You Should Have Left

Scénografie:

Sophie Becher

Kostýmy:

Susie Coulthard

Mám z toho rozporuplné pocity. Režisér sa tu na môj vkus až príliš dlho zahráva s divákovou trpezlivosťou. Síce vytvorí celkom dobrú atmosféru neistoty, že niečo visí vo vzduchu a nie je v poriadku (buď so samotným domčekom, alebo s mysľou hlavného hrdinu... príp. aj aj), ale je to celé strašne spomalené, a pomalé horory nemám rád, lebo pri nich zaspávam. Bacon je našťastie kvalitný herec a ťahá tento film ako sa len dá, samotná pointa je taktiež zaujímavá a do mierneho nadpriemeru to vytiahla predovšetkým záverečná tretina, v ktorej sa konečne niečo začalo diať. V hodine dvanástej teda, lebo už som začínal rezignovať. Sklamaniu sa neubránim, čakal som to celkovo strašidelnejšie.(19.6.2020)

Decentní psychologický Thriller s tradičně dobrým Kevinem Baconem a nádhernou Amandou Seyfried. Film plyne hodně pomalým tempem a krom závěrečné třetiny se nic moc zajímavého nestane, což já samozřejmě nemusím. Mělo/mohlo to být strašidelnější i atmosféričtější a ono se film o Horor spíše jen opírá. Alespoň řemeslo je zvládnuto s přehledem, snové sekvence jsou slušné a rozuzlení je poměrně zajímavé. Lehce zapomenutelný film, na který si nejspíš za týden už nevzpomenu. Příběh***, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí>Ne, Zábavnost***, Hudba***, Vizuál***, Atmosféra***, Napětí***. 5.5.(19.6.2020)

• oveckaoa

Pornoherečka, jejich dcera a pracháč obviněný z vraždy své bývalé si koupí barák ve Walesu. Tak se tam přestěhují a on zjistí, že se z tama nemůže dostat a začne mu to lézt na mozek a to je zhruba celý film (nechci výrazně spoilerovat). Ty 2 hvězdy jsou pouze za tu holku jinak tam není co ocenit nemám rád tyhle filmy co si hrají na něco více. Tady by možná stačilo kdyby to na konci pořádně rozbalil jelikož ani pointa to nezachrání jinak mimochodem velká scénáristická chyba ta ženská říkala, že tam není signál a pokud už tak pouze jedna čárka co hned mizí a zvláštní , že si tam psala sms na 2 mobilech , měla 2 notebooky (předpokládám, že ani internet tam nebyl) to samé on . Nejslabší horor od Blumhousu po delší době a opět se potvrzuje mé pravidla, že co chválí Psychor je blbost.(20.6.2020)

• agentmiky

Tak to byl slušný fail. Nečekal bych, že z produkční dílny Blumhouse Productions a s takovým nadupaným hereckým ansámblem může vzejít tak nudný finální produkt, který nemá absolutně co nabídnout. A ještě se pod to podepsal David Koepp, jenž za svou režisérskou kariéru už natočil bezpochyby vydařenější snímky. Celý film působí levně, prvoplánově, snaží se zalíbit divákovi jen za přispění různých skřípavých zvuků a laciných lekaček......to promiňte, s tím mě jaksi neuchvátíte. Jak jsem již zmiňoval, tak jména zní našlapaně na papíře, ale ve výsledku herci skoro nemají co hrát, nejvíce kladně mě překvapila ta malá holčička, jo, ta to zahrála na svůj věk přímo lahůdkově. Jinak slabota. Z toho příběhu se dalo vyždímat více, viděl jsem v tom obrovský potenciál, ale ten závěrečný plot-twist, jenž s vámi měl pořádně zamávat a vy jste si jen měli říct wow, ten byl spíše k smíchu (nebo k pláči ?). Hodina a půl ztraceného času. Za mě dávám 31 %(4.7.2020)

Remeslne kvalitne natocena paranoidni kulisarna, kterou svym charismatem ( ktere by stale mohl prodavat po kamionech ) tahne tradicne vynikajici Kevin Bacon. Stejne tak tradicne byla zoufala Amanda Seyfried, kterou si namazala na chleba i ta mala holcicka. Nicmene sympaticky snimek. Jinak takhle bych nejak chtel vypadat v 61 letech, jako Kevin. Ale realita bude samozrejme jina. Proplesatela pochcavajici se oteklina. Tak jsou holt karty rozdany.(27.6.2020)

• - Film je natočen na základě stejnojmenné knihy „You Should Have Left“ od Daniela Kehlmanna, která vyšla v roce 2017. (SONY_)