poster

Výfuk (TV film)

Krátkometrážní / Komedie

Československo, 1981, 13 min

Režie:

Jaroslav Dudek

Scénář:

Jaroslav Dietl
 • argenson
  *

  Tohle snad ani není bakalářština ze života. To vypadá jak na objednávku napsaná jednohubka pranýřující výměnný obchod vládnoucí za socialismu v době všeobecného nedostatku. Řekl bych, že i herci naznali, že není nutné do toho dávat moc umu a naštěstí to celý nemá ani čtvrthoďky.(28.5.2016)

 • rakovnik
  ****

  Cenzura normalizovaného Československa pustila tuto satiru o tom, kterak socialistické hospodářství nefunguje, nicméně mnohé další filmy uzavřela do trezoru či významně ovlivnila. Když odmyslíme kritiku tehdejšího trhu, odvíjí se před námi zfilmované peripetie obyčejného člověka, který potřebuje službu. Pero scénáristovo opět jistojistě zasáhlo velmi významně, ale navázání povídky na pohádku je vtipné a neotřelé. Již filmem "Jáchyme, hoď ho do stroje!" line se poselství o (ne)braní úplatků, nicméně pointa tohoto dílka jde nečekaně o humorný krok dále. Zajímavé a potěšující je obsazení Vladimíra Menšíka do všech možných rolí, kromě babičky, stejně tak jako "slepička" Karla Augusty.(9.10.2015)

 • EKLEKTIK
  ****

  "Tohle, si budu pamatovat." Motoristický příběh, natočený podle zadaného tématu "Nevíš o nějaké protekci?", vyprávějící formou hraného dokumentu o tom, kolik toho člověk musí někdy udělat, aby něčeho dosáhl a že je někdy každá práce marná, ve kterém hraje Vladimír Menšík kromě sebe, ještě vedoucího prodejny Studničku, kováře Pradlenku z Babic, pana Kozu z pneuservisu, recepčního v hotelu, pana Horu ze hřbitovní správy a řidiče Avie.(9.10.2015)

 • LadyPupu
  ***

  Uplácet meruňkama za minulého režimu může zkoušet jen de*il. Anebo Karel Augusta v Bakalářích.(24.1.2016)

 • roswelll
  *****

  Na tu dobu určitě choulostivé téma ale v satirickém podání příběhu o kohoutkovi a slepičce v podání krásně naivního Karla Augusty a šestirole Vladimíra Menšíka velice příjemný a pohodový příběh(18.11.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace