Reklama

Reklama

Vis a vis (Antena 3 / Fox verze)

(seriál)
  • Španělsko Vis a vis (více)
Trailer
Drama / Thriller
Španělsko, (2015–2019), 42 h 2 min (Minutáž: 43–80 min)

Hrají:

Berta Vázquez, Alba Flores, María Isabel Díaz Lago, Marta Aledo, Najwa Nimri, Laura Baena, Jesús Castejón, Inma Cuevas, Maggie Civantos, Ramiro Blas (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(4) / Epizody(40)

Obsahy(1)

Macarena Ferreiro (Maggie Civantos) je obviněna z podvodu, který spáchala z lásky ke svému šéfovi. Svůj trest si má odsedět ve vězení Cruz del Sur, kde však vládnou pravidla zcela odlišná od běžného světa. Aby Macarena přežila, musí se místním pořádkům rychle přizpůsobit. Zároveň však bojuje za své propuštění, protože je přesvědčená o tom, že je nevinná. (FIAT 500)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (61)

ER 

všechny recenze uživatele

Žena z lepší společnosti se dostane di vězení a .... během pár dnů zvládá krást, podvádět a je všeho schopna, byť se samým strachem třepe jak ratlík. K tomu je seriál protkán pár blbostmi, místy jsem nevěděl,zda si tvůrci dělají srandu.ale budiž . Dívat se na to dá,ale s přibývajícími epizodami je to horší a horší. Přibývá až fantasmagorických scén s předvídatelným dopaden na děj (chvíli jsme kámošky a v další minutě si chtějí podřezat krk ). Nicméně ve vyobrazení postav je seriál velmi silný. A dokáže se otřít i o sociální kontext a vliv společnosti na ty,za ostnatými dráty. ()

FIAT 500 

všechny recenze uživatele

Mnohem lepší (a drsnější) než Orange is the new black... Nevím jestli je to španělštinou, menší frekvencí humoru nebo prostě tím, že Macarena není až tak naivně blbá jako Piper v americkém předchůdci Vis a vis, a proto sledování toho seriálu není takové utrpení, kdy si chcete vyrvat vlasy... Navíc tu jsou zajímavější i další dějové linky, úzce související s tou hlavní - ať už rodiče Macareny, Fábio jako dozorce nebo vztah s "Kudrnkou". Scény s explicitním násilím jsou občas hodně těžko stravitelné, na druhou stranu mi tak nějak k vězeňskému seriálu patří. První dvě série, které má Netflix dokonce s českými titulky, nakonec končí tak nějak trochu uzavřeně, což je fajn. Třetí a čtvrtou sérii totiž dával španělský Fox, takže se nedá čekat, že by se někdy tyto epizody objevily i na Netflixu. Nakonec jsem se dostal alespoň k úplnému rozuzlené celého seriálu, teda posledním dvěma dílům (a alespoň textovým obsahům epizod zbývajících). A možná jsem rád, že to na Netflixu skončilo dvojkou. Jinak bych nejspíš musel jít s hodnocením níže, což si právě ty dvě první řady nezaslouží... EDIT Jen doplním, že poslední dvě řady se na Netflixu nakonec objevily, takže závěr mého komentáře trochu kulhá. Ale jen trochu, protože stejně jsem se rozhodl tyto dvě řady, natočené s delším odstupem od prvních dvou sérií, vynechat. Vyjma tedy samotného konce. Takže hodnocení zůstává, přičemž jde vyloženě o oriony za první dvě sezony. Jsem zvědav na spin-off El oasis, který začne brzy... ()

