Toto pompézní melodrama se hlásí k dlouhodobému bollywoodskému trendu, který by šlo nazvat jako historickou fantasy. Děj je vsazen doprostřed reálných historických událostí těsně před osvobozením a rozdělením Indie, ale barokně zdobný svět, který představuje, neusiluje o historickou věrnost, nýbrž o uchvácení diváckých smyslů. Namísto velkých dějin se film soustředí na vzájemně propletené dramatické osudy několika postav. (Festival bollywoodského filmu)

T2

Rozpočet INR 1.500miliónov ($21miliónov)Tržby USA $2,729,336Tržby Celosvetovo $16,130,339▐ Smutná romantická prechádza. /60%/ ()

rikitiki

(Pseudo)historické drama naroubované na milostné drama. Kdy jsem nejenomže nepochopila, proč se hlavní hrdinka zamilovala do hlavního hrdiny, ale ani kdy se tak vlastně stalo. K pochopení nebylo ani, proč první manželka přesvědčovala dívku, která očividně po ničem takovém netoužila, aby vystoupila do manželství s mužem, který po tom také neprahnul. Vzhledem k mužově postavení i vzhledu by jistě našla stovky dychtivých kandidátek. Pak se to tam nějak zmasakrovalo a asi měl nastat smutek, ale vzhledem k charakterům postav mi to bylo vlastně všechno ukradené. Výprava velmi opulentní, toť vše. SHRNUTÍ: Rozdělení Indie je holt trauma, které přetrvává. ()

ConanVJ

Pro mě velmi slabý film, kterému nepomůžou ani pěkné kulisy. Příběh celkem nuda, písně docela ušly. Za mě 40% :( ()

Aljak

Pekné, pekné! Spočiatku som mal síce obrovský problém sa vôbec zorientovať vo vzájomných vzťahoch a konkrétnej roli v príbehu, ktoré zastávali hlavné postavy. Ale keď už som si to konečne dal všetko dokopy a dostal som sa aj do deju (a že to trvalo hodnú chvíľu), tak už som si mohol film skutočne patrične užiť. Zápletka na podklade historických udalosti rozdelenia Indie priniesla svoje ovocie, ktoré bolo citeľné najmä v napätej atmosfére medzi moslimskými a hinduistickými postavami. Most medzi obomi skupinami tvorila práve ústredná dvojica Roop & Zafar. Ale ani tam to nebola až taká idylka ako by sa mohlo spočiatku zdať... Inak, postava Zafara mi prišla absolútne nesympatická, presne takýchto ľudí čo si o sebe príliš veľa myslia fakt nemusím. Nechápem, čo na ňom taká cnostná žena ako Roop mohla vidieť (ale to nechápem ani v reálnom svete). Zápletka bola kvalitná, hoci miestami zbytočne naťahovaná a jedna scéna (áno, tá kde Zafar krotil býka) tu bola obzvlášť prebytočná (niečo tak trápne teatrálne som už dlho nevidel). Avšak to najkrajšie a najúžasnejšie z celého filmu boli nádherné lahorské kulisy, kostýmy a tanečné scény (najmä tie odhorávajúce sa v nevestinci). Konečné hodnotenie = 4* (najmä kvôli spomínaným výhradám). ()

Andrea1717

Veľmi pekný film, príbeh štyroch ľudí odohrávajúci sa v Lahore v období rozdelenia Indie. Príbeh nedobrovoľného manželstva a zakázanej (poškvrnenej) lásky. Vizuálne mi tento film veľmi sadol, má zvláštnu atmosféru, farbu a krásnu hudbu. Príbeh je smutný, ale pekný. ()

majo25

Čakal som historickú drámu z obdobia rozdelenia Indie, ale dostal som iba preromantizovanú lovestory. Tá sa síce odohráva na pozadí blížiaceho sa konfliktu medzi budhistami a moslimami v ešte nerozdelenej Indii, ale totálne sa uprednostňuje milostný štvoruholník hlavných postáv, ktorý je strašne rozvleklý a s množstvom nudných pasáží. Dialógy sú plné zvletných viet a myšlienok typu 'dlhy sa nedajú vykúpiť, iba vrátiť' a sú tak ťažšie stráviteľné. Veľkú výhradu som mal aj k celkovej vizáži filmu. Píšu sa 40. roky a India je plná farieb a čistoty, pekných ľudí s čistým a moderným oblečením, chlapi majú účesy vlasov a bradiek súčasného strihu, svalnaté postavy podľa najnovších trendov časopisu Musce&Fitness. Skrátka, vyzerá to všeliako, len nie historicky. Tradične nechýba mamutia stopáž a nespočetné spevy a tance, ktoré preklenúť je veľmi veľmi obtiažne. Ani akčnejší a dramatický záver to celé nedokáže vyzdvihnúť. ()