Sultan (festivalový název)

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Drama / Sportovní / Romantický

Indie, 2016, 170 min

To, co Rocky zvládnul v kratším čase, ale pravda, přidal si k tomu ještě pořádnou dávku dílů, to "Sultan" zvládne za tři hodiny. Nečiní tak lépe, ale zase ne o tolik hůře. Hrdina je správně ovládaný nemocemi, ale nakonec jde pořád za láskou a snaží se pro ni bojovat, anebo alespoň na jejím základě se drží dál. Souboje velmi dobré, a to o ně vlastně ani tolik nejde.(1.9.2016)

Pěkný martial-art film, který má na můj vkus až zbytečně moc přemrštěnou stopáž. Určitě bych pár momentů vynechal. Příběh je chytlavý a hlavnímu hrdinovi člověk nemůže nefandit. Písničky mi zde nevadí. Souboje jsou pěkně natočené a je jich zde hodně. Potěšil mě i Marko Zaror ve vedlejší roli. Za mě 80. ;-)(14.2.2017)

Úžasný Salman! Uveriteľná Aňuša, silný (aj keď nie bohvieako originálny) príbeh, dravá kontaktná akcia = veľký film! Tie 2 tanečné sekvencie by som dal preč, ale strpel som ich a celý film som strávil 2cm nad kreslom. Je to ďalší z tých filmov, čo Ti síce moc nevypovie, ale po formálnej stránke Ti odpáli dekel.(4.3.2017)

Hlavními protagonisty snímku jsou Sultan Ali Khan (Salman Khan) a Aarfa (Anushka Sharma). Sultan se do svojí budoucí ženy zamiluje při prvním setkání, ale bude muset překonat nejednu překážku jak v osobním životě tak ringu... Minutáž atakuje skoro tři hodiny, ale příběhově by se Sultan dal rozdělit na dva samostatné filmy. Zápasů a soubojů není ve filmu možná tolik, protože jde o sportovní romantické drama, ale kvantitu nahrazuje kvalita. V MMA ringu na Sultana čekají soupeři Marrese (Marrese Crump), Tyron (Tyron Woodley) a Marcus (Marko Zaror). Ron Smoorenburg má ve filmu pouze malé cameo, lze ho na moment zahlédnout ve scéně, kdy novináři fotí osm nastoupených zápasníků. Akční režii & bojovou choreografii MMA zápasů dělal Larnell Stovall, který bude nejspíše známý svojí prací na filmu Undisputed 3: Redemption (2010) / Neporazitelný 3: Vykoupení, kde dělal bojovou choreografii a koordinátora kaskadérů.(28.8.2016)

• LangiJ

Ač indický filmy nemusím, řekla jsem si, že to taky zkusím, když to má být taková bomba. Čekala jsem to horší, ale musím přiznat, že to tak strašný zas nebylo. Je to takový indický Rocky s písněmi a tanečky. Nepřestane mě udivovat, do jakých všech žánrů je Indové vecpou. To mi na tom právě nesedělo, plus přestřelená stopáž, pár nudných pasáží a nesympatická hrdinka. Asi jediným větším kladem pro mě byla pěkná hudba.(5.9.2016)

• - Kredit akční režisér sdílí Larnell Stovall (také choreograf MMA soubojů), Parvez Shaikh a „Anl“ Arasu. (Rominator)