Kořist

Scénografie:

Alan Gilmore

Kostýmy:

Momirka Bailovic

Krvavé 4* za fakt vostré gore scény a sympaťačku Kayu Scodelario. Kořist je celkově hodně slušně natočený survival thriller, ve kterém není nouze o velké množství krve a vody. Scénář je samozřejmě čistě průměrný, ale opravdu by někdo chtěl sledovat v takovéto situaci hluboce filosofující a sebereflektující chování některé z postav? Vždyť by je tam ti neohrabaní ještěři rozšmelcovali ještě dřív, než by si stihli říct opravdové sorry. Jedinou větší výtku mám snad jen ke zdravotnímu stavu obou hlavních postav, které zůstaly i po opakovaných aligátořích nájezdech v obdivuhodné kondici. See you later, alligator.(12.8.2019)

Hezká digitální výprava a v druhé polovině slušná gradace v napětí a nepředvídatelném využitím prostorově omezeného dějiště. Na zprvu tak průhledně působící námět o šikovné plavkyni a vztahu k otci, který je potřeba vyléčit, je to nakonec poctivě, nelíně napsaný i zrežírovaný survival horor. O půl hvězdy záživnější než námětem podobné Mělčiny.(26.8.2019)

Na americký film natočený v Srbsku a odehrávající se ze dvou třetin ve sklepě jednoho starého baráku, jde o nadstandardně uspokojivou žánrovku. Přes béčkový námět film nadto nevypadá lacině a nabízí velmi solidní CGI se zvířátky, která nepůsobí digitálně. Aja počínaje úvodními titulky nepromarní jedinou minutu a neustále dávkuje informace o postavách a vztazích mezi nimi, které později přijdou vhod (stejně ekonomicky jsou zužitkovány skoro všechny postavy a objekty, na něž protagonistka během svižné expozice narazí). Hrdinové tak nepředstavují jen chodící fláky masa pro aligátory. Rozumíme jejich motivacím, fandíme jim a chápeme, kde v sobě berou sílu vzdor všem šrámům zatnout zuby a postavit se nebezpečí. Překonávání rodinného traumatu je s eko-hororovou zápletkou umně provázané i díky skutečnosti, že dům, kde se většina děje odehrává, zpřítomňuje hrdinčino dětství, potažmo otcovo selhání. Jeho zaplavování vodou (díky které Halley může předvést, co jí jde nejlíp) a postupná likvidace tak představuje nevyhnutelnou součást „rodinné terapie“. Pravda, během delších dialogů vyprávění padá řetěz, postavy jsou až příliš šablonovité a vzhledem k R-kovému ratingu bych čekal víc scén, v nichž aligátoři trhají lidi na kusy, ale když už zábavnou a nenáročnou formou připomínat, že pokud chceme přežít, měli bychom respektovat hlavně přírodu, pak klidně takhle. 65%(10.7.2019)

Oddechová letní animal attack blbinka. Aligátoří survival odehrávající se během hurikánu kategorie pět zněl na papíře lákavě, zvlášť s Ajou za kamerou a produkujícím Raimim. To by to ovšem pánové museli pojmout temněji a hororověji. Crawl bohužel nemá moc koule, což je vzhledem k Ajově historii překvapivé. Gore naprosto mizivé, všechno je skryto buďto ve tmě nebo v přívalu šplouchající vody. Aligátoři vypadají občas trochu uměle, ale ne zas nějak moc. Hrozivější jsou spíš ty dialogy mezi otcem a dcerou. Brr.(11.7.2019)

Jsem docela v šoku, jak mě ten film bavil. Tvůrci hlavním hrdinům pořád vymýšlely nové překážky a když už Haley s taťkou najdou ucházející řešení ( v rámci žánru filmu ) , hoděj do placu ještě větší překážku. Já si vždycky v těhle situacích představuji jak by se zachoval Chuck Norris nebo Vinnetou. Určitě tenhle biják na letní pobyt v kině stojí za hřích.(10.7.2019)

Rozpočet $13,5miliónaTržby USA $38,439,294 Tržby Celosvetovo $59,915,545Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Skôr taká jednohubka ale dobre, zbytočne sa to vatovo nenaťahuje, má to dobré napätie, dusnú atmosféru, vypäté momenty, triky a technická stránka v pohode. Mám rád filmy daného tipu, kde volaká potvora ohrozuje nešťastníkov, takže som so to v celku vychutnal. /videl v kine: 70%/(20.7.2019)

Napínavá hororová podívaná o dvou hrdinech, kteří se octnou během hurikánu uvězněni ve sklepě s hladovými aligátory. Chytré a zajímavé postavy, skvěle budované napětí i pár docela drsných scén dělají z Kořisti hodně fajn žánrovou zábavu. Škoda, že se v závěru mění z hororu do akčního béčka.(13.7.2019)

• DaViD´82

Nikdo po Ajovi nechtěl hnedka Čelisti krokodýlích filmů, ale... Tenhle kočkopes, který není ani dostatečně vážný a napínavý, aby mohl fungovat, ehm ehm, "seriózně", ovšem zároveň není ani dostatečně nablblý a přepálený, aby fungoval alespoň v guilty pleasure rovině (takových momentů je, bohužel, naprosté minimum), není ničím jiným než stokrát viděnou žánrovou tuctovkou bez náboje, nápadu a adrenalinu.(10.7.2019)

