Jay a Silent Bob právě přišli kvůli soudnímu podvodu o svou identitu. Tím, kdo oba podvedl, je filmová společnost, která o nich natočila několik filmů. Jay a Silent Bob to ale nechtějí nechat být jen tak a rozhodnou se zajet přímo do Hollywoodu a vše tam vyřešit. Žene je k tomu i informace, že filmová společnost právě začala natáčet nové filmy, ve kterých sice budou Jay a Silent Bob, ale nebude se jednat o ně. Hlavní scéna nového filmu má být dokončena na každoročním setkání fanoušků Jaye a Silent Boba, které se nazývá Chronic-Con. Jay a Silent Bob jsou přesvědčeni, že natočení závěrečné scény zabrání. Cesta do Kalifornie nevede ale přímo. Jay a Silent Bob nejprve dorazí do Chicaga, kde Jay z televize zjistí, že se jeho bývalá milá Justice stala moderátorkou počasí. Jay se Silent Bobem Justice vyhledají. Justice oznámí Jayovi, že s ním má dceru a že se vdala za přítelkyni. Jay slíbí Justice, že jejich společné dceři Milly neprozradí, že je jejím otcem. Justice tedy Jaye s Milly seznámí. Milly se svou kamarádkou Sopapillou chtějí využít informace, že Jay a Silent Bob míří do Hollywoodu, a vydíráním je donutí, aby je vzali s sebou. Aby dívky Jaye a Silent Boba donutily ke spolupráci, zdrogují je… (TV Nova)

Derek odpad!

absolutny prepad na dno pre kevina smitha. priznavam ze povodnym clerksom som dal plny pocet, ale nemam odvahu si to pozriet po rokoch opat lebo som si isty ze by som isiel s hodnotenim rapidne dole. rezisersky to je slabe a vsetky tie camea posobili dojmom "aha pozri kto je moj kamos" (napriklad matt damon tam je len kvoli jednemu vtipu, ktory je i tak nic moc). smutny pad na filmarske dno... ()

BoredSeal

Patřil jsem mezi těšící se fanoušky návratu Smithova vesmíru, ale i přes Smithovu snahu udělat z toho scénáristicky satirický kompilát obsahující všechny možné oblíbené postavy a dělající si srandu z liberální progresivity se člověk cítí hrozně trapně a otráveně. Unavený vyfetovaný Jay postrádá energii a bohužel na něm leží těžiště filmu. Je to jako procházka po hřbitově plným kdysi slavných lidí, kde se chcete dojmout, ale místo toho jste zděšeni rozkladem fyzična herců a schopnosti devadesátkového humoru. Je to strašný. ()

B!shop

Tak bohuzel dalsi film, kde Smith jen potvrzuje, ze uz se fakt vycerpal a musi jen dokola vykradat svoje starsi kousky. Problem je, ze novy fanousky tim fakt neziska a ty stary si radsi pujdou pustit neco z jeho rany tvorby. Tohle je takovej podivnej mix wtf momentu, kterej vypada, jak kdyz se Smith s par kamosema zhulil a za vikend natocil neco mezi vzpominanim na svy stary kousky a narazkama na popkulturu, u cehoz se pobavil hlavne on a u toho se stihnul potkat s haldou svejch znamejch kamosu, jejichz ucast tady vetsinou sice nedava moc smysl, ale asi ze stary znamosti mu prisli rict par steku. Herecky vykony jsou tragicky, cely to vypada desne lacine, foru a hlasek tu je sice hromada, ale povedenejch jen par, u zbytku si clovek jen rika wtf a moc to nezachrani ani hlavni dvojka, uz holt nemaj co novyho nabidnout a zaroven fakt zacinaj vypadat jak dvojka tatiku, co si hrajou na pubertaky. Nebejt Smith kdysi jeden z mejch oblibenejch reziseru, asi budu kritictejsi, ale nenudil jsem se a parkrat zasmal, tak tam ty 3* dam. ()

Dexter1

Absolútny meta zážitok, ktorý vyžaduje od diváka plnú zaangažovanosť. Čo treba poznať? Obsahovú náplň Smithových filmov, obsahovú náplň filmov, ktoré sa spomínajú v Smithových filmoch (aj tých vymyslených), kritický ohlas a (pop)kultúrny dopad Smithových filmov, Smithovú umeleckú prácu (scenáre, komiksy, podcasty), filmografiu hercov, ktorí sa vyskytujú v Smithových filmoch (obsah filmov je vítaným bonusom), informácie zo Smithovho a Mewesovho života a to je myslím všetko. Ak toto teda všetko poznáte tak máte pri tomto filme garantovanú zábavu a príjemné ohliadnutie sa za celou Smithovou kariérou. Teším sa na ďaľšie Smithové výlety s Jayom a Mlčanlivým Bobom. Veľa krát som tuším spomenul slovo Smith, ale keď ja si nepomôžem a úplne si fičím na jeho štýle humoru. ()

Lacike

Definitívny dôkaz toho, že súčasný Smith už nie je ten génius z 90tych rokov, ktorý na čo siahol to sa premenilo v dialógové zlato. Síce reflektoval tému rodičovstva na ktorú som sa z jeho pohľadu tešil, ale k postave Jaya sa fakt nehodí a radšej si ju mal schovať pre Clerks 3. Väčšina filmu je strašne nezáživná. Nové hlášky nefunkčné a milióntykrát zopakovaná Danteho hláška o tom, že dnes tam ani nemal byť, je už neskutočne otravná. Doberanie si samého seba sa Smithovi tiež príliš nedarí. Skôr tým len potvrdzuje, že tie zvesti o tom, že na to už nemá sú pravdivé. Rovnako smutný pohľad je jak na zostarnutú ústrednú dvojku, ktorá sa stále nikam v živote neposunula, tak aj na mnoho ostatných, ktorý tu majú cameo výstupy. Závan dávnej sviežosti sa dočkáme jedine vo vtipnom výstupe Jasona Lee a hlavne v nádhernom výstupe Ben Afflecka, ktorý aspoň na chvíľu navodí tú skvelú atmosféru z Chasing Amy. Neprekvapilo by ma keby s tou scénou Kevinovi pomáhal samotný Affleck. Film naviac vyzerá strašne lacno. Celkovo to je šedý priemer s pár scénami, ktoré potešia fakt len hardcore fanúšikov starých Smithových filmov. Ako scenárista sa Smith vyčerpal a ako režisér je už doslova márny. Mewesov Madness in the Method je rozhodne vtipnejší film. 5/10. ()

• Film se natáčel v New Orleans (Louisiana, USA). (ČSFD)
  • Když Holden McNeil (Ben Affleck) říká po odchodu Jaye a Boba své dceři: „They gone girl,“ odkazuje tím na stejnojmenný snímek, ve kterém si zahrál hlavní roli – Gone girl (2014). Když dceři poví: „It's just us leaugue,“ opět tím odkazuje na snímek, ve kterém si zahrál hlavní roli, a to Justice League (2017), kde ztvárníl Batmana. (Habansz)