Reklama

Reklama

Ve vysoké trávě

  • Kanada In the Tall Grass
Trailer

VOD (1)

Těhotná žena a její bratr zaslechnou volání o pomoc. Vydají se za chlapeckým hlasem do travnatého lánu, jen aby zjistili, že možná není cesty zpět. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (235)

JASON_X 

všechny recenze uživatele

V tomhle travnatém poli se cesty záhadně objevují a mizí, Slunce na obloze mění polohu protože světové strany jsou nestálé, existují tu časoprostorové díry, vznikají alternativní časové linie a vytvářejí se tudíž i lidské duplikáty... A není cesty ven. Na vině je podle všeho tajemná černá skála, starší než Indiáni, než ledovce, starší než... A proč chtít vlastně ven? Stačí se skály jen dotknout a člověk najednou prozře, Vidí, Ví. Spása je tak jednoduchá. A maso je tráva... Možná trochu Lovecrafta nebo Holdstocka, trochu LOSTů nebo Kostek a spousty dalších knížek a filmů, prostě pan King, ale ve výsledku originální hustoatmosférické mysteriózní drámko se zajímavými herci a jednou krásnou brazilskou holkou. Kvůli zdejšímu nízkému hodnocení zaokrouhluju nahoru, 90%. ()

choze 

všechny recenze uživatele

King, Natali a jejich netflixácká variace na Kukuřičné děti/Kostku. Zpočátku to baví odhalováním pravidel, podle kterých funguje zlověstné pole vysoké trávy-vězení žijící vlastním životem, ale bloumání trávou a časoprostorovými smyčkami a pořvávání nezajímavých postav záhy unaví a závěrečná čtvrtina je tragická. ()

Reklama

M.a.t.t. 

všechny recenze uživatele

Rozhodne originálny koncept, no sledovať trsy trávy vie byť strašidelné iba do určite miery a filmové spracovanie In the Tall Grass ju veľmi netrafilo. No to je tak, keď sa adaptuje mimoriadne krátka záležitosť a natiahne na celovečernú minutáž, ktorá sa začne veľmi rýchlo opakovať a tým pádom i strácať divácky záujem. Určite jedna zo slabších filmových Kingoviek (aj keď v tomto prípade ide o kolaboráciu s jeho synom Joeom Hillom) a až na pár vizuálne zaujímavých momentov vlastne nedokáže ponúknuť nič ďalšie, čo by ju odlišovalo od iných zameniteľných žánroviek. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Titul "Vo vysokej tráve" (In the Tall Grass)  je predposledná, v poradí dvanásta poviedka z knihy "Na plný plyn" (Full Throttle). Je to zbierka horrorových poviedok, ktoré napísal americký spisovateľ Joe Hill. Je to syn slávneho Stephena Kinga. No a práve poviedku "Vo vysokej tráve" napísal spolu so svojim otcom. Vraj ju vymysleli pri raňajkách v reštaurácii International House of Pancaker, keď mali obaja týždennú pauzu medzi inými svojimi projektami. Hneď začali písať a behom šiestich dní to mali hotové. Je to jeden z najlepších kúskov z tejto zbierky, ktorá vyšla v roku 2019. V tom istom roku bola spoločnosťou Netflix vyprodukovaná aj jej celovečerná filmová adaptácia. Vznikla pod režisérskou taktovkou Vincenza Nataliho. Mne sa táto filmová verzia hodne páčila. Pohltila ma atmosféra a úplne som sa na takmer sto minút stratil vo vysokej tráve. Bolo to desivé zelené peklo. ***** ()

Davies182 

všechny recenze uživatele

"Something sinister lurking..." jako sorry, ale jestli takhle začíná popisek k hororu, tak pak rozhodně nečekám variaci na časoprostorový hrátky ve stylu Akt X (což nemusí bejt mínus, stačí jen neklamat tělem), ale pořádně děsivý psycho. Je príma, že thriller může vypadat draze, a můžou v něm bejt vymazlený záběry a zpomalovačky, ale nesmí navenek předstírat, že bude nejstrašidelnějším mysteriózním filmem na světě... ()

Galerie (5)

Zajímavosti (3)

  • Velká část byla natočena v Kanadě a pole se nachází poblíž bowlingové dráhy, kterou můžeme ve filmu vidět. Kostel byl postavený pouze pro film. (Kudly4)
  • Píseň, kterou ve filmu několikrát zpívá Ross (Patrick Wilson) a která také hraje v závěrečných titulcích, nese název „Midnight Special“ a je od skupiny Creedence Clearwater Revival. (Matared)
  • Natáčelo se od 24. července do 12. září 2018 v Torontu (Ontario, Kanada). (BMW12)

Reklama

Reklama