Little Monsters

Austrálie / Velká Británie / USA, 2019, 94 min

Abe Forsythe

Abe Forsythe

Lachlan Milne

Budu se opakovat, ale škoda, že hlavní roli nedostala nějaká pěkná blondýnka. Co se týče masek zombíí - perfektní. Škoda, že to nebylo natočeno jako brutální horror. Pohled na roztrhaná brečící děcka by byl famózní. (Dělal jsem CZ titulky, takže jsem film viděl 3 x, znám ho nazpamět, větu po větě :-) a až po třetí se mi líbil , proto 🤗 🤗 🤗 70%)(19.10.2019)

Průměrná zombie komedie od protinožců je velmi nevyrovnaná. Chvílemi se člověk baví, pak se tempo zastaví, probírá se zelenina, znovu se vše rozjede a po chvíli opět stopka. Vtipné mají být především asi dialogy, kdy dospěláci se snaží vykřikovat nejhrubší vulgarismy a děti je kárají, že mluví sprostě. Občas to funguje, ale s neustálým opakováním nakonec nudí. Nejlepší jsou masky, oceňuji i to, že jde o verzi pomalých zombíků. I když dojde na zákusy, létající hlavy a střeva ven, tak ve skutečnosti je film z hlediska násilí umírněný. Na druhou stranu natáčet tohle s malými dětmi asi nebyl žádný med. Alexander England hrál blba tak přesvědčivě, až se mi zdálo, že je blb doopravdy. Postrádal jsem větší říz a šťávu, chyběl i nějaký pěkný závěrečný masakr, páč střelba vojáků byla hodně odbytá. Titulky (Livingdead) byly slušné, jen pár drobných zkomolenin, což se dá odpustit. Jen by si měl nastudovat přechodníky, když je chce použít, jelikož dávat tvary rodu ženského a středního místo mužského není to pravé....(7.11.2019)

• Psychor

Pokud by měl Abe Forsythe alespoň základní povědomí o historii královského filmového žánru a jeho zdravém fungování, tak by nikdy nemohl natočit Little Monsters tímto navýsost diletantským způsobem. Režisér se nejspíše domníval, že s pomocí několika desítek zombies automaticky vytvoří horor, ale takhle jednoduše to opravdu nefunguje. Kvalitní horor se snaží vyrušit publikum v jeho komfortních zónách, zatímco Forsythe činí přesný opak a pokouší se nás bavit. Kdo by však stál o tuto krajně nenáročnou zábavu? Obávám se, že snímek zaboduje pouze u předškoláků, kteří si budou s nadšením pobrukovat známé dětské písničky a možná se i zasmějí u Teddyho groteskních pádů, které svou trapností vyvolávají reminiscence na němé slapsticky ze dvacátých let minulého století. Jakožto zdejší hororový expert uděluji Little Monsters odpad.(12.10.2019)

S očekáváním nenáročné infantilní blbiny jsem byl docela mile překvapen, jak vtipnou, sprostou a krvavou hororovou komedii jsem nakonec dostal. Dobře vypointované vtipy, slušně napsané postavy s chytlavě humornými hláškami zahrané kvalitními herci (i děti jsou zde v pohodě), zombie útočící na dětský zoopark (tady možná milovníci zvířat objeví menší zádrhel) a legitimní prakticky dělané gore (sice je to film o dětech, ale rozhodně ne pro děti). Little Monsters jsou rozhodně velmi povedeným zástupcem zombie komedií, jichž sice vzniká poměrně mnoho, ale kvalitu a originalitu aby mezi nimi člověk pohledal. Zde se to naštěstí povedlo a dobře jsem se bavil. [Sitges 2019](5.10.2019)

Ono je to v zásade taká pekná sonda do života hlavného hrdinu s návodom ako dospieť a získať peknú černošku. Vo vtipoch je to sebavedomé a funkčné. Tá hororová línia je len kulisou. Je tam Sweet Caroline. Shake It off od Taylor Swift a ta picovina od Henson's a nejaká tá krv a Darth Vader. Lupita je tu nádherná. Podarené guilty pleasure. Zombies don't sing!(2.11.2019)

• - Když David (Alexander England) zkouší prásknout bičem, tak se zasáhne a drží se za obličej. Krvavý šrám má ale na krku. (Bioscop)

• - Ve filmu několikrát zazní píseň „Shake It Off“ od Taylor Swift. (Bioscop)