Kdo má uši, slyš (E01) (epizoda)

He That Hath an Ear

Scénografie:

Cece Destefano

Kostýmy:

Justine Seymour

Ma to atmosferu. Spomenute "vyrusenia" som registroval tiez. Avsak, ak sa bavime o veciach viery....sila osobnosti niekedy robi neuveritelne divy. Zvlast v ociach chudobnych, a duplom, jednoduchych ludi. Tiez zistenie, ze vam na tomto svete zostava mozno par mesiacov, ci rokov vas zmeni urcite takisto. Velmi podareny otvarak. Uvidime, kam az sa dostaneme.(30.1.2020)

Zatiaľ relatívne zaujímavý príbeh, aj keď prirodzene Mesiáš tak trochu príliš pripomína vyobrazenia kresťanského Ježiša ale v tomto príbehu je moslim, jedna z najprísnejšie strážených hraníc pri Golanských výšinách má zabezpečenie ako Jednotné roľnícke družstvo Pozdišovce, iba američania sledujú pohyb 2.000 mužov ktorý sa presúvajú k hraniciam Izraelu, ten o nich ani len netuší a zistí to až dvojčlenná hliadka z latríny, ktorá je akousi strážnou vežou a iba vďaka ďalekohladu. Šéf CIA (prirodzene žena, Netflix) otvorí svoje srdce (ako inak čiernej) mužskej obsluhe v kaviarni, ale jej rodina netuší že maká pre CIA. A keď Mesiáš povie dvom teenagerom, aby vzali zbrane dospelým fanatikom, tí ich poslúchnu bez akýchkoľvek výhrad. Kresťanský Ježiš bude v seriály od Netflixu homosexuál ale ten moslimský Mesiáš bojuje za ženské práva...Možno aj to je dôvod prečo zo 17 nominácii Netflix uspel v Zlatom glóbuse iba v jednej.(6.1.2020)