Reklama

gonga 

všechny recenze uživatele

Chvílemi jsem měl pocit, že jde o komedii, samozřejmě nechtěnou. hlavní hrdinka se po většinu času chová jako totální blbka, která nedokáže předvídat důsledky svého chování ani na 5 minut dopředu, dějové zvraty jsou často zcela nesmyslné a nelogické , dozorci ve věznici jsou spíš takoví pionýrští vedoucí a zdejší režim nepřipomíná tvrdou věznici ani omylem. Dokoukal jsem první sérii a stačilo. ()

veru_needy 

všechny recenze uživatele

Vis a vis nabízí pohled do věznice ve Španělsku, kde se naivní Macarena ocitne za mřížemi a musí se vyrovnat s novou denní realitou. Problémy vězeňské hierarchie, dozorci, spoluvězeňkyně, ale i šance na cestu ven, to vše potřebuje vstřebat. A to rychle. Okamžitě se tak nabízí porovnání s Orange Is the New Black, přesto je seriál uplně jiný, temnější a věci nabírají spád mnohem rychleji. A i když třeba za Wentworth to trochu pokulhává, určitě stojí za zhlédnutí. Herecké obsazení je výborné a jak mužská, tak ženská část, předvádí skvělé výkony. - "Only those who are forgotten die and I will be remembered." ()

AloeB 

všechny recenze uživatele

Postavit se tváří v tvář seriálovému thrilleru z prostředí ženské věznice byl zdánlivě rutinní nápad, v konečném důsledku však neskutečně napínavá (a také částečně béčková) záležitost. Vis a Vis je Shawshank redemption s pohlednými Španělkami a šílenou stopáží, tedy až na to, že Red se vás zde za každou službičku pokusí zabít a Andy Dufresne je zde schizofrenně rozdělen na pomilování hodnou ale občas poněkud otravnou blonckou a nepohlednou Arabku s blížící se menopauzou, které si ještě k tomu jdou po krku. A jak už to v podobných seriálech bývá, tvůrci musí dramatu docílit za každou cenu, jen aby se divák nebál pustit si další z 16 netflixáckých epizod první série (a pak 19 série druhé a pak ještě třetí a čtvrtá, dokud neztratí pojem o čase), proto také často dochází k podivným scénáristickým berličkám a otravným vztahovým nedorozuměním. Asi největší trapas bylo vykousnutí se do té doby suverénně nejlepší postavy cajta Fabia s jistou nejmenovanou osobou, což pak nutně vedlo jen k otravným zápletkám s údajnou bipolární poruchou, což měl na svědomí démonický lékař Sandoval v podání toho vyděrače z Bajo la Rosa, který zde podává naprosto fantastický a slizký výkon. Mám-li zmínit ještě další skvělé postavy, určitě by mezi ně patřil tatínek Leopolda v podání skvělého Carlose Hipólita, jehož snaha osvobodit svoji dceru je sice občas přitažená za vlasy, ale dovede pobavit, Španělům zřejmě tyto role kriminalistů v důchodu jdou. Úžasnou postavou se zdaleka nejdojemnější scénkou je Sole a její city vydírající příběh o nemocném srdci, která má v závěru také jednu neskutečně debilní berličku, ale v konečném důsledku jsem u něho měl slzy na krajíčku. Taky jsem měl rád komisaře Castilla, černošku Kudrnku a cigánku Saray hranou Albou Flores z La Casa de Papel, nutno ale říct, že i ostatní postavy byly víceméně dobře napsané a zajímavé, jediným problémem tedy je, do jak moc šíleného příběhu byly zamotané. Často hapruje logika a skvělé scény následuje bizár, kde si divák rve vlasy, proč se jeho oblíbené postavy chovají jak prvotřídní debilové (že ano Maco). A nejde jen o maličkosti, jakože El Egyptio s rozdrcenou nohou si bezbolestně řídí auto. Občasná nízká kvalita ale nemění nic na tom, že je minimálně první série zábavná a dovede zaujmout. ()

Galerie (112)

Zajímavosti (7)

  • Od tretej série sa museli zmeniť kulisy, keďže štúdio, v ktorom sa točili prvé dve série, už bolo prestavané z ženskej väznice na Španielsku mincovňu, kde sa natáčal seriál La casa de papel. (matthew.17)
  • Hlavná hviezda prvých sérii Maggie Civantos sa objaví v tretej a štvrtej už len ako guest star, keďže herečka medzičasom prijala ponuku na jednu z hlavných úloh pre prvý španielský seriál točený pre Netflix Las chicas del cable a časovo bolo nemožné oba projekty skĺbiť. (matthew.17)

Reklama

Reklama