Philharmonia (TV seriál)

Filharmónia

Drama / Thriller / Psychologický

Francie, 2019, 4 h 58 min (Minutáž: 48–52 min)

• brasek

Kde nič, tu nič. Seriál mi absolútne nesadol, nič ma na príbehu nepúta, postavy sa mi nepáčia. Pozerať príbeh so sebazaprením a čakať na majstrovský dejový zvrat, ktorý mi dvihne adrenalín a zaplaví krvný obeh endorfínom šťastia nebudem.(23.4.2019)

Filharmónia bojuje o svoju existenciu a na pomoc si zavolá velehlasnú dirigentku Hèlené Barizetovú, ktorá prichádza po dvadsiatich rokoch do Paríža, a s ňou i zápletku hodnú divadelných dosiek. Svojím prístupom si časť orchestra získala, iných presvedčila časom. Návratom Filharmónie na výslnie má byť koncert (v poslednej časti), ktorého skladbu komponuje Barizetovej muž. Ten si začal s hornistkou a dirigentkino krachujúce manželstvo na chvíľu ovplyvní jej prácu. Okrem toho si nesie bremeno minulosti - dedičnú chorobu, ktorú možno zdedila po matke, no testovaniu sa dlho bráni. Hneď na začiatku si vybrala pre prvé husle mladučkú Sèlene - jej obdivovateľku s pohnutým detstvom. Navyše orchester si musí získať dôležitého sponzora, milionára Crozesa, zhodou okolností, Hèleninho dávneho ex. Pištoľ so slonovinovou rukoväťou v grafike seriálu nie je náhodou. Kriminálnou zápletkou je podivná smrť klarinetistu, považovaná za samovraždu, a pokus otráviť dirigentku. Svoju rolu zohrá i v záverečných scénach. Toľko k obsahu, ktorý vôbec nie je nezaujímavý. Samotná hudba sa nesie celým seriálom a je to lahoda pre ucho. Pri Vltave som mal zimomriavky. Takisto pri záverečnej skladbe (Philia's song od Ettiena Peruchona).(8.5.2019)

• lemonova

To je, ako keby som ja išla nakrútiť seriál o požiarnikoch... Ale prepáčila by som úplne nereálne vykreslenie hudobného sveta, keby hlavní hrdinovia vzbudzovali aspoň minimálne sympatie.(1.5.2019)