Little Monsters

• Velká Británie Little Monsters
Trailer 3

Skupina detí sa so svojou vyučujúcou slečnou Caroline (Lupita Nyong'o) chystá na výlet. Na poslednú chvíľu sa ale jedna z matiek, ktorá mala pomôcť s organizáciou, ospravedlní. Zhodou náhod sa v škole práve nachádza David (Alexander England), ktorý sem priviedol svojho synovca, a keďže mu Caroline ihneď padne do oka, ponúkne sa, že na výlet pôjde s triedou aj on. Ešte ale netuší, že ho čakajú omnoho nebezpečnejšie povinnosti, ako postarať sa o bandu nezbedných detí. (Marceloo)

Trailer 3

Marceloo

Skupina detí sa so svojou vyučujúcou slečnou Caroline (Lupita Nyong'o) chystá na výlet. Na poslednú chvíľu sa ale jedna z matiek, ktorá mala pomôcť s organizáciou, ospravedlní. Zhodou náhod sa v škole práve nachádza David (Alexander England), ktorý sem priviedol svojho synovca, a keďže mu Caroline ihneď padne do oka, ponúkne sa, že na výlet pôjde s triedou aj on. Ešte ale netuší, že ho čakajú omnoho nebezpečnejšie povinnosti, ako postarať sa o bandu nezbedných detí. - Tento projekt mi bol z nejakého neznámeho dôvodu velmi sympatický už od chvíle, kedy ho ohlásili. Nakoniec sa moje pozitívne pocity našťastie potvrdili a nesmierne som si ho užil. Dej ma chytil už od prvej minúty a dosť ma prekvapilo to, že sa tvorcovia nesústredili na Lupitu Nyong'o hneď od začiatku, pretože som čakal, že sa prostredníctvom nej budú zase tvorcovia snažiť film spolitizovať, a na takéto veci už v poslednej dobe pri hororoch fakt nemám náladu, takže ich pozerám stále menej. Našťastie sa tu žiadne podobné nezmysly neriešia (aj keď sa tam v pozadí na TV objaví ten chlapček zo Sýrie) a celý film je zábavný a plný akcie. Na to, že je to film s deťmi, je to dosť vulgárne, plné bravúrnych hlášok, ale stále si to dokáže vďaka dospelým hercom a chémii medzi nimi a deťmi udržiavať tú detskú naivitu a nevinnosť, čo je v niektorých scénach úžasné. Dokonca som si dosť užíval aj scény s tým Darth Vaderom, aj keď absolútne netuším, čo to má byť zač. No a finále, kde všetko rozbíjajú s traktorom, je pre mňa ako chlapca z dediny splneným snom. Plusom sú aj pomalí zombies, pretože tí sa v moderných hororoch objavujú len zriedkavo. Nájdu sa tu aj negatíva a tými sú malé množstvo vrážd a málo gore, ale u mňa to vykompenzoval záverečný masaker, takže bez problému by som si pozrel o pár rokov dvojku a musím dát za pět. P.S.: Divákom, ktorí nemajú angličtinu na vysokej úrovni, odporúčam počkať si na titulky, pretože miestne prízvuky sú dosť hardcore.+ herečka z Us + herec z Alien: Covenant + herec z See No Evil ()

tron

„To je ukulele.“ – „Nech je to čokoľvek, musí to byť zničené!“ Ako prežiť zombies apokalypsu s triedou malých školákov na výlete tak, aby sa nikto z nich nikdy nedozvedel, čoho sa ako 10-ročný zúčastnil? Celkom pôvabná hororová nemŕtva komédia so sympatickými deťmi a ešte sympatickejším ústredným duo (váham, kam zaradiť klauna Chichotáka). A ideme spolu: MMMbop! ()

Psychor odpad!

Pokud by měl Abe Forsythe alespoň základní povědomí o historii královského filmového žánru a jeho zdravém fungování, tak by nikdy nemohl natočit Little Monsters tímto navýsost diletantským způsobem. Režisér se nejspíše domníval, že s pomocí několika desítek zombies automaticky vytvoří horor, ale takhle jednoduše to opravdu nefunguje. Kvalitní horor se snaží vyrušit publikum v jeho komfortních zónách, zatímco Forsythe činí přesný opak a pokouší se nás bavit. Kdo by však stál o tuto krajně nenáročnou zábavu? Obávám se, že snímek zaboduje pouze u předškoláků, kteří si budou s nadšením pobrukovat známé dětské písničky a možná se i zasmějí u Teddyho groteskních pádů, které svou trapností vyvolávají reminiscence na němé slapsticky ze dvacátých let minulého století. Jakožto zdejší hororový expert uděluji Little Monsters odpad. ()

LIVINGDEAD

Budu se opakovat, ale škoda, že hlavní roli nedostala nějaká pěkná blondýnka. Co se týče masek zombíí - perfektní. Škoda, že to nebylo natočeno jako brutální horror. Pohled na roztrhaná brečící děcka by byl famózní. (Dělal jsem CZ titulky, takže jsem film viděl 3 x, znám ho nazpamět, větu po větě :-) a až po třetí se mi líbil , proto 🤗 🤗 🤗 70%) ()

EvilPhoEniX

Svěží zombie komedie s dětmi s perfektní Lupitou Nyong'o ( US), která se definitivně stává novou hororovou Scream Queen! Učitelka jde s dětmi na výlet a vypomáhá ji David, který má ve školce svého synovce, ovšem místo hezkého výletu se ocitnou uprostřed Zombie Apokalypsy a jsou nuceni bojovat o život. Poměrně originální je film v tom, že zde vystupuje skupina dětí, díky tomu má film poměrně slušný emotivní základ a místy je to až nečekaně roztomilé, ale dojde i na pár useknutých hlav, trocha krve a skvěle funguje i humor. Takže příjemná podívaná, která do Zombie žánru přinesla něco nového, ale čekal jsem to trošku divočejší, přesto opatrný palec nahoru. 65% ()

• Když David (Alexander England) zkouší prásknout bičem, tak se zasáhne a drží se za obličej. Krvavý šrám má ale na krku. (Duoscop)