Ve vysoké trávě

Horor

Kanada, 2019, 101 min

Vincenzo Natali

Předloha:

Stephen King (kniha), Joe Hill (kniha)

Vincenzo Natali

Craig Wrobleski

Steven Hoban

Scénografie:

Oleg M. Savytski

Kostýmy:

Ginger Martini
  • Flipnic-RE

Napsal bych snad totožnej koment, jako CHOZE, takže to bude krátký. Začátek velmi slibnej, kamera, atmosféra, prostředí, vizual a jedem!! A pak jsem si přečetl, že to je podle Kinga, takže mi bylo jasný, jakým směrem se to asi tak bude a nebude ubírat. Pak tam furt ty postavy běhali v tom poli donekonečna, nesmyslný časoprostorový loopy a začlo mě to hrozně nudit. Ale fakt hrozně! Pak jedna rozmáčklá hlava ...dobrý no, pekelnej porod a konec jsem už fakt nevychytával. Hrozně mě ten film nudil a vůbec mě nebavil.(6.10.2019)

Filmy podle románů Stephena Kinga mám docela rád a řada z nich patří mezi moje oblíbené, ovšem tento kousek mezi ně rozhodně patřit nebude. Mám rád hlavně starší Kingovu tvorbu (moc novějších knih jsem od něj popravdě nečetl, protože už na to jaksi nemám čas), takže bohužel nemůžu moc srovnávat, jak se tento film přiblížil své stejnojmenné předloze. Nicméně mi přišlo, že sám King i jeho synáček „Joe Hill“ zřejmě při psaní sami vykouřili trošku toho zeleného matroše a během toho se k nim připojil i režisér Natali a trio producentů. V následném opojení si plácli a za pár let až byli prachy, natočili tohle „veledílo“. Ostatně jak jsem se dozvěděl z internetu, marihuana se ve finále objevila i v samotné knize. Kingovu i Hillovu rozmanitou představivost dokážu ocenit v knihách, při kterých mám šanci dát průchod své představivosti, ovšem když to někdo převede na filmové plátno, občas se z toho vyklube (ne)pěkný průser. Tady to vyložená katastrofa nebyla, to v žádném případě, ale 101. minut trvající pobíhání ve vysoké trávě a množství časových smyček – které z toho spíš dělaly místy dost těžce stravitelný guláš – to tedy žádné velké vzrůšo nebylo. Podobně laděné filmy mi nevadí, ale nesmí obsahovat zbytečně moc nepříliš záživných pasáží a těch tady bylo až požehnaně. Přitom samotný úvod byl vcelku zdařilý. Mělo to potřebnou atmosféru i osobité kouzlo z „neznáma“, což jsem samozřejmě hltal plnými doušky. Jenže někde v polovině tomu začal docházet dech. Okořenili to sice trochou toho potřebného násilí a zoufalého boje o přežití i touhou dostat se z toho zeleného pekla ven, ale i tak to místy dost skřípalo. Co se vizuálu týče, tak tady jsem byl docela spokojený. Kamera byla slušná, střih taky nebyl nejhorší (občas sice až moc chaotický, ale to patřilo k věci). Co se hereckých výkonů týče, tak tady jsem byl taky jakžtakž spokojený, Patrick Wilson v záporné roli – to se zas tak často nevidí, zbytek podal průměrný (dobrý) výkon – což vlastně tak trochu potrhlo i celkovou průměrnost tohoto filmu. Alespoň ale vím, že až na mě bude někdo hulákat z kukuřice nebo vysoké trávy, tak se na něj mám vysrat a raději nechám „pomoc“ na druhých…50%(28.11.2019)

První polovina snímku In the Tall Grass se nese ve znamení bravurního příběhu a precizní atmosféry, která velmi snadno upoutá Vaši pozornost. Bohužel, tvůrcům se tento nadějný začátek zcela rozsypal pod rukama, jelikož dále jen to jen chaotická změť špatných rozhodnutí a nepochopitelného vypravěčského balastu, což výsledný dojem poměrně markantně sráží na pozici dalšího hororového průměru. Škoda. (Netflix)(24.5.2020)

Od úplného začiatku to pôsobí ako adaptácia 2589. poviedky od Kinga. A kupodivu tomu tak naozaj aj je. Následne som si začal hovoriť, že tu je jednoduchý nápad podaný tak pútavo a zaujímavo, že som niečo podobné zažil naposledy snáď pri filme Kostka (1997). No a kupodivu majú tieto dva filmy spoločného režiséra/scenáristu. Celkové vyznenie, štýl príbehu sa však dá najviac prirovnať k Smrt přichází v bílém. Tu som už žiadny spojovák nenašiel. Podivné blúdenie v tráve, ktoré jednoznačne prevyšuje aktuálne 56% hodnotenie. Ak sa Vám páčili spomínané filmy slúžiacie ako prirovnania, tak Ve vysoké trávě môže určite príjemne potešiť. Nie tak kvalitne ako, iný modropercentuálny zárez, Jeepers Creepers, ale rovnako ako on vyťažuje z minima maximum.(21.10.2019)

• Morholt

Natočené je to hezky, travnaté prostředí je dokonce vynikající a problém jsem neměl ani s herci. Jenže marná sláva, podobně jako hlavní hrdinové jsem byl ztracený. Marně jsem se v tom snažil najít nějaký řád, který by mi osvětlil, co se vlastně děje, ale to se mi bohužel nepodařilo. A tak jsem jen sledoval partičku lidí přesouvající se iracionálně v čase i prostoru, která se čas od času shromáždila okolo šutru, na který střídavě sahala či nesahala. V závěru bych vzal zavděk i tím nejstupidnějším vysvětlením, ale místo toho film skončil další nezodpovězenou otázkou, čímž mě Natale definitivně nasral. 35%(28.10.2019)

• - Natáčelo se od 24. července do 12. září 2018 v Torontu (Ontario, Kanada). (BMW12)

• - Velká část byla natočena v Kanadě a pole se nachází poblíž bowlingové dráhy, kterou můžeme ve filmu vidět. Kostel byl postavený pouze pro film. (Kudly4)

• - Píseň, kterou ve filmu několikrát zpívá Ross (Patrick Wilson) a která také hraje v závěrečných titulcích, nese název „Midnight Special“ a je od skupiny Creedence Clearwater Revival. (Matared)