Epizody(10)

Nedůvěřivá agentka CIA vyslýchá charismatického muže, který založil duchovní hnutí a vyvolal politické nepokoje. Co je přesně zač? A o co mu jde? (Netflix)

Recenze uživatele warrenur k tomuto seriálu (10)

Mesiáš (2020)

Slabsie stvorhviezdie a v tomto roku uz druhy zaujimavy serialovy pocin. V niekolkych dieloch to ma skutocne atmosferu a presvedcive herecke vykony. Nemozno opomenut ani kvalitne spracovanie a kontroverznejsie temy, ktore sa tvorcovia snazia predostriet. Myslim, ze to zvacsa funguje. Z mojich potrehov k jednotlivym dielom len par viet. Ak je rec o viere, sila osobnosti niekedy robi neuveritelne divy. Zvlast v ociach chudobnych, ci jednoduchych ludi. Tiez zistenie, ze vam, ci vasim blizkym na tomto svete ostava mozno par mesiacov, vam tiez zmeni pohlad na svet. Pochybujem vsak, ze je mozny osobnostny prerod pri urcitom stupni obmedzeneho myslenia, dogmatizme, ci fundamentalizme bez silnej osobnej skusenosti. V par dieloch sa obcas dost vyrazne ukaze par logickych dier v scenari, co je skoda. Niekoho mozno nevyrusia. Rozhodne zaujimave stvarnenie, majuce atmosferu a slusne herecke vykony. Stoji za vzhliadnutie. Cynici a hateri to mozu brat len ako dalsiu "mysterku", ci zivotopis niekoho z Marvelu a nebudu vo svojich komentoch tak smiesni. My ostatni sa mozeme zabavit na v celku zaujimavo spracovanej fikcii zasadenej do nasho obdobia. 65% ()

Kdo má uši, slyš (2020) (E01)

Ma to atmosferu. Spomenute "vyrusenia" som registroval tiez. Avsak, ak sa bavime o veciach viery....sila osobnosti niekedy robi neuveritelne divy. Zvlast v ociach chudobnych, a duplom, jednoduchych ludi. Tiez zistenie, ze vam na tomto svete zostava mozno par mesiacov, ci rokov vas zmeni urcite takisto. Velmi podareny otvarak. Uvidime, kam az sa dostaneme. ()

Boží prst (2020) (E03)

Slabsia cast, avsak ma svoju naladu. Opat, zobrazenemu "nadprirodzenu" porozumeju v kontexte len ti, s aspon zakladnou znalostou zivota krestanskeho Jezisa. A ti ostatni tak, ako davaju Avengerov, ci inych superhrdinov. Nemali by mat zmetok v hlave ani po tomto. ;) Nalepka "mysteriozny" predsa na to musi pripravit. ()

Proces (2020) (E04)

Tentokrat zo sudnej siene. Nic, co bysme uz nevideli inde. Samotny obzalovany vyda len jedno-dve kontroverzne vyhlasenia. Tento diel je viac-menej venovany ludom "okolo". Priemer. ()

Aby hledíce hleděli a neuviděli (2020) (E05)

Vcelku priemerny diel. Viem si predstavit, ze podobne pestre zlozenie ludi, by sa na pripadnom mieste "zazraku" zrejme aj dostavilo. Spochybnil by som vsak, ze je mozny osobnostny prerod pri urcitom stupni obmedzeneho myslenia, dogmatizme, ci fundamentalizme bez silnej osobnej skusenosti. Koniec koncov i v zavere doslo k "vytriezveniu" urcitej skupiny ludi. ()

Ne všichni zemřeme (2020) (E06)

Kontroverzia? Mozno pre niekoho. Vzbudi emociu, ci diskusiu? Rozhodne. ;) Za to tvorcom palec hore. Za stvarnenie i odvahu. Mierny nadpriemer. Cakal som viacej a stvrtu prihodil, len za atmosferu v zavere. ()

Stalo se tak, jak bylo řečeno (2020) (E07)

Hm...pribudlo par nelogicnosti a dier. Z typka - nahnevaneho studenta, zrejme bude dalsi podstatny hybatel deja. Mozno i jeho "uzatvaratel". Scena na moste s instagramovou hviezdou bola takisto velavravna. Brasko kuzelnik idealne zapada do divackych pochybnosti. Trosku prvoplanove, ale co uz. Zeby masova iluzia v nahodne zvolenom meste? ;) Ako spomenutu nelogickost by som vypichol napriklad tu, ze si "person of interest" tisicov (a naviac sledovany tajnou sluzbou) moze len tak vybehnut z hotela a promenadovat sa mestom. Ale to je detajl. Za mna slabsi priemer. ()

Vyšší moc (2020) (E08)

Pochybnosti rastu. Manipulacie z pozadia pracuju o preteky. Som zvedavy, kam dospejeme v zaverecnom dieli. Niekolko vyznamnejsich postav, ktore sa zdali byt buducimi hybatelmi deja sa v tomto neukazali. Vdaka viacerym slabsim rozhodnutiam tvorcov ma tento diel moc nebavil. ()

Bůh je veliký (2020) (E09)

Vidiet, ako zrejme prebieha vymyvanie mozgov a radikalizacia mladsich muzskych generacii v blizkovychodnej Azii, nie je pre sudneho cloveka nic prijemne. Zo dva zaujimave rozhovory a malicky twist na telefone s typkom v Rusku. Ten odchod pred vystupenim v zavere postrada logiku v pripade, ak nebude nejak prijatelne vysvetleny v zaverecnom dieli. To a par dalsich veci. Uvidime. ;) ()

Odměna hříchu (2020) (E10)

Ked uz divaka presvedcili, ze nakoniec to predsa bolo tak, ako to byt "muselo", zaver vypovedal inak. Rozhodne zaujimave stvarnenie, majuce atmosferu a slusne herecke vykony. Rozhodne stoji za vzhliadnutie. ()

Zemřel herec Philip Baker Hall

Zemřel herec Philip Baker Hall