poster

Ve vysoké trávě

 • Kanada

  In the Tall Grass

Horor

Kanada, 2019, 101 min

Režie:

Vincenzo Natali

Předloha:

Stephen King (kniha), Joe Hill (kniha)

Scénář:

Vincenzo Natali

Kamera:

Craig Wrobleski

Producenti:

Steven Hoban

Scénografie:

Oleg M. Savytski

Kostýmy:

Ginger Martini
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • RUSSELL
  **

  V prvé řadě mi strašně vadil ten hnusný vizuál a kamera – digitální tráva, opravdu? Prolínání časových rovin zajímavé, ale ve výsledku nepřineslo nic, z čeho by si měl divák sednout na prdel – vše navíc korunovalo neuspokojivé rozuzlení. In the Tall Grass je v jádru dvacetiminutový kraťas zbytečně roztažený na 101 minut, ve kterém Patrick Wilson ztvárňuje doposud nejhorší roli své kariéry. Předlohu jsem zatím nečetl, ale asi předněji zvolím jiné Kingovky, které ještě neznám, jelikož tohle mě ani námětem příliš nezaujalo – a to mám minimalistické filmy/horory dost rád. Ale tenhle prazvláštní mix mezi Cube a Children of the Corn mě neodkázal ničím oslovit. Vlastně ani pořádně nevím proč, ale od Nataliho jsem čekal víc.(22.1.2020)

 • Flipnic-RE
  *

  Napsal bych snad totožnej koment, jako CHOZE, takže to bude krátký. Začátek velmi slibnej, kamera, atmosféra, prostředí, vizual a jedem!! A pak jsem si přečetl, že to je podle Kinga, takže mi bylo jasný, jakým směrem se to asi tak bude a nebude ubírat. Pak tam furt ty postavy běhali v tom poli donekonečna, nesmyslný časoprostorový loopy a začlo mě to hrozně nudit. Ale fakt hrozně! Pak jedna rozmáčklá hlava ...dobrý no, pekelnej porod a konec jsem už fakt nevychytával. Hrozně mě ten film nudil a vůbec mě nebavil.(6.10.2019)

 • Davies182
  ***

  "Something sinister lurking..." jako sorry, ale jestli takhle začíná popisek k hororu, tak pak rozhodně nečekám variaci na časoprostorový hrátky ve stylu Akt X (což nemusí bejt mínus, stačí jen neklamat tělem), ale pořádně děsivý psycho. Je príma, že thriller může vypadat draze, a můžou v něm bejt vymazlený záběry a zpomalovačky, ale nesmí navenek předstírat, že bude nejstrašidelnějším mysteriózním filmem na světě...(6.10.2019)

 • kingik
  *****

  Co se dá chytnout i potkat ve vysoké trávě. Dost možná na jednom takovém zarostlém poli potkáte Patricka Wilsona a ještě pět dalších lidí, co mají mezi sebou příbuzenské vztahy, a psa. A chytnete pořádné mystérium. Počáteční bloudění v kruhu a nemožnost vystoupit z bludné travnaté plochy se náhle změní v naprostý boj o život, když se přátelská výpomoc změní na fanatickou posedlost, že tak originální a dynamicky plynoucí film nebude mít pokračování. A tak se nám skupinka šesti lidí může rozrůst ještě o jednoho človíčka, neb mladá hrdinka je v požehnaném stavu, možný incest s bratrem, ke kterému se schylovalo, je seškrtán a nemilovníci alergií na trávy všeho druhu se mohou obávat nejhorších muk. Kdo by si byl pomyslel, že nadějný Vincenzo Natali po delším útlumu dostane druhou kariérní šanci od Netflixu a zrežíruje román ze společné rodinné dílny slavné značky Stephen King. A zrežíruje jej tak, že je z něj "kingovina" značně cítit, načež to celé snažení má spád a nenásilné kombinovaní různorodých žánrových prvků je zajímavě a poměrně temně zvládnuto. Přehlídce méně známých hereckých tváří, ve které na diváky jukají kupříkladu solidně hrající Laysla De Oliveira a Harrison Gilbertson, velí horory ošlehaný Patrick Wilson, jenž má za úkol svoji postavu dotlačit k negativnímu vyznění, což mu nečiní nejmenší problémy. Útlocitní diváci by film neměli vidět raději vůbec, přece jen čtyřnohý kamarád v rozkladu, to už můžou propuknout až stavy mdloby, ke všemu nejhoršímu se film neobešel bez drastických scén na dvounohých tvorečcích. Ovšem je to vesměs příjemně sofistikovaná jízda na bázi časové smyčky, kde se nikdo nezabývá vysvětlením, co to v tom čertovském poli vlastně řádí za zlé mocnosti. A technické zázemí s patřičnou dávkou (působivých) speciálních efektů je dostatečně ošetřené, i když je evidentní, že velkým rozpočtem film nepřekypoval. Takže směle do této džungle trav vstupte. 10/10(9.10.2019)

 • Kudly4
  *****

  Na film jsem narazil úplnou náhodou, hned pustil a vůbec nelituji. Ta atmosféra, to napětí, dlouho jsem neviděl tak originální horor, jako je právě In the Tall Grass. Hodně na kvalitě přidává i herecké obsazení, hlavně Patrick Wilson, který je tu opravdu .. no ... posuďte sami. Až se jednou nedejbože ocitnu někde v poli, ve vysoké trávě, vzpomenu si na tenhle film a zda budu brečet nebo se tomu smát, to se uvidí. Naprostá spokojenost. Netflix opět zabodoval. (2. komentář, 20.hodnocení)(4.10.2019)

 • - Natáčelo se od 24. července do 12. září 2018 v Torontu (Ontario, Kanada). (BMW12)

 • - Velká část byla natočena v Kanadě a pole se nachází poblíž bowlingové dráhy, kterou můžeme ve filmu vidět. Kostel byl postavený pouze pro film. (Kudly4)