• Francie

Philippe Godeau

Jean-Marc Fabre

Philippe Godeau, Omar Sy

Hervé de Luze

Rozpočet $-miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo $4,017,253▐ Cestovanie niekoľko sto kilometrov naprieč Afrikou mladého junáka za filmovou hviezdou mohlo byt o niečo viac dobrodružnejšie, pestrejšie. Chýba tam moment, ktorý by viac strhol, upútal. Takto to je len taká všednejšia prechádzka planou pustou Afrikou. /videl v kine: 55%/(16.7.2019)

"Yao" hodnotím ako príjemný malý film, ktorý má dobré srdce a dostatočnú atmosféru na to, aby ma ako diváka dokázal pohltiť. Myslím si, že je tu síce priestor na zlepšenie, no rozhodne je tu dostatok plusov na to, aby som ho dokázal odporúčať. V prvom rade poviem, že naša hlavná dvojka je skvelá. Omar Sy má skvelú charizmu a kedykoľvek ho vidím, dokáže ma o svojom talente presvedčiť. A Yao je rovnako super. Okrem toho tu stretnú aj mladú muzikantku Gloriu, ktorú by som osobne asi chcel vidieť dlhšie. Mal som pocit, že mohla filmu ešte niečo pridať. A potom sú tu také zvláštne momentky ako napríklad fakt, že obe autá, v ktorých sa budú naši hrdinovia viezť (aj taxík aj ten Peguot potom) majú na ŠPZ číslo 2018. Náhoda? Podľa mňa nie. Ale kde film absolútne vyhráva je kultúra. Afrika je zaujímavá. A vidieť to aj v tomto filme. Nerozumiem síce ako sa im podarilo dostať k moru, ak skutočne išli tam kam hovorila mapa. Vrátili sa kus späť? Možno, no neprišlo mi to moc pravdepodobné. Ale ak to chcete vidieť kvôli Omarovi Sy, tak smelo do toho. Okrem toho by som ešte povedal, že keby bol film o niečo dlhší, tak by mi to nevadilo. Možno by som dostal ešte nejaké odpovede. Napríklad aj fakt, že Seydou pocházda tiež zo Senegalu tu hrá istú rolu, no myslím si, že mohli sa tomu venovať o niečo viac. Nejako viac nám ho tam zasadiť a dať nám možnosť spoznať ho lepšie. Aspoň v tomto ohľade. Ale ešte musím pochváliť aj hudbu a humor. Oboje fungujú na sto percent. Fóry síce nie sú také, že by som sa chytal za brucho, ale fungujú dobre a vedia správne pobaviť. Za pozornosť film určite stojí a odporúčam vidieť. Hodnotenie: B+(22.5.2019)