada (na kterou jsem se už ani nechtěla dívat), to plně vykompenzovala. Nápad role obrátit, byl vlastně až dokonalý. A břitkého humoru i lidskosti také přibylo. Hlavně jsem si ale dosti oblíbila Lindu Cardelline. Zkazila to až poslední minuta - tlačit to dál do třetí série, je něco na způsob gólu do vlastní branky. ()

Necrotongue

Po první sezóně můžu s klidem prohlásit, že to ty ženy natočily docela dobře, jen mě trochu mrzí, že neudržely po celou dobu vysokou kvalitu. V polovině řady totiž přišel podivný kvalitativní propad (alespoň podle mého názoru), pak se naštěstí všechno zase srovnalo, takže jsem se v závěru mohl opět dobře bavit. Christina Applegate byla ve své roli výborná (ale já ji dlouhodobě můžu), Linda Cardellini nezůstávala pozadu (místy mě dokonce bavila i víc), a za mě tak byla prní série povedenou záležitostí. ()