Apokalypsa: Nikdy nekončící válka 1918-1926

• Francie Apocalypse - La paix impossible 1918-1926 (více)
Francie / Kanada, 2018, 1 h 30 min (Minutáž: 45 min)

Epizody(2)

Unikátní archivní záběry z období mezi světovými válkami... V letech 1914 až 1918 připomínala Evropa sebevraha, chystajícího se skočit do propasti. Miliony zoufalých vdov, sirotků i matek oplakávaly své padlé muže, otce a syny. 11. listopadu 1918 se začala rychlostí blesku šířit zpráva o klidu zbraní a podpisu příměří. Válka skončila, na projevy politiků o zaslouženém vítězství dobra reagovaly shromážděné davy jásotem. O budoucnosti světa se rozhodovalo na mírové konferenci v Paříži. Rozpadly se velké říše a vznikly nové státy, tématem pro politiky i veřejnost se staly válečné reparace. V Německu a Itálii začaly vítězit nové ideologie a ze Spojených států amerických se stala skutečná velmoc. (Česká televize)

Recenze uživatele Marze k tomuto seriálu (2)

Pomsta (2018) (E01)

Příšerná generace. ()

Návrat do pekla (2018) (E02)

Barvitý popis tehdejší doby. To jsem nevěděl že poválečné osiřelé děti byly z Británie poslány jako levná pracovní síla na farmy západní Kanady a každý desátý Kanaďan má tyto předky. Ani že posílali přes oceán mladé ženy, které si po válce nemohli najít manžela do Austrálie. Vykopávání statisíců padlých ze země a převážení na vojenské hřbitovy to už je tragikomedie této bizarní kruté generace.. Dosti šíleně působí " ruští obyvatelé přežívali na stravě tvořené plevelem smíchaným s rozemletými kostmi, kůrou stromů a jílem" To vypadá jako recept nějaké Michelinské restaurace za čtyři stovky talířek. Paříž opravdu i dnes dovede veselím rozehnat cizincovi chmurné myšlenky. Pěkně je popsána atmosféra v poválečném Německu - směs neklidu a fanatismu. Podle Zweiga s klesající hodnotou peněz se začaly rozpadat i další hodnoty a byla to doba velké rozkoše. ()