Hop - a je tu lidoop

Komedie / Fantasy

Československo, 1977, 87 min

Milan Muchna

Emil Sirotek

Josef Kemr, Josef Vinklář, Josef Somr, Vladimír Dlouhý, Monika Hálová, Otakar Brousek ml., Josef Větrovec, Karolina Slunéčková, Světla Amortová, Zdena Hadrbolcová, Gabriela Vránová, Marie Rosůlková, Karel Vochoč, František Blahoňovský, Josef Dvořák, Václav Lohniský, Ivan Vyskočil, Jiří Lábus, Jan Teplý st., Miloslav Šimek, Jaroslava Tichá, Miriam Hynková, Jiří Hálek, Ferdinand Krůta, Karel Augusta, Jan Kuželka, Jitka Zelenohorská, Ludmila Roubíková, Jiří Růžička ml., František Ringo Čech, Mnislav Hofmann, David Schneider, Tereza Pokorná-Herzová, Jitka Asterová, Patricie Limberská, Libor Loder, Roman Hájek, Ljuba Krbová, Michal Pešek, Mirko Musil, Jiří Cerha, Roman Hemala, Vladimír Pospíšil, Zuzana Schulzová, Zuzana Skalická, Jiřina Zemanová, Zuzana Brichová, Petra Skálová, Magdalena Suchá, Waldemar Linder, Ludvík Wolf, Miroslav Vydlák, Karel Bodnár, Josef Braun, Miluše Hošková, Marie Hrdličková, Vladimír Hrabánek, Gabriela Najmanová, Naďa Očenášková, Vít Pešina, Angelo Michajlov, Zdeněk Skalický, Karel Smrž, Josef Střecha, Zdeněk Srstka, Jaroslav Vlk, Libuše Kosová, Alois Kříž, Gustav Svoboda

Miroslav Hájek

Scénografie:

Zbyněk Hloch
  • gudaulin

Hodně nepovedený pokus o satirickou komedii s pohádkovým motivem, kterýztroskotal na mizerném scénáři. Může se pochlubit snad jedině zajímavým hereckým obsazením. Režie je nanicovatá a humoru jako šafránu. Celkový dojem 20 %. Ten film je ze všeho nejvíc hloupoučký. Už ten základní prvek - majitele kouzelného džina nenapadne využít jeho schopností k ničemu jinému, než proměnám nepohodlných lidí v opice...(16.6.2006)

• Inozuka

Vzhledem k době vzniku je to samozřejmě odpornost prvního řádu, těžící z premisy, že my komunisté to s vámi myslíme dobře, ale když vy jste tak zkažení! Navíc hlavní ženská představa je opravdu neskutečná kráva. Film je ale zábavný především nechtěným humorem ... image většiny hlavních hrdinů je prostě zabijácká a záběry z diskotéky a domácí párty nemůžou nechat nikoho chladným. A parádní herectví pánů Kemra, Vinkláře, Somra a Větrovce stojí rovněž za shlédnutí, stejně jako záběry oprýskaného Českého Krumlova a zarostlého Dívčího kamene. Nakonec tedy slabé dvě ...(10.11.2018)

• Big Bear

V dávných dobách to na mne působilo. Džin z láhve, šimpanzi, spousta kouzel a záměn... Po čase jsem se na to opět koukl a jsem nucen konstatovat, že je to již vyčpělé. Dnes mne spíše zaujaly pohledy na na můj milovaný Krumlov, tehdy ještě oprýskaný a opršelý. Kemr jako džin však byl kouzelný :-) . Dávám dvě lahve od mirindy. * *(24.3.2014)

Já si myslím, že odpad to rozhodně není. Ikdyž možná někde v záměru bylo na pozatí kritizovat hamižnost, tak já ten film vnímám spíš jako trochu střeštěnou komedii, která si dělá legraci z toho, že řezníci a hospodský kradou a to bylo kdysi pravda. Možná by jsem jen přihodil zelináře, toho tam ještě mohl režisér také proměnit v opici, to byli také pěkní zloději. A to, že se lidé pomlouvají a závidí si nos mezi očima, platilo kdysi jako dnes. Takže já se u této komedie vždy bavím, podle mne je to nenásilná pohodovka.(15.2.2016)

Ani herecká esa v čele s Josefem Kemrem, Josefem Vinklářem, Josefem Somrem a mladým Vladimírem Dlouhým nedovedla z tohoto filmu udělat něco víc, než jen obyčejnou komedii, kterou jednou zhlédnete a už nemáte důvod se k ní vracet. Přestože je zde několik scén, které mě bavily, tak povětšinou jsem se nudil a nesmírně mě štvaly postavy mladších, kteří se do filmu naprosto nehodí.(14.2.2018)

• - Obývací stěna, kterou vlastnili Turečkovi, se objevila i v dalších snímcích, a to například ve filmu Poplach v oblacích (1978), kde ji vlastnila postava Vlastimila Brodského, nebo v seriálu 30 případů majora Zemana (od r. 1974) v epizodě "Modrá světla", kde se objevila jako vybavení bytu novináře, kterého představoval Svatopluk Matyáš. (J R C Pecuchet)

• - Exteriéry u řeky, na hradě a chalupě se točili kolem Vltavy v lokalitě hradu Dívčí kámen. (sator)

• - Skladbu „Hop a je tu lidoop“ pro film nazpíval Jiří Schelinger. (Epistemolog)