Hop - a je tu lidoop

Komedie / Fantasy

Československo, 1977, 87 min

Milan Muchna

Emil Sirotek

Josef Kemr, Josef Vinklář, Josef Somr, Vladimír Dlouhý, Monika Hálová, Otakar Brousek ml., Josef Větrovec, Karolina Slunéčková, Světla Amortová, Zdena Hadrbolcová, Gabriela Vránová, Marie Rosůlková, Karel Vochoč, František Blahoňovský, Josef Dvořák, Václav Lohniský, Ivan Vyskočil, Jiří Lábus, Jan Teplý st., Miloslav Šimek, Jaroslava Tichá, Miriam Hynková, Jiří Hálek, Ferdinand Krůta, Karel Augusta, Jan Kuželka, Jitka Zelenohorská, Ludmila Roubíková, Jiří Růžička ml., František Ringo Čech, Mnislav Hofmann, David Schneider, Tereza Pokorná-Herzová, Jitka Asterová, Patricie Limberská, Libor Loder, Roman Hájek, Ljuba Krbová, Michal Pešek, Mirko Musil, Jiří Cerha, Roman Hemala, Vladimír Pospíšil, Zuzana Schulzová, Zuzana Skalická, Jiřina Zemanová, Zuzana Brichová, Petra Skálová, Magdalena Suchá, Waldemar Linder, Ludvík Wolf, Miroslav Vydlák, Karel Bodnár, Josef Braun, Miluše Hošková, Marie Hrdličková, Vladimír Hrabánek, Gabriela Najmanová, Naďa Očenášková, Vít Pešina, Angelo Michajlov, Zdeněk Skalický, Karel Smrž, Josef Střecha, Zdeněk Srstka, Jaroslav Vlk, Libuše Kosová, Alois Kříž, Gustav Svoboda, Jiří Císler

Miroslav Hájek

Scénografie:

Zbyněk Hloch
  • Paity

Snad adaptace na dřina z láhve, jak ho známe z amerických nebo francouzských filmů. A vzhledem k tomu, že my nemáme peníze na filmy jako ve zmíněných zemích, musíme si vystačit z komedií či parodií na dané téma. Parodovat ale tenhle žánr, nebo postavu, jak chcete je ale nesmysl a Hop .... lidoop to dokazuje.(2.6.2012)

• Kri-kri

Marně přemýšlím, jak může být takové terno vlastnit džina, který za celý film nedělá nic jiného, než že mění lidi v opice a snad jen dvakrát udělá i jiné kouzlo (přičarovaná auta + jedna proměna v psa). Potenciál námětu sice zajímavý, ale zcela nevyužitý, scénář nic moc, vtipných scén a hlášek pomálu. Plno dobrých herců se snaží zachránit, co se dá, ale moc to nezabírá, film balancuje mezi nudou a trapností. Alespoň že Šimek si v malé roli zavzpomínal na své původní povolání. 35%(25.2.2018)

• heyda

Pepík Kemr jako putovní džin ve flašce od Ginu. To je v podstatě celá pointa filmu. Sorry za spoiler, ale to člověku dojde i z plakátu. Nemyslím si, že by to byl odpadový film, to určitě ne, protože herecká esa umí dát filmu dostatečný náboj, ale horší je, o čem ten film je (nebo spíš není) a jak je natočen. Trochu se divím, že to komunisti nezakázali, protože to nepřímo odsuzuje jejich tržní systém. Kemr zde vystupuje jako takový kapitalista, který splní každému jakékoli přání. Na co prachy, bony nebo nějaké vysoké konexe, stačí mít svýho Pepíka džina :-D 40%(20.3.2011)

• blackrain

Dobrá ukázka doby, kdy byl film natočen. Řezník a hostinský jsou záporné postavy. Krásně jsou tu vykresleny povahy lidí, kterým džin plnil nejrůznější přání a vždycky u toho měl výraz pokerového hráče. No, někteří pokeroví hráči by mu ten výraz mohli závidět. Tak alespoň, že si tvůrci vybrali k filmování lokalitu Českého Krumlova a jeho okolí. To ovšem nemění nic na tom, že mi tenhle pokus o komedii k srdci nikdy nepřirostl.(10.5.2010)

Děkuji všem, kteří tomuhle filmečku dali více jak tři hvězdičky! :) Udávající sousedi, djin z láhve! Obrovská hi - fi věž!! Fakt obrovská! :-D Stroj vyrábějící cokoliv! Opičky! A návod od Petra z Arabely, jak se dívat na lidské starosti!! :) Mám to rád... :) P.S. Ale ti co dali méně... Neviděli jste to, že ne? ;-)(31.10.2009)

• - Motorka, na které jezdí Otakar Brousek ml. (Viktor Merta), je Jawa 350/362 Californian, která byla v té době určena především pro vývoz. (Panfilmex)

• - Obývací stěna, kterou vlastnili Turečkovi, se objevila i v dalších snímcích, a to například ve filmu Poplach v oblacích (1978), kde ji vlastnila postava Vlastimila Brodského, nebo v seriálu 30 případů majora Zemana (od r. 1974) v epizodě "Modrá světla", kde se objevila jako vybavení bytu novináře, kterého představoval Svatopluk Matyáš. (J R C Pecuchet)

• - Filmovalo se v Českém Krumlově. (M.B)