Bharat (festivalový název)

• Austrálie

• Nový Zéland

Indie, 2019, 155 min

• Vavča

Přiznám se, že navzdory atraktivnímu začátku, symaptickému tématu, je Bharat jen solidní film, který vykrádá Ode to My Father, Katrina Kaif tady navíc vypadá lehce za zenitem, ani skvělý režisér to nějak nevytrhl. Hlavní problém je v Salmanovi, on nikdy nebyl herec a člověk od něj nemůže čekat složité figury a role, jenže to jeho "komediální" pojetí a naivní hraní, plné sebestylizace až na hranici onanie (je z toho cítit, jak je to prostě jeho show) je mi ze srdce protivné. Zejména u takového druhu filmu leze na povrch, že je to přestárlý idol, který sice svede přesvědčivě akční role, sportovní drama, ale v civilním tématu jako je Bharat působí zcela nepatřičně... Jeho fanoušci a ostatní si mohou jednu hvězdu přidat, za mě slabé.(4.9.2019)

Absolútne netuším čo o tomto filme napísať, musí sa to vidieť. Dráma miestami hodne vtipná až prechádzajúca do podivností núti človeka zamyslieť sa, či je to vôbec možné v jednom živote. 48 rokov hľadal otca, ktorý keby žil by si ich našiel sám a nehľadal sestru, ktorú nakoniec našiel. Áno ľudské osudy sú rôzne. Bharathov vzťah s "madam-sir"(Katrina) bol tiež hodne podivný, celý život spolu, ale človek je na rozpakoch, či spolu žijú, alebo sú len kamaráti, pretože vziať sa nechcú, aby sa Bharat mohol starať o svoju rodinu a mohol tak splniť svoj sľub otcovi. Film je plný rôznych postavičiek a drobných príbehov. Miestami film prehupne do podivnej absurdnosti ako africký piráti prepadnuvší nákladnú loď na ktorej Bharat pracuje, ktorú nakoniec nechajú ísť a všetkých pustia len kvôli Amitabhovi Bachchanovi a jeho filmom, počas celého prepadu sa kapitánova manželka usmieva a vôbec sa nebojí o život svoj ani svojej dcérky, ani svojho manžela, netuším čo to malo symbolizovať, možno mi to časom dôjde. V zásade film upútal moju pozornosť, ale zanechal ma v rozpakoch čo si o ňom myslieť, je to naozaj zmes všetkého čo človek môže vôbec v živote prežiť, zmes žánrov, je v ňom proste napchané všetko čo sa dalo. Hudobne nič mimoriadne, na Salmana by som povedala až silný podpriemer.(19.8.2019)