poster

Hop - a je tu lidoop

Komedie / Fantasy

Československo, 1977, 87 min

Režie:

Milan Muchna

Kamera:

Emil Sirotek

Hrají:

Josef Kemr, Josef Vinklář, Josef Somr, Vladimír Dlouhý, Monika Hálová, Otakar Brousek ml., Josef Větrovec, Karolina Slunéčková, Světla Amortová, Zdena Hadrbolcová, Gabriela Vránová, Marie Rosůlková, Karel Vochoč, František Blahoňovský, Josef Dvořák, Václav Lohniský, Ivan Vyskočil, Jiří Lábus, Jan Teplý st., Miloslav Šimek, Jaroslava Tichá, Miriam Hynková, Jiří Hálek, Ferdinand Krůta, Karel Augusta, Jan Kuželka, Jitka Zelenohorská, Ludmila Roubíková, Jiří Růžička ml., František Ringo Čech, Mnislav Hofmann, David Schneider, Tereza Pokorná-Herzová, Jitka Asterová, Patricie Limberská, Libor Loder, Roman Hájek, Ljuba Krbová, Michal Pešek, Mirko Musil, Jiří Cerha, Roman Hemala, Vladimír Pospíšil, Zuzana Schulzová, Zuzana Skalická, Jiřina Zemanová, Zuzana Brichová, Petra Skálová, Magdalena Suchá, Waldemar Linder, Ludvík Wolf, Miroslav Vydlák, Karel Bodnár, Josef Braun, Miluše Hošková, Marie Hrdličková, Vladimír Hrabánek, Gabriela Najmanová, Naďa Očenášková, Vít Pešina, Angelo Michajlov, Zdeněk Skalický, Karel Smrž, Josef Střecha, Zdeněk Srstka, Jaroslav Vlk, Libuše Kosová, Alois Kříž, Gustav Svoboda, Jiří Císler

Střih:

Miroslav Hájek

Scénografie:

Zbyněk Hloch
(další profese)
 • waxtrax
  *

  Pokud byste si odmysleli, že je tento film barevný a reálie sedumdesátých let, tak vám vyvstane čirá komunistická agitka z padesátých let. Režisér a scénárista v jedné osobě jaksi zamrzl v době budovatelských černobílých propagačních hnusů. Pár jasně definovaných zlořádů toužících po penězích a zboží ze západu proti chudákovi poctivém chlapci který touží po pravdě poctivosti a lásce. Západní luxusní zboží je zobrazeno jako zdroj zla. Krásnou ukázkou výchovnosti filmu je udavačská scéna, kdy zlý Vinklář ve sklepě vlastního domu mluví na prázdné láhve v regálu, sklepním oknem z ulice jej sledují uvědomělí hodní Lohinský s Lábusem, jeden se zeptá druhého "neměli bysme to hlásit" a za chvíli už k domu přijíždí policie (VB). Nebýt herecké elity, která tomu dává hereckou úroveň , by tohle zasloužilo odpad.(12.3.2017)

 • slunicko2
  ***

  Komedie k popukání aneb Hop...and there is Anthropoid. 1) Ve svém paměťovém bufferu jsem si zachoval matnou vzpomínku na nemastný neslaný nudný film, kde pohádkový džin promarňuje své schopnosti proměňováním lidí v opice. A vskutku, opic tam poskakuje celé hafo. 2) Po náhodném opakovaném shlédnutí však musím prohlásit, že filmu letitý odstup dodal na šťavnatosti. Bezzubá reálně-socialistická satira s odbytým scénářem a rutinérskou režií získala po třiatřiceti letech další rozměr - jakýsi návrat do bezstarostného nevědomého mládí, kdy za všechno špatné mohla strana a vláda a my se utěšovali představami, jak bychom to rozsvítili, kdybychom mohli. No jo. 3) Můžete mít milión...korun. Anebo třeba sto miliónů...korun.(9.5.2010)

 • heyda
  **

  Pepík Kemr jako putovní džin ve flašce od Ginu. To je v podstatě celá pointa filmu. Sorry za spoiler, ale to člověku dojde i z plakátu. Nemyslím si, že by to byl odpadový film, to určitě ne, protože herecká esa umí dát filmu dostatečný náboj, ale horší je, o čem ten film je (nebo spíš není) a jak je natočen. Trochu se divím, že to komunisti nezakázali, protože to nepřímo odsuzuje jejich tržní systém. Kemr zde vystupuje jako takový kapitalista, který splní každému jakékoli přání. Na co prachy, bony nebo nějaké vysoké konexe, stačí mít svýho Pepíka džina :-D 40%(20.3.2011)

 • MarekT
  *

  Co bych se divil - po výborném námětu ve Špenátu (který ovšem řadím v hirearchii komedií do průměru) si Miloš Macourek vybral slabší chvilku, kterou převedl na plátno ekvivalent Víta Olmera, jak ho známe po revoluci. Stejnou paralelu lze nalézt i u titulní písně - zatímco v prvním případě se jedná o hit, v druhém si dejte před stejné slovo písmenko "s".(21.2.2009)

 • sinp
  odpad!

  Muchna je tragéd a o tom nemíním diskutovat. Tenhle diletant snad v životě nenatočil aspoň trochu dobrý film, takže nechápu, kde získával možnosti dalšího uplatnění. Herci pod jeho vedením, byť mají sebeznámější jméno, vypadají tragicky, což přitom zdaleka není největší problém. Dále režie je zvráceně amatérská a společně s idiotským scénářem tvoří hybrid tj. kravinu nebývalích rozměrů se kterou zcela jistě nestojí za to ztrácet čas.(22.12.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace