Moji drazí (studentský film)

Krátkometrážní / Rodinný / Komedie

Česko, 2015, 7 min

Adam Špalek

Miloň Terč

Zajímavý počin s hezkou hudbou. Tím, že neměl dialogy mi ale připadal takový zvláštní a pointa není moc zřetelná. Ale tím pádem je ten film i áročnější, zajímavější a inteligentní.Příběh je ale lidský a povedený. Tři hvězdičky si to zaslouží.(19.10.2016)

Kdyby se mi měl líbít nějaký film beze slov, tak asi tohodle typu.(10.8.2016)

Já tak nějak nevím, co si o tomhle mám myslet.. Je to řazeno jako "Němá etuda" a potud je asi zadání splněno, řemeslně je to bez problémů sledovatelné, ale... Pointa je slabší a přestože by se to u zvoleného příběhu hodilo, mohla být vypointována daleko lépe a dostat by se mohlo i na trochu melancholie, nebo naopak humoru. A kdyby ani jedno, tak obsadit pár zletilých dívek v plavkách a jednu vilnou chobotnici.(27.6.2017)

Super. Obecně mám rád němá cvičení, protože konečně musí tvůrce přemýšlet obrazově, a ne dialogy nebo komentářem mimo obraz. Navíc tohle je vtipně natočeno, s vlastně nečekanou pointou, tak smutné, přitom tak pravdivé. Nejvíc mne ale potěšila herecká účast mého bývalého učitele Bedřicha Ludvíka. Solidně filmařsky natočené s dobrým scénářem. A nemůžu se ubránit pocitu, že nápad na úvodní svoz vznikl u filmu Vrchní, prchni.(5.9.2016)

Zajímavé a poměrně netradiční rodinné drámko o tradičních rodinných osudech dnešní doby. Snímeček měl co říct, ačkoli nepoužil jediného slova.(24.7.2016)