Reklama

Reklama

Yao

  • Francie Yao
Trailer 2

Obsahy(1)

Třináctiletý Yao žije ve vesnici na severu Senegalu a je ochotný udělat vše pro to, aby se mohl setkat se svým hrdinou, kterým je Seydou Tall, slavný francouzský herec. Seydou je pozvaný do Dakaru, aby tam představil svou novou knihu, a po prvé navštíví zemi, ze které pochází. Aby si mladý Yao splnil svůj sen, naplánuje útěk a sám překoná 387 kilometrů, které ho dělí od hlavního města. Herec je dojatý jeho odhodlaností a rozhodne se doprovodit chlapce zpět domů. Na prašných a nejistých senegalských cestách však Seydou pochopí, že se přibližuje nejen k chlapcově vesnici, ale zároveň ke svým kořenům... (Film Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (13)

Vesecký 

všechny recenze uživatele

Ani jsem nedutal, jak mě ten film uchvátil. Příběh z exotického Senegalu, kde plyne čas úplně jinak než v Evropě. Senegalští venkované, kteří jsou možná chudí materiálně, ale bohatí duchovně. Příběh o přátelství mezi slavným francouzským hercem a hochem ze zapadlého městečka na severu poblíž hranice s Mauretanií. ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Exotické prostredie Senegalu bolo to najlepšie z celého filmu. Inak to však bolo po scenáristickej stránke na môj vkus dosť nevýrazné a v podstate to nemalo žiadny poriadny dej. Skôr sa to podobalo na nejakú konverzačku, a nie na kvalitný epický road movie s prvkami drámy. Samozrejme, malo to aj zopár svetlých momentov a zmysluplných dialógov, ale to bolo v obrovskej menšine. Za mňa max. 2*, hoci potenciál tu bol isto vyšší. ()

Reklama

Pete 

všechny recenze uživatele

Pohodový filmeček, jakých má Omar Sy na kontě celou řadu, tento dokonce s osobním, autobiografickým podtextem - jede si totiž do Afriky uvědomit svoje kořeny. Průvodcem po Senegalu je mu namísto jeho vlastního syna domorodý chlapec Yao, který zřejmě ví, co chce, a Omarova postava herce z Francie to naopak alespoň z počátku vůbec netuší, jak sama říká. Je to lehce "Koljovská", zbytečně natahovaná, rozvleklá, a těžko uvěřitelná Africká roadmovie, kde se vlastně nic nestane - ale vím, uvažuju jako běloch. Čas, který přináší vítr z pouště, nikam nespěchá, protože přináší věčnost. Aha. ()

kolemjdouc 

všechny recenze uživatele

Pohádka o tom,jak jeden kluk ze Senegalu měl štěstí.Které mu nespadlo do klína samo,ale musel se o něj sám zasadit.Taková pobídka:když se budeš snažit,učit,někam to dotáhneš!Postava Glorie byla až nechutná.Rozdílné kultury =někde ukazují šperkovnice a plné garáže, tady zabijí na počest hosta už tak vychrtlou kozu a nakrmí ho.To zvíře je pro ně zdrojem obživy.Tedy velmi ceněné.Dobrý koment napsal uživatel Ephemeris  4.3.2023. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Príjemná záležitosť, o dosť príjemnejšia než som čakal. Prínosom je spoznanie senegalských reálií, život v Dakare a z môjho pohľadu ešte väčšie váženie si toho, že som pôvodný Európan. Omar Sy je ale výborný a prirodzený herec a dokonca v tvári aj veľmi dobre rozpoznateľný, čo nie je u tých novodobých Francúzov vždy pravidlom. Z filmu dýcha tá africká sloboda, dáva pocítiť tú africkú atmosféru aj kultúru, človek by si až povedal, že tam musí byť fajn život, až kým nepríde na to, že dobre sa tam majú len ľudia pri peniazoch a posluhovači režimu. Veď len taký islamský Senegal, ktorý je tu prezentovaný má 30% nezamestnanosť a to už nie je dôvod na žiadny vysmiaty africký taneček. ()

Galerie (19)

Reklama

Reklama