Přišel jsem se slinou, ale byl to těžký aligátoří průměr - od AJ (a Raimiho produkce) bych přeci jen čekal zábavnější pecku. Bez nářezových míst, mdlý hlavní postavy a chyběl mi tam humor. Přesto pěkný set se zatopenou benzinkou a fajn oddychovka na kino v neděli večer.(29.7.2019)

Takový ten film, kde jedna z postav hodinu běhá s otevřenou zlomeninou nohy, jako by se nechumelilo, zatímco já se pak sotva vybelhal z kina, protože jsem si přeseděl nohu... Mile přiblblé, ale znovu to vidět nepotřebuju.(11.7.2019)

Alexandre Aja po delší době opět na scéně s aligátořím Survivalem, který společně s Rogue patří k tomu nejlepšímu, co se s aligátory dá najít. Má to rychlé tempo, slušnou porci napětí, uvěřitelné aligátory, kteří vyvolávají respekt po každé, co jsou na scéně a dojde i na trochu gore, ikdyž většina je schována pod vodou. Já se upřímně bavil a při letošní hororové bídě se nestydím dát 4 hvězdy. 70%(3.9.2019)

Trvalo mu to síce takmer 10 rokov, ale konečne Aja natočil zase dobrý film. Pre mňa dokonca natoľko dobrý, až sa „obávam“, že tento rok lepší horor neuvidím... Nevadí, ja v hororoch nepotrebujem monumentálne myšlienkové presahy, sociálno-politické podtexty či meditáciu nad záhrobným životom. Pokojne mi stačí aj priamočiary, minimalistický survival horror / animal attack, pokiaľ mi sadne. A tento mi kurva že sadol, už sa teším na repete.(11.7.2019)

• Psychor

Aja(jaj). Pan režisér promrhal další šanci na restart své po hříchu uvadající kariéry, k čemuž velkou měrou přispěla i tragikomická kvalita scénáře bratrů Rasmussenů. Crawl obsahuje natolik zásadní díry v logice, že místy vůbec netušíme, zda-li je snímek míněn vážně. Během prvotního setkání s aligátorem domácím jsem byl konsternován absurditou okamžiku, při scéně následující již pouze obracel oči v sloup. Aligátoři mají nejsilnější stisk ze všech žijících živočichů, takže obyčejné povrchové škrábance na končetinách hlavní hrdinky zkrátka nelze přejít mávnutím ruky. Jakožto zdejší žánrový expert tak musím tomuto po všech směrech bezzubému hororu udělit odpad.(12.7.2019)

• Wacoslav1

Tak na tenhle filmek jsem byl i vzhledem k osobě režiséra celkem zvědavej, ale už tu asi fakt není nikdo kdo by pozvednul zahnívající žánr zvaný horor. První čtvrtina ještě ušla celkem slušně se rozjela atmosféra, ale bohužel od toho prvního útoku aligátorů mě to úplně přestalo bavit. Pak už je to totiž jako přes kopírku. Nezáživní fotr s dcerou a ještě nezáživnější kecy mezi nimi. Občas odněkud vybafne digitální aligátor a občas sem tam někoho sežere a vy máte neomylnou jistotu, že ústřední dvojice plus pes přežijou, ať se děje co se děje. Filmu pak nenávratně podkopává nohy hlavně to jak se bere brutálně vážně. Pořád až do závěrečných titulků jsem čekal, že tam bude aspoň nějaký odlehčení no pokud jím byl míněn song see you later aligator, tak v tom případě : no see no later Mr Aja. Horor je na všech frontách mrtvej a každej další film v tom jen utvrzuje.25%(11.7.2019)

Celkom prekvapivá hororová jednohúbka, ktorá ma nápady, atmosféru, napätie, nechýbajú kvalitne lakačky, či drsné scény, ktorými sú tvorcovia Aja / Raimi známi. Keď to hodnotím v rámci žánru, tak musím jednu pridať. Navyše je to krátke a tak na nudne scény ani nieje priestor. 75% - 4*(15.7.2019)

Čekala jsem pohodový béčko, ale ono to je béčko co se týče nějaký production value (ble, ten green screen ve venkovních scénách trhá oči!), které se ale bere poměrně vážně! Takže jako wtf! S takovouhle zápletkou si to fakt zasloužilo trochu víc nadhledu a humoru, takhle to je totiž hodně "meh".:((10.7.2019)

Nejlepší Aja od Noci s nabroušenou břitvou - skvělá kamera, dokonalý vtáhnutí doprostřed hurikánovýho běsnění a brutální zabijáčtí krokodýli. Jen teda jaksi dvě hlavní postavy jsou sakra nesmrtelné, ale budiž. Nejlepší zvířecí horor posledních let.(10.7.2019)

Alexandre Aja je zpátky. Jeho nejnovější snímek Kořist (Crawl) sice úplně nedosahuje kvalit trojice Noc s nabroušenou břitvou, Hory mají oči a Piraňa, ale rozhodně jde o důstojný filmařský návrat. Vyložený strach jsem neměl, protože oba hlavní hrdinové působili nesmrtelným dojmem jako jistý Turek, ale napínavou atmosféru Aja budovat nezapomněl. Solidních 7/10.___________ P.S.: Závěrečné titulky s jistou písničkou je od Aji krásně vyplazený jazyk. :D(13.7.2019)

Solidní kombinace survivalu, ekohororu a fantastického filmu. Hned na úvod je třeba zdůraznit, že se jedná o FANTASTICKÝ film, tudíž příběh nemusí odpovídat skutečnosti. Ano, aligátoří stisk je drtivý, i když nemusí nutně hned ukousnout ruku nebo nohu (z logiky věci, jelikož by se tak připravil o celou kořist, ale to ví i průměrný znalec zoologie), a hlavní postavy skutečně neutrpěly povrchová zranění, nýbrž hluboká a devastující. Nereálná byla spíše možnost uplavat aligátorovi, jelikož o tom fakt pochybuji. Jenže já tentokrát nešel hledat chyby, nýbrž napětí, kterého se mi dostalo přehršel. Neustálé překvapování zubatými ještěry bylo tak intenzivní, že jako poslední záběr jsem očekával hlavu aligátora....ale nevadilo, že nebyl. Nostalgicky jsem zavzpomínal na Čelisti, jelikož útoky byly drsné a nekompromisní. Samozřejmě mohl být film krvavější, jenže zde se stavělo na atmosféře a překvapení, nikoliv na hektolitrech krve. Přesto došlo i na čtvrcení. Objektivně tak 3*, ale za příjemné a napínavé chvilky v kině dám jednu navíc už proto, že odpadový film vypadá úplně jinak.(17.7.2019)

Kaya a krokodýl(i). Survival dobrodružství, v němž se zmáčená dcera Kaya Scodelario a mátoživý otec Barry Pepper statečně bijí s drzou a sebevědomou aligátoří partou, co navštívila jejich zatopený dům po spoušti, kterou napáchal hurikán (ne ten od Dalibora Jandy), a nemíní se z něj hned tak bez boje vzdálit. Tak ani Alexandre Ajovi se tak úplně nepodařilo dostat aligátora na vrchol filmového řetězce. Vrátil se po odmlce, navíc poslední jeho kousek byla nehororová volovina, a řeklo by se delší výcvik i pauza se projeví na lepším výsledku a naservíruje nám labužnický kousek, kde budou kusadla v akci po celou stopáž a odhryzané údy budou létat všemi krvavými směry, radost pohledět. Parta aligátorů sice je nenažraná, jenže jejich umný krotitel sáhl po béčkovém rutinním scénáři od béčkové značky Rasmussen, který je nacpaný všemožnými klišé a servíruje pár hryznutí, co opravdu nevzruší. Asi nejhůře se chybějící explicitnost projevuje u hlavní hrdinky. Ta má předplacenou nesmrtelnost a po kousnutích na noze, ruce a finálním, blíže nezjištěném kousanci, vykazuje nebývalou vitalitu a je imunní vůči bolesti. Ne už tak její otec, který přece jen po ukousnutí paže čekal na potenciální gangrénu, jenže ta svůj příchod už nestihla, neb produkce ťukla na hodinky a směrem k režisérovi pronesla fatální výrok "že už jsme moc dlouzí". Solidní technické známky posbírá aligátoří CGI parta, která vykazuje maximální realističnost a vzbuzuje respekt a jedině jí se dá s úspěchem fandit, ač jaksi nějakým zázrakem nestačí na ústřední dvojici, ovšem pokud jde o vedlejší a zcela nepodstatné postavy, o jejich pojídání se rozhodně nedá hovořit jako o upejpavém postoji. Vesměs ale film trpí nedostatkem překvapivých momentů, aligátoří lovecké instinkty jsou místy zdůvodněny nesmyslnou teorií a všudypřítomné klišé a přístupnost od 15 let film značně devalvuje. Což o to, režisér stále neopomněl své řemeslné schopnosti, jenže celé to má ohrané aranžmá, které prostě téměř nudí a nenapíná, i když to má solidní spád. 6/10(12.9.2019)

Tenhle týden jsem byl v kině na dvou filmech Dětská hra a Kořist. Ani jeden není nijak extra vychvalován ale já si užil oba dva. Kořist je více vážná a není tu moc čas na humor. Nicméně i přes děravý scénář a pár nelogičností(krokodýl Haley kousne do nohy a na konci filmu směle běhá a plave), jsem si film užil parádně. Film nenudí a skoro od začátku se jde do akce. Co musím hodně pochválit jsou lekací scény které nejsou prvoplánované jako u většiny Wanovek. Efekty krokodýlů jsou parádní a konečně film kde jim svítí oči. Jen se mi zdá že třeba postavy zlodějů jsou jen proto aby se natáhla délka a přibilo pár mrtvých. Za mě spokojenost a moc dobrej film.(4.8.2019)

<< předchozí 1 2 3 4 5