poster

Katolická církev - tíživé mlčení (TV film)

 • Francie

  Pédophilie dans l'Eglise: le poids du silence

 • anglický

  Church: Code of Silence

Dokumentární

Francie, 2017, 52 min

Režie:

Martin Boudot

Komentáře uživatelů k TV filmu (6)

 • Radek99
  *****

  Francouzská dokumentární obdoba zdrcujícího hollywoodského dramatu Spotlight. I tady jde v podstatě o ,,novinářské drama", kde investigativní novináři podávají mrazivé svědectví o organizovaném krytí pedofilních zločinů pod pláštíkem katolické církve... Fakt nechápu, jak může někdo být členem této církve a nechat se spojovat s tímhle svinstvem...(21.1.2019)

 • Kothy
  ****

  Podobně jako je ve Spotlightu je to další ukázka toho, jak velký tenhle průser je. Je to prolezlé po celém světě a církev to samozřejmě tutlá. Kněží přesouvá, kam může a trestu se většinou vyhnou. Je to vážně na blití...(21.1.2019)

 • SOLOM.
  ***

  Jen pro začátek: Nejsem věřící, nikdy v životě bych se nenechal pokřtít a do kostela chodím jen na pohřby – když už není zbytí. Obsah tohoto dokumentu není nikterak šokující, protože je veřejně známo, že mezi faráři- kněžími – biskupy – no prostě celou církví je celkem velký počet lidí, kteří jsou pedofilové, nebo byli z tohoto svinstva obviněni. Je úctyhodné, že se najdou tací, kteří se tyto zrůdy snaží dohnat před soud, ale jak známe církev, ta se to většinou snaží a dokáže ututlat. I proto se nedivím, že problémoví jedinci jsou záměrně odsunuti do jiného města, země či rovnou na jiný světadíl, aby nikdo nebyl potrestán. Chtělo by to rovnou každého vymiškovat (vykastrovat), protože kdo to udělal jednou, udělá to znovu. Každý není samozřejmě stejný a někteří jsou možná nevinní – i proto je nehážu do jednoho pytle, ale…(4.5.2019)

 • tuntavala
  *****

  Skatule, skatule, hejbejte se.(21.1.2019)

 • brasek
  odpad!

  Neobjektívna blbosť.(22.1.2019)

 • Tipko
  *****

  Pravdivá reportáž, opierajúca sa o fakty vychádzajúce z pedofilných zločinov duchovných. Kiež by prehovorila do ich svedomia.(30.1.2